آیا کروناویروس “دوز 4” منتشر شده است؟

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه معاون مرکز بهداشت کرمانشاه از راه اندازی چهارمین واکسن کرونا برای مبتلایان به بیماری زمینه ای خبر داد.

دکتر سارا شاه آبادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم بیماری های قلبی و عروقی و احتمال ابتلا به سویه های جدید و متنوع، اظهار کرد: از این حیث پیش از نوروز امسال چهارمین واکسیناسیون کرونا برای مردم آغاز شد. “با بیماری زمینه ای.”

شاه آبادی خاطرنشان کرد: دوز جدید 4 ماه بعد از تزریق سوم داده می شود.

معاون مرکز بهداشت کرمانشاه افزود: دستورالعمل چهارمین تزریق برای سایر افراد هنوز ابلاغ نشده است و همه چیز به وضعیت ویروس و وضعیت آن در جامعه بستگی دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 40 درصد از جمعیت هدف استان (افراد بالای 18 سال) برای سومین بار واکسینه شده اند، گفت: واکسن سوم، زیرا بدون این واکسن ایمنی لازم وجود نخواهد داشت. برای مقابله با کرونا ساخته شده اند.

وی افزود: با توجه به احتمال ورود سویه‌های جدید و احتمال عود ویروس و شیوع هیبریدها، انجام سومین واکسیناسیون در این زمان بسیار حائز اهمیت است.

معاون مرکز بهداشت کرمانشاه با اشاره به بازگشایی این مدرسه، بر واکسیناسیون دانش آموزان در اسرع وقت تاکید کرد و با بیان اینکه والدین باید دانش آموزان را واکسینه کنند، گفت: با توجه به خطراتی که آمیکرون برای کودکان خردسال دارد.

شاه آبادی گفت: در حال حاضر حدود 15 درصد کودکان 5 تا 9 ساله و حدود 30 درصد کودکان 9 تا 12 ساله واکسینه می شوند که باید افزایش یابد.

وی افزود: سویه آمیکرون نسبت به نوع قبلی با خطر بیشتری برای کودکان خردسال همراه است و والدین باید به موضوع واکسیناسیون فرزندان خود توجه جدی داشته باشند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.