آغاز یک دوره جدید پس از کرونا برای تحصیلات دانشگاهی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی حالا بعد از بازگشایی دانشگاه، وزارت بهداشت این اصل را گذاشته است که دانشگاه فقط در صورت دید و عمل می تواند مو به مو ادامه تحصیل دهد. به این ترتیب آموزش در مقاطع مختلف گسترش می یابد.

با توجه به افتتاح رسمی دانشگاه ها طی چند روز گذشته سیاست های جدید سلامت به دانشگاه ها ابلاغ شده است و دانشگاه های استانی نیز بر اساس این سیاست به ادامه تحصیل خواهند پرداخت.
پس از دو سال آموزش مجازی، اکنون از آموزش حضوری استقبال می شود و اساتید نیز آموزش حضوری را البته در راستای اقدامات بهداشتی دوست دارند. اکثر دانشگاه ها کلاس های حضوری را از 5 آوریل افتتاح می کنند.

پس از کش و قوس های فراوان، تعطیلی دانشگاه ها، آغاز آموزش حضوری و تب آموزش مجازی، اکنون افتتاح رسمی دانشگاه ها به شکلی جدید در حال انجام است و وزارت بهداشت بیش از پیش بر حفظ سلامت تاکید دارد. پروتکل. بنابراین کارکنان و اساتید مشمول این دستورالعمل اعم از دائمی، موقت، پاره وقت یا فصلی یا تازه استخدام شده باید قبل از شروع به کار واکسینه شوند.

به گزارش ایسنا، اکنون بر اساس اطلاعیه جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تمامی کارکنان و اساتید باید در برابر بیماری عروق کرونر قلب واکسینه شوند. ورود یا حضور دانشجویان، اساتید و سایر کارکنان با علائم بیماری های عفونی (با تاکید بر علائم بیماری های قلبی عروقی) تحت هر شرایطی به دانشگاه ها، آموزشکده ها و مراکز آموزش عالی کشور ممنوع است.

بر اساس این اطلاعیه کارکنان و دانش آموزان در صورت مشاهده علائم مشکوک بیماری قلبی عروقی باید سریعا تحت آزمایش تشخیصی کووید 19 قرار گیرند.

استفاده از خوابگاه های دانشجویی فقط برای دانشجویانی که به طور کامل واکسینه شده اند (3 دوز) مجاز است. مدیران ارشد، افسران، کارکنان، مدیران اجرایی، اساتید و دانشجویان همگی از ماسک استفاده کنند و هنگام خوردن و آشامیدن از هم فاصله داشته باشند تا مانعی برای عدم استفاده از ماسک وجود نداشته باشد. کسانی که ماسک نزنند از ورود ممنوع می باشد. برای جلوگیری از بیماری باید فاصله ایمن (حداقل 1 متر) بین کارکنان دانشگاه رعایت شود.

آیین نامه پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی در دانشگاه ها

علی ماندگار، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، گفت: 35 رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد بر اساس پروتکل بهداشتی در حال برگزاری است و مازاد فعلی واقعی است.

وی با بیان اینکه برگزاری کلاس ها به تنهایی در این شرایط کار اشتباهی نیست، گفت: ما عموماً 50 درصد کلاس ها را در برنامه ریزی ظرفیت در نظر می گیریم. یعنی اگر کلاسی 50 نفر باشد، بیشتر از 25 نفر نمی پذیریم.

آقای ماندگار با بیان اینکه کلاسی که 100 دانش آموز داریم که به 3 کلاس تقسیم شده است، گفت: وضعیت فعلی کلاس در وضعیت خوبی قرار دارد. یعنی اگر تعداد دانش آموزان کلاس در این محدوده باشد فاصله اجتماعی رعایت شده و دانش آموزان موظف به پوشیدن ماسک هستند.

آغاز یک دوره جدید پس از کرونا برای تحصیلات دانشگاهی

وی با تاکید بر اینکه با همه سختی های شرایط خوابگاه باید برای حفظ سلامت دانشجویان تلاش کرد، تصریح کرد: دانشجویانی که قصد ورود به خوابگاه را دارند باید سه واکسن کرونا دریافت کنند و توسط پزشک معتمد دانشگاه معاینه شوند. وارد خوابگاه شوید، در صورت سلامت کامل و داشتن گواهی سلامت در خوابگاه حضور دارند.

آقای ماندگار در ادامه با بیان اینکه از مدت ها قبل تمامی پروتکل ها برای مشاهده مشکلات بهداشتی در محیط دانشگاه پیش بینی شده است، ادامه داد: در روزهای آینده مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می شود.

محسن آیتی معاون آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا و هیئت آموزش عالی استان، جوانسازی صورت – آموزش چهره برای دانشجویان دکتری دانشگاه بیرجند آغاز شد. 10 آوریل 1401.

وی با تایید اینکه آموزش دانشجویان دکتری از 20 فروردین ماه در دانشگاه بیرجند آغاز شده است، افزود: «در 20 فروردین 1401 دانشجویان این مقطع در خوابگاه مستقر شدند».

آیتی یادآور شد: کلاس های کارشناسی ارشد برای دانشجویان کارشناسی ارشد به طور مستقیم از 13 اردیبهشت ماه 1401 برگزار می شود. همچنین کلاس های دانشجویی در مقطع کارشناسی به صورت مستقیم بر اساس اولویت ها بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

نباید از ارزش گرانبهای آموزش حضوری غافل شد، اما پروتکل بازگشایی دانشگاه ها و آغاز آموزش حضوری را نباید فراموش کرد، در غیر این صورت به آنچه 3 سال فراموش کرده ایم دست خواهیم یافت. برای نرسیدن به زندگی عادی

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.