آغاز مبارزه با علف های هرز و سن دانه در مزارع کردستان

[ad_1]

ایسنا/ کردستان مدیر حفظ نباتات سازمان کشاورزی کردستان کردستان با حضور کارشناسان این سازمان گفت: با توجه به شرایط جوی استرس زا و گرمای زیاد، کشاورزان استان با مشورت و مشورت هر چه سریعتر با پیری غلات و علف های هرز مبارزه کنند. .

فریدون حامدی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: کشاورزان استان با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی یا کلینیک های گیاهپزشکی نسبت به تهیه سموم مناسب در برابر علف های هرز پهن و نازک برگ در اسرع وقت اقدام و سمپاشی کنند. .

وی افزود: علف های هرز علاوه بر جذب رطوبت و مواد مغذی خاک، می توانند منشا آفات و بیماری های مزارع گندم و جو باشند.

حامدی گفت: امسال بیش از 630 هزار هکتار از اراضی کردستان زیر کشت گندم و جو است که 90 درصد آن در دیم کشت می شود و هم اکنون بیشتر گندم و جو استان در مرحله شخم است. .

مدیر حفظ نباتات گفت: بهترین زمان برای مبارزه موثر با آفات گندم در این مرحله (سن مادر مانند) است و توصیه می شود قبل از تخم گذاری و تکثیر سمپاشی شود. برای کنترل علف های هرز می توان تا مرحله دوم گندم را در مزرعه سمپاشی کرد.

وی گفت: با توجه به بازرسی های انجام شده توسط جهادگران کشاورزی در بخش های گندم و جو، احتمال شیوع سن در گندم و جو استان پیش بینی می شود.

حامدی گفت: کشاورزان برای مقابله با سن غلات با جهادگران کشاورزی استان مشورت کنند.

وی افزود: سمپاشی گندم و جو باید به موقع و با مشورت کارشناسان و متخصصان انجام شود تا از شیوع سن مادر و باروری جلوگیری شود.

وی افزود: دمای بالا در این مدت باعث افزایش امید به زندگی مردم شده است و کنترل سن غلات در سن مادر باید یکی از اولویت های کشاورزان استان باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.