اردوغان: به جای افزایش درد، باید آینده ای مشترک برای ترک ها و ارمنی ها بسازیم

[ad_1]

رئیس جمهور اردوغان در پیامی به ترکیه و ارمنستان گفت: ما باید آینده ای را با الهام از وحدت عمیق هزاران ساله خود بسازیم.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به نقل از آناتولی گفت: “من معتقدم که به جای اغراق، آینده باید از وحدت ریشه دار الهام گرفته شود” تا هزاره ما را بسازیم.

اردوغان گفت: به جای تشدید درد، ما باید آینده ای مشترک برای ترک ها و ارمنی ها بسازیم.

وی در پیامی به اعضای جامعه ارمنی که امروز در کلیسای ارامنه استانبول گرد هم آمده بودند، ارمنی های عثمانی را که در جنگ جهانی اول جان باختند، یاد کرد و به بازماندگان آن تسلیت گفت.طبق بیانیه روابط ریاست جمهوری ترکیه، زندگی وجود دارد. دفتر.

اردوغان با بیان اینکه سال‌های پایانی امپراتوری عثمانی و جنگ جهانی اول برای میلیون‌ها نفر «زمان دردناکی» بود، افزود: «بدون تبعیض بر اساس مذهب، نژاد یا فرهنگ، وظیفه بشریت است که این‌ها را درک کند و در آن سهیم باشد. داستان های رایج درد می کند. “

وی افزود: برای ما که در شادی ها و غم های قرن ها سهیم بوده ایم، باید بتوانیم زخم های گذشته را التیام بخشیم و پیوندهای خود را محکم کنیم. من معتقدم به جای تشدید درد، باید آینده ای را با هم بسازیم و از یک اتحاد عمیق هزار ساله الهام بگیریم و برای این منظور روند مثبتی را با همسایگان ارمنی خود آغاز کنیم. من مطمئن هستم که روند عادی سازی نیز صمیمانه توسط شهروندان ترکیه حمایت می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.