آمادگی فارس برای اجرای طرح ملی نهضت مسکن

[ad_1]

ایسنا/ فارس مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای طرح ملی نهضت مسکن از آمادگی استان برای تحقق اهداف چهار ساله این طرح خبر داد.

امیرحسین جمشیدی روز دوشنبه 15 فروردین ماه در نشست خبری با بیان اینکه یکی از سیاست های اصلی دولت تولید مسکن است و در نتیجه جستجو برای افزایش تولید مسکن انجام شده است، گفت: هر کدام به ارزشی بستگی دارد. از زمین 20. تا 50 درصد قیمت مسکن مشکل زمین است و در قانون مسکن نیز پیش بینی هایی برای کاهش این هزینه وجود دارد.

جمشیدی از راهکاری برای کاهش تاثیر قیمت زمین بر قیمت مسکن در نهضت ملی بهره برداری اراضی مرتبط با منابع ملی و راه و شهرسازی خبر داد: در فارس نیز شاهد اتفاقات خوبی بوده ایم و زمین های آبرومند از نظر کمی و کیفی ارائه شده است.

آقای جمشیدی با تایید اینکه ۵۵۰۰ هکتار تخصیص داده شده و مراحل تصویب آن در حال انجام است، کارگروه‌های مختلف از شناسایی ۱۲ هزار هکتار زمین مناسب دیگر خبر دادند و گفت: آماده‌ایم برای دستیابی به ۲۶۰ هزار واحد مسکونی در استان فارس در منطقه. . چهار سال بعد.”

وی در خصوص شهرهای جدید مصوب شورای عالی شهرسازی گفت: شهرهای پرجمعیت به دلیل عدم امکان توسعه بیشتر در شیراز در شهرها و شهرک های جدید اسکان داده می شوند.

مدیرکل دفتر فنی شهردار فارس گفت: «سه مکان دیگر در حال بررسی است، یکی در کوهمره و دیگری در سروستان و دیگری در داریان که هنوز نگذشته است.» مراحل تصویب و شهر تابناک حوالی لامرد نیز در حال انجام است. چهار سال پیش به تصویب رسیده و اجرای آن در حال انجام است.

جمشیدی با بیان اینکه کیفیت ساخت مسکن مهر به دلیل حجم و کمیت کار سخت اجرا شد، گفت: نکته دیگر این است که مسکن مهر برای مردم خودساخته است و خودشان می سازند، اگر چنین است. بهترین کار برای بهبود کیفیت مسکن، مهر است.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان فارس با اشاره به تجمیع طرح ملی مسکن گفت: این طرح با محوریت اجراست که در مجموع به 414 هزار واحد مسکونی خواهد رسید. اما ممکن است پس از بازرسی کاهش یابد.”

محمدحسین حمیدی زاده ضمن یادآوری اینکه تسهیلات برای عملیات مسکونی به همراه متقاضی ارائه شده است، افزود: استرداد تسهیلات 18 درصد بوده و مابقی توسط متقاضی آورده شده است سخنانی که به صورت اقساط پرداخت می شود.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی فارس در خصوص استفاده از بافت آسیب دیده نیز گفت: با توجه به زیرساخت های موجود در بافت تمایل به چنین روندی دارد اما سوال اینجاست که آیا زیرساخت ها قابل تحمل است. با این مردم.

آقای حمیدی زاده با بیان اینکه بیشتر زمین های منطقه فروریخته خصوصی است و مردم باید از امکانات ارائه شده استقبال و استفاده کنند، افزود: باید مردم را به استفاده از اموال برای تعمیر اموال آسیب دیده تشویق کنیم. خصوصی بهترین راه برای خانه دار شدن است. “

او گفت: «تا سال گذشته تجهیزات کمتری وجود داشت، اما امسال افزایش تجهیزات می‌تواند باعث ایجاد شکافی شود.» احساسات بیشتر.

در این جلسه مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس نیز حضور داشت.

سال گذشته تصرف بیش از 3.1 میلیون متر مربع از اراضی ملی به ارزش 29 میلیارد ریال رفع شد.

آقای محمودرضا طالبان گفت: 513 فقره توقیف فوری به مساحت 3.1 میلیون متر مربع و 29 میلیارد ریال توسط واحد راه و شهرسازی استان فارس و با همکاری نهادهای ذیربط حذف و به بیت‌العلم بازگردانده شد.

طالبان افزود که 28 حکم دادگاه به مساحت 418000 متر مربع به ارزش 4000 میلیارد ریال در سال گذشته توسط ریاست عمومی وزارت دفاع اجرا شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.