اوکراین 50 میلیارد دلار از G7 می خواهد

[ad_1]

مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور کی‌یف می‌گوید که از G7 درخواست 50 میلیارد دلار کمک مالی کرده است و در حال بررسی انتشار اوراق قرضه بدون بهره برای کمک به جبران کسری بودجه اوکراین در طول سال‌ها است.

به گزارش رویترز، اوله اوستنکو، مشاور اقتصادی رئیس جمهور اوکراین روز یکشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: این گزینه ها به طور جدی مورد بحث قرار می گیرند.

یک مقام ارشد اوکراینی گفته است که کشورش از گروه هفت می‌خواهد تا 50 میلیارد دلار بودجه و همچنین اوراق قرضه بدون بهره در اختیار کی‌یف قرار دهد تا کسری بودجه مرتبط با جنگ ایجاد کند.

این تقاضا در حالی مطرح می شود که تهاجم روسیه به اوکراین امروز (دوشنبه) وارد پنجاه و چهارمین روز خود می شود. درگیری‌ها در بیشتر شهرهای بزرگ اوکراین ادامه دارد و در آخرین تحولات، دنیز اشمایکل، نخست‌وزیر اوکراین گفته است که ماریوپل هنوز سقوط نکرده است، زیرا ارتش اوکراین “تا آخر مبارزه خواهد کرد”.

پترو آندریوشچنکو، مشاور شهردار ماریوپل نیز در تلگرام خود نوشت که علیرغم پیشنهاد باز کردن یک «تسلیم» در ماریوپل، «نیروهای ما همچنان در حال مبارزه هستند». آندریوشچنکو همچنین گفت که حمله روسیه به کارخانه فولاد آزوفستال که به پایگاه نیروهای اوکراینی در ماریوپل تبدیل شده است، محدود نمی شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.