آیا شولتز با فروش 100 خودروی زرهی به کیف موافقت کرد؟

[ad_1]

شرکت تسلیحاتی آلمان از صدراعظم خواسته است با فروش 100 خودروی زرهی به کیف موافقت کند.

به گزارش ایسنا، تولیدکننده اسلحه آلمانی راین متال از اولاف شولتز صدراعظم آلمان خواسته است تا با فروش 100 خودروی زرهی ماردر به دولت اوکراین موافقت کند.

شرکت مستقر در دوسلدورف این درخواست را (برای اولین بار از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین) روز پنجشنبه به وزارت اقتصاد گزارش داد که به شورای امنیت فدرال به رهبری شولتز ارجاع شد.

این روزنامه آلمانی افزود: بنا به درخواست خود، این شرکت قصد خود را برای فروش هر چه سریعتر این خودروهای زرهی به کیف تایید کرده است و این امکان وجود دارد که تا چند هفته دیگر اولین محموله به اوکراین برسد.

شورای امنیت فدرال به رهبری شولتز قصد دارد در چند روز آینده در مورد آمادگی برلین برای صادرات مستقیم تسلیحات سنگین به کی یف تصمیم گیری کند.

روزنامه آلمانی Bild نیز گزارش داد که کیف تلاش کرد زره پوش Marder را مستقیماً از این شرکت خریداری کند، پس از مخالفت وزارت دفاع آلمان با پیشنهاد Rhine Metal Arms برای توزیع فوری زره ​​از زرادخانه به اوکراین.

این زمان اختلاف محافل سیاسی و اجتماعی آلمان بر سر موضوع صادرات تسلیحات به دولت اوکراین است.

شولتز از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین محتاط بوده و بنا بر گزارش ها از صادرات تسلیحات سنگین به کی یف خودداری کرده است مگر اینکه اروپا تصمیم مشترکی اتخاذ کند.

آلمان تا سال 2021 بیش از 1.5 میلیارد یورو سلاح صادر خواهد کرد. این بزرگترین حجم صادرات تسلیحات در این کشور از سال 2017 است.

بیش از 60 درصد از این صادرات به ناتو، اتحادیه اروپا و سایر کشورها می رود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.