اسپوتنیک مدعی برگزاری دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان سعودی است

[ad_1]

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه تایید کرد که پنجمین دور مذاکرات ایران و عربستان سعودی روز پنجشنبه در بغداد در فضایی مثبت برگزار شد.

به گزارش ایسنا، یک منبع دیپلماتیک به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک مدعی شد که پنجمین دور مذاکرات ایران و عربستان سعودی روز پنجشنبه با حضور نمایندگان دولت عراق در بغداد برگزار شد. مثبت.

به گزارش العالم، یک منبع در پاسخ به سوالات مطرح شده در این نشست، گفت: «دو هیئت در مورد بیشتر موارد منطقه و همچنین موارد روابط دوجانبه و امنیت در این منطقه بحث و تبادل نظر کردند. “خلیج فارس.”

دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان قرار بود در ماه مارس سال گذشته برگزار شود اما پس از اعدام تعداد زیادی از شیعیان توسط عربستان سعودی به تعویق افتاد.

فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق هفته گذشته در جریان سفر به تهران در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سوالاتی درباره دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان سعودی تاکید کرد: این مذاکرات ادامه داشته و نیاز به رسیدگی دارد. ” امیدواریم دور بعدی مذاکرات بین ایران و عربستان سعودی برگزار شود. واضح است که مذاکرات گذشته در چارچوب ابزار امنیتی دو طرف بوده است و از طرف ایرانی نیز نمایندگانی از وزارت خارجه حضور دارند، اما چارچوب مذاکرات بین ابزار امنیتی است. یک سری مسائل وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود. امیدوارم جلسه بعدی به زودی برگزار شود.

فواد حسین گفت: انتظاراتی در مورد زمان برگزاری این نشست وجود دارد، اما در مورد زمان نشست بعدی نمی توانم به طور قطعی صحبت کنم، اما هر دو طرف مایل به ادامه دیدار خود هستند.

برهم صالح، رئیس جمهور عراق برای اولین بار در ماه مه 2021 اعلام کرد که عراق اعلام کرده است که ایران و عربستان سعودی میزبان این مذاکرات خواهند بود و چهار دور مذاکرات بین ایران و عربستان سعودی توسط بغداد برگزار می شود.

قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق نیز ابراز امیدواری کرد که دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان در بغداد به بازگشایی سفارتخانه های ایران و عربستان منجر شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.