بارش شدید باران در ۵ استان/ وزش باد شدید در مناطق مختلف کشور

[ad_1]

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت ریسک از بارش شدید باران در پنج استان و وزش باد شدید در مناطق مختلف کشور خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا وی در خصوص وضعیت جوی این کشور تایید کرد: یکشنبه (27 فروردین) در شمال شرق، جنوب شرق، سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر و در استان های تهران و سمنان در ساعات طوفان، رعد و برق، وزش باد شدید، موقت. و جایی که خشک شدن پیش بینی می شود. بارش امروز در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان و سمنان خواهد بود.

وی ادامه داد: دوشنبه (29 فروردین) وضعیت در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، شرق یزد و ارتفاعات سمنان و کرمان و سه شنبه (30 فروردین) در شمال خراسان و شمال. خراسان رضوی قابل انتظار است.

رئیس مرکز ملی پیشگیری و مدیریت بحران آب و هوا افزود: با توجه به کاهش دما، بارندگی در این مدت در ارتفاعات استان‌ها در البرز مرکزی و شرقی و در روز چهارشنبه و در روز پنجشنبه (فروردین ماه) پیش‌بینی می‌شود. 31 و 1 اردیبهشت) در زاگرس مرکزی و البرز مرکزی بارش باران خواهد بود.

وی با بیان اینکه طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در نیمه شرقی کشور، منطقه مرکزی و استان ها در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی وزش باد شدید و در برخی نقاط کشور وزش باد پیش بینی می شود، افزود: خاک گردو پیش بینی می شود.

به گفته ضیائیان، روند کاهش دما در دامنه های شرقی، مرکزی و جنوبی البرز تا صبح روز دوشنبه ادامه دارد، سپس تا روز پنجشنبه روند افزایش دما را خواهیم داشت. خلیج فارس و تنگه هرمز نیز در سه روز آینده شدیدتر می شود.

رئیس مرکز ملی پیشگیری و مدیریت خطرات اقلیمی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۹ فروردین) کمی ابری همراه با وزش باد با کمینه دمای ۹ و حداکثر پیش‌بینی می‌شود. 23 درجه سانتی گراد در روز سه شنبه (30 فروردین) کم ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای 10 و حداکثر دمای 26 درجه سانتی گراد.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (8 و 29 فروردین) بوشهر با دمای 23 و 20 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای 2- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استانی کشور هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.