انتخاب مساجد به عنوان مراکز کلیدی طرح احیای هویت در شیراز

[ad_1]

ایسنا/ فارس رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شیراز با بیان اینکه مساجد باید به عنوان کانون های کلیدی طرح مقاوم سازی منطقه انتخاب شوند، گفت: همچنین در حال سرمایه گذاری و تقویت زیرساخت ها برای ارائه خدمات هستیم.

مصطفی مشفقیان در جلسه انصراف دو شیراز گفت: این منطقه از نظر بی فرهنگی یکی از محروم ترین نقاط شهر است که طی سال های اخیر هیچ اقدامی در آن صورت نگرفته است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛ وی با بیان اینکه در طرح احیای هویت محله مسجد محور، مساجد و حسینیه ها را به عنوان فرهنگسراهای کوچک می بینیم و آماده ارائه خدمات هستیم، گفت: این موضوع نیز صادق است. در مساجد و حسینیه ها باز است».

معاون شهردار شیراز با تاکید بر اینکه مساجد باید به عنوان محور طرح هویتی احیای منطقه انتخاب شوند، افزود: همچنین در حال سرمایه گذاری و تقویت زیرساخت ها برای ارائه خدمات هستیم.

مشفقیان در خصوص مسائل اراضی منطقه و کاربری آنها گفت: برای علف های هرز و حصارکشی نیز آمادگی داریم که با اعلام شورای شهر تا آخر هفته اقدام شود.

وی گفت: بودجه تشکل های فرهنگی دارای ارقام اعلامی و ارقام توزیع است، بنابراین از همه رویدادها حمایت مالی نداریم، اما اگر رویدادها اهمیت بیشتری داشته باشند، آنها را در اولویت قرار می دهیم.

معاون شهردار شیراز همچنین با بیان اینکه اولویت با کودکان همان محله است، درخواست بهره برداری از سالن ورزشی و زیرساخت ها را در اختیار سازمان فرهنگی ورزشی قرار داد.

مشفقیان در پایان گفت: ما در حال حاضر فضایی برای مراکز مشاوره و کتابخانه نداریم اما اگر مساجد را در اختیار ما قرار دهید آنها را افتتاح می کنیم.

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز نیز به مشکلات دو شهرداری اشاره و بر نقش مساجد و استفاده از مساجد در رفع مشکلات محلات تاکید کردند.

مهدی نصیری گفت: جلساتی با همکاری شهرداری و سایر ادارات برگزار می شود که همواره بر نقش مسجد و استفاده از توان مسجد در حل مشکلات منطقه تاکید می شود.

شورای شهر شیراز و مدیر منطقه 2 شورای اسلامی شهر شیراز گفت: نمایشگاه های هنرمندان آزمون منطقه 2 است، بنابراین زنان نیازمند در صورت داشتن هنر تولیدی می توانند به فروش برسند. این نمایشگاه تجربه بزرگی است که می‌توان ادامه داد.»

نصیری گفت: در مورد منازل و اماکن ورزشی همسایه ها نکاتی وجود دارد که همه این مسائل واقعی است و این حوزه مسائلی دارد که باید در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: دستگاه های فرهنگی باید یاد بگیرند که چگونه با تعامل محلات و تجهیزات، وسایل ورزشی و فرهنگی را ساماندهی و استفاده کنند، بیشتر زمین متعلق به شهرداری است، اما کثیف است، علف هرز نمی روید، اما قابل استفاده است.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با توجه به کمبود بودجه باید دید با همین مبلغ چه اقدامی می توان انجام داد.

به گفته آقای خلوص، این پیشنهادی است که مشکل تصرف منطقه را با هدیه حل می کند و کسانی که در این ولسوالی ها فعال هستند از این کار آگاه نیستند و باعث اضافه کاری می شود اما اگر با هم کار کنند. آنها می توانند. عمیق تر کار کنید

حذف روزه نیازمند تفکر جهادی است

شیرازی، رئیس کمیسیون آماده سازی، رفع تصرفات در مناطق آسیب دیده شورای اسلامی شهر شیراز گفت: عقب نشینی تنها اقتصادی نیست، بلکه باید از تفکر جهادی برای رفع تصرف استفاده کرد. باید از ظرفیت مسجد به طور کامل استفاده کرد.»

سیده مریم حسینی گفت: با وجود رشد و نوسازی شهر، همچنان قهرمانانی داریم که وقت خود را صرف حل مشکلات مردم می کنند. شیراز 157 ناحیه دارد که 22 منطقه آن در منطقه 2 است. “

به گفته وی اگر فرهنگسرا ندارید جای نگرانی نیست چرا که ظرفیت مساجد و حسینیه ها مهیا است. ما می توانیم یک فرهنگسرا با تعدادی مسجد داشته باشیم.

حسینی خاطرنشان کرد: عدم هوشمندی مسئولین باعث ایجاد مشکل در هویت منطقه شده و به شورای منطقه کمک کرده تا مشکل را حل کند زیرا باید طرز فکر خود را در شهر تغییر دهیم.

علمرضا شهریاری شهردار منطقه دو نیز با گلایه از تجهیزات اجرایی که بعضاً کار را به تعویق می اندازد، گفت: شورا هم قدرت و هم اختیار دارد و می تواند از همه تجهیزات پاسخگو باشد.

آقای شهریاری گفت: برخی از محلات اصلی شهر هنوز فاضلاب ندارند، اما برای فاضلاب در حاشیه شهر که اغلب غیرقانونی است، اقدام شده است. زیرا بسیاری از فعالیت های شهرداری به اجرای خدمات در دستگاه های دیگر بستگی دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.