انوشیروانی: یک درصد اعزام ناقص جوانان را قبول ندارم/ نسل از دست رفته وزنه برداری

[ad_1]

قهرمان اسبق وزنه برداری المپیک گفت: اینکه وزنه برداری قرن بیست و یکم ایران نتوانست تیم کامل خود را به مسابقات جهانی بفرستد موضوع بزرگی است و نباید از آن غافل شد.

سجاد انوشیروانی در گفت وگو با ایسنا، درباره اعزام تنها یک بوکسور مرد و یک بوکسور زن به مسابقات قهرمانی جوانان جهان، گفت: به عنوان درصدی از کارشناسان اعزام تیم را قبول ندارم، تیم ملی به مسابقات بین المللی کامل نیست. زیرا نوع اساسی امید پشتوانه و نسل ما برای آینده است و یکی از رسالت ها و اهداف ورزش ما حمایت از ورزش است. این یک مشکل بزرگ است که تیم های ملی وزنه برداری قرن بیست و یکم با وجود افتخارآفرینی در عرصه بین المللی، نمی توانند تیم های کامل خود را به مسابقات جهانی جوانان اعزام کنند.

وی با بیان اینکه هدف فدراسیون از برگزاری اردو و هزینه های انجام شده توسط استانداری و بخش خصوصی چیست؟ تمام امید و انگیزه کسانی که وزنه می زنند و مصدومیت را تحمل می کنند به مسابقات بین المللی می روند و چرا این امید و تشویق را از آنها می گیرند؟ چرا از فرصت استفاده کردند و از وزنه بردار مدال گرفتند؟ اگر مشکل تامین مالی است چرا آن را خرج نکنیم تا شورای سربلندی ایران با عدم استقرار خراب نشود؟

وی با اشاره به از بین رفتن انگیزه در بین وزنه برداران جوان، گفت: نسلی از وزنه برداران را نابود می کنیم که آینده وزنه برداری ایران را تباه می کنند، آینده وزنه برداری ایران را تباه می کند. کاپیتان تیم ملی جوانان سعی کرد با خود مشورت کند و اردو را ترک کرد اما حالا با توجه به عدم اعزام کامل تیم چه رکوردهایی باقی می ماند؟ چرا این وزنه برداران باید در نهایت فقط با یک نفر به مسابقه بروند و چه کسی پاسخگوست؟حق تلاش او در این مدت است؟

انوشیروانی گفت: ورزش گران شده و ارزش ارز بالا رفته اما نکته اینجاست که وزنه برداری برندهای زیادی برای جذب اسپانسر دارد و باید برای مشکل تامین مالی چاره اندیشی کنیم و سالن را در سطحی تجهیز کنیم. استان حذف شود من نمی دانم الان پروژه شما چیست اما وزنه برداری الان از دست رفته است.

پاسخ وزنه بردار سابق ایرانی به پرسش های وزنه بردار جوان به گروه بزرگسالان؟ گفت: برای نسل آینده چه برنامه ای داریم؟ برای حضور در المپیک 2028 و بازی های آسیایی بعدی؟ این نسل با حمایت خانواده ها و کمک مربیان خود تا حدودی رشد کرده است و اکنون باید برنامه های منظمی برای آگاهی بخشی به مواد مخدر و شرکت در مسابقات برگزار کند. عملیات جزیره و اشغال و کمپینگ فقط روی کار ما و وزنه برداران تاثیر می گذارد.

وی افزود: استان ما فاقد تجهیزات و امکانات است و اگر چیزی در استان هست به برکت اعتباری است که وزارت ورزش در اختیار این اداره کل قرار داده است. ما در مورد استعدادها زیرساختی نداریم، باید برنامه ریزی کنیم تا رکورد آنها را به سطحی برسانیم که آنها در جهان حرفی برای گفتن داشته باشند، نه اینکه فقط به دنبال مدال یا جمع آوری امتیاز برای قهرمانی باشیم. تیم. ما باید نسلی مثل نسل معروف 2000 بسازیم و ایران را سربلند کنیم.

انوشیروانی همچنین درباره رایزنی ها برای کسب کرسی در فدراسیون جهانی انتخابات گفت: به عنوان یک کارشناس وزنه برداری انتقادی ندارم، فقط وضعیت فعلی وزنه برداری را توصیف می کنم. ما در بحث انتخابات فدراسیون جهانی دیپلماسی ضعیفی داریم و اصلا از ظرفیت دیپلماتیک کشور استفاده نمی کنیم. ما به دلیل قدرت وزنه برداری ایران فرصت ها را از دست می دهیم، می توانیم جایگاه قدرتمندی داشته باشیم. قضات ما مظلوم بودند. آنها برای کسب تجربه راه به جایی نمی برند و کلاسی برای افزایش دانش خود ندارند و معلمان کلاس نیز مهارت خود را ارتقا نمی دهند و وزنه برداری بدترین شرایط را پشت سر می گذارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.