اهمیت کیش در جام جهانی قطر

[ad_1]

قطر انتظار دارد 1.5 میلیون نفر از سراسر جهان برای تماشای جام جهانی 2022 به این کشور سفر کنند. از سوی دیگر پیش بینی می شود 500 هزار بازدیدکننده به ایران سفر کنند، اما چگونه؟

به گزارش ایسنا، جام جهانی فوتبال قطر به مدت 28 روز از 21 نوامبر تا 18 دسامبر 2022 برابر با 20 تا 18 نوامبر سال 1401 در چهار شهر دوحه، الوقرا، الخور و ال. رایان از همان ابتدا که قطر میزبان جام جهانی 2022 به دلیل محدودیت فضا و ظرفیت اقامت بود، همسایگان قطر برای میزبانی از عربستان سعودی به کویت امارات و عمان و حتی ترکیه اعلام آمادگی کردند. ایران نیز از سال 1397 برای میزبانی اردوی گروهی و بازدیدکنندگان در خلیج فارس اعلام آمادگی کرده است. هزینه کم، نزدیکی جزایر به قطر و امکان سفر بدون ویزا از انگیزه های ایران برای حضور در جام جهانی 2022 است.

بر اساس آخرین اعلام، حدود 175 هزار تماشاگر در قطر برای جام جهانی حضور دارند که این رقم برابر با 1.5 میلیون تماشاگر نیست. به همین دلیل فیفا استفاده از مسکن اجاره ای را به ویژه در روستاها، کشتی های تفریحی و ویلاهای شخصی برای جبران کمبود مسکن پیشنهاد کرده است. همچنین یک شرکت سرمایه گذاری وظیفه ساخت مسکن سیار (موبایل) را تا آغاز جام جهانی در قطر بر عهده گرفته است.

فیفا همچنین تیمی را برای برقراری تماس‌های خانگی انفرادی در دوحه تعیین کرده است و به میزبانان تور انگلستان، استرالیا و سایر کشورها را پیشنهاد می‌کند، همچنین در طول جام جهانی و به جای آن یک خانه اجاره می‌کند. به این ترتیب اتحادیه بین المللی فوتبال امیدوار است بخشی از مشکلات اسکان مسافران را حل کند. با این حال، اعتقاد بر این است که اکثر قطری ها می خواهند در طول جام جهانی در کشور خود بمانند.

با این حال، بسیاری از تماشاگران هیجان زده هستند و منتظر نتیجه این تصمیمات فیفا نیستند و می خواهند قبل از جام جهانی محل اقامت خود را رزرو کنند. تا کنون، افرادی از ایالات متحده، مکزیک، بریتانیا، برزیل، آرژانتین و امارات بیشترین هتل های قطر را رزرو کرده اند.

اگرچه قطر تا کنون تمایلی برای همراهی با سایر کشورها در حمایت از جام جهانی نداشته و بر حضور تماشاگران در کشور خود اصرار داشته است، اما سفر اخیر وزیر راه از قطر به کیش در هفته گذشته به احتمالات دیگری اشاره کرد. قطر گفته است که جام جهانی فوتبال متعلق به همه است و نه تنها برای قطر بلکه برای کل خاورمیانه و همچنین جهان عرب باید میراثی به جا بگذارد.

وزیر قطری شاید با همین رویکرد حدود شش ماه مانده به شروع جام جهانی به کیش سفر کرده باشد. یک جزیره تنها 40 دقیقه با هواپیما از دوحه فاصله دارد. در این مسیر دو طرف برای ایجاد خط هوایی و دریایی مستقیم از دوحه به کیش و همچنین افزایش تعداد پروازهای بین دو کشور به توافق رسیدند. در حال حاضر حدود 36 پرواز هفتگی از قطر به شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و مشهد انجام می شود. با این حال محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشور معتقد است که می‌تواند ظرفیت مسیر ایران-قطر را به 200 فوت در روز افزایش دهد و پروازهای مستقیم به شهرهای بیشتری برقرار شود.

حسین عباس نژاد، مدیرکل دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی نیز با بیان اینکه در حال حاضر 3 هزار صندلی در این کشتی مسافربری وجود دارد که می تواند شبانه روز مسافران را بین بنادر ایران و قطر جابه جا کند، گفت: تور ترمینال کیش در آن در حال انجام است. تهیه شده.

بر اساس این توافقات، رستم قاسمی وزیر راه گفت: پیش بینی می شود روزانه 500 هزار ایرانی از جام جهانی قطر بازدید کنند، خارجی هایی که به قطر می آیند می توانند از جزایر جنوبی ایران بازدید کنند، از طریق دریا و ما می توانیم حرکت کنیم و بمانیم.

اهمیت کیش در جام جهانی قطر

اگرچه در سفر اخیر وزیر امور خارجه به جزیره کیش، توافقی بین دو کشور بر سر ایجاد خط هوایی و دریایی مستقیم حاصل شد و قرار است طرفین با یکدیگر دیدار و به توافق برسند، اما پیشنهادات تکمیلی در اردیبهشت و خرداد ارائه شد، اما به دلیل به رقابت شدید منطقه ای و تبلیغات شدیدی که از سوی همسایگان جام جهانی 2022 از جمله عربستان، امارات و عمان راه اندازی شده، پروازهای هوایی و مسیر دریایی بین کیش و دوحه تکمیل و تکمیل شود. حداقل در اسرع وقت.

به گفته مسیح الله صفا، یکی از اعضای ستاد جام جهانی جزیره کیش، اکنون 19200 تخت آماده دارد که برای آنها یک چهارم قیمت هتل های قطر تمام می شود. او به ایسنا گفت: «از آنجایی که جام جهانی در راستای سفر پاییزی ایرانیان به کیش در زمان جام جهانی 2022 است، حداقل 50 هزار تخت استاندارد می‌توان در اختیار شما قرار داد. تماشا کنید تا لذت ببرند».

جام جهانی قطر گران ترین جام فوتبال برای تماشاگران پیش بینی می شود. صفا یکی از اعضای ستاد جام جهانی کیش می گوید: اکنون هزینه یک شب اقامت در هتل قطر به هزار دلار رسیده است. انتظار می رود با نزدیک شدن زمان بازی و افزایش تقاضا، این نرخ ها افزایش یابد. تخمین زده می شود که هزینه یک شب اقامت در هتل قطر به نزدیک 50 میلیون تومان تا دو هزار دلار برسد، در حالی که قیمت بهترین هتل کیش یک چهارم قیمت فعلی در قطر است. ارزان بودن بزرگترین مزیت انتخاب جزیره ایرانی برای اقامت در جام جهانی است به شرطی که دسترسی دو کشور سریعتر باشد و اطلاعات و پوشش بین المللی در مورد آن فراهم شود.

صفا که رئیس اتحادیه هتل‌های جزیره کیش نیز هست، با اشاره به استانداردهای هتلداری و اقامتی در ایران، به بازدید وزیر قطر از زیرساخت‌های جزیره کیش اشاره کرد و گفت: مسئولان قطری عملکرد خوبی داشته‌اند. پس از بازدید از محل اقامت و کیفیت راضی هستم. البته برای جلوگیری از سوء استفاده و تخلف در جام جهانی باید نظارت و نظارت قضایی تشدید شود.

اهمیت کیش در جام جهانی قطر

در حالی که کیش محور اصلی حمایت از میزبانی جام جهانی است، مسئولان کشور همچنان امیدوارند از قشم و شهرهای دیگری مانند بندرعباس، بوشهر، شیراز، اصفهان و حتی تهران برای استقبال از هواداران استفاده کنند. با این رویکرد ویزای ایران برای جام جهانی رایگان شده است. زیرا جزایر کیش و قشم مناطق آزاد محسوب می شوند و سفر به آنها نیازی به ویزا ندارد. اعتبار ویزای رایگان ایران که برای مسافران قطر در جام جهانی صادر می شود نیز دو ماه اعتبار دارد و به آنها اجازه اقامت 20 روزه در ایران را می دهد.

این اقدام ایران بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشته است، به‌ویژه که با مزایای سفر ارزان به ایران بر سر قطر همراه است. با این حال برخی همچنان موضوع «ایران هراسی» را مطرح می کنند. لیلا اژدری، مدیرکل توسعه گردشگری خارجی گفت: 20 میلیارد برای کمپین تبلیغاتی ایران درخواست شده و در صورت رسیدن به موقع، کمپین جامعی اجرا خواهد شد.

اما بودجه ای که از تبلیغات ایرانی صحبت می شود و هنوز تصویب و پرداخت نشده است، بیشتر از تبلیغات در مراکز تجاری و شرکت های هواپیمایی است. به گفته اژدری، از آنجایی که فیفا صلاحیت بازی در ورزشگاه ها و زمین های بازی برای انواع تبلیغات را دارد و از قبل حامیان مالی مشخص شده اند، امکان معرفی و تبلیغ جاذبه های گردشگری ایران در محیط شهربازی وجود ندارد.

در چنین شرایطی بهترین راه برای معرفی ایران و جلب توجه رسانه های خارجی حضور در رسانه های جام جهانی و معرفی ایران در پروازهای قطر از این پس با محتوایی متفاوت از آنچه وزارت میراث، فرهنگ، گردشگری و … او برای جذب سایر گردشگران برای پاسخگویی به سوالات مبهم مخاطبان صنایع دستی ساخت. بسیاری از تماشاگران جام جهانی فوتبال نمی دانند چگونه می توانند یک ایران بدون روادید، دسترسی به بافت اجتماعی، فرهنگی و جغرافیایی در مقایسه با جهان عرب، سیاست، پوشاک، غذا و نوشیدنی داشته باشند، بنابراین جام جهانی 2022 اگر به درستی مدیریت شود، می تواند. . تبدیل شدن به فرصتی بد برای توسعه گردشگری در ایران.

اهمیت کیش در جام جهانی قطر

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.