بنت: انتخابات زودهنگام اسرائیل اکنون رد شده است

[ad_1]

نخست وزیر رژیم صهیونیستی جدایی نمایندگان احزاب از دولت ائتلافی خود را عامل جنایات و تهدیدهای حزب راست افراطی به رهبری نتانیاهو دانست و تاکید کرد که در انتخابات کنونی اسرائیل اکنون تقلب شده است. لغو کنید.

به گزارش ایسنا، در حالی که نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل به دنبال حمایت در برابر سقوط دولت خود است، ائتلاف جناح های عربی نسبت به افزایش نفوذ احزاب راست و فاشیست هشدار داده است.

سامی ابوشهدا، رئیس ائتلاف احزاب عربی در کنست اسرائیل گفت که ائتلاف در اولین قدم ها پس از تعطیلات کنست، دولت نفتالی بنت را سرنگون خواهد کرد.

با این حال، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته است که با هیچ پیشنهادی برای پیوستن به دولت یا ائتلاف با دولت موافق نیست.

بنت همچنین انتخابات زودهنگام را رد کرد و تاکید کرد که دولتش به کار خود ادامه خواهد داد.

در حالی که اپوزیسیون دست راستی به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل، به دنبال سرنگونی دولت بنت و جدایی از ائتلاف بنت است، ائتلافی از جناح های عربی در کنست، به دنبال طرح عدم اعتماد است. برای بنت، این امر می تواند منجر به سرنگونی دولت کنونی صهیونیستی شود.

ابوشهدا در واکنش به این سناریو گفت که ائتلاف به بنیامین نتانیاهو رای نخواهد داد و باید انتخابات زودهنگام در اسرائیل برگزار شود.

منابع عبری گزارش می دهند که نظرسنجی ها نشان می دهد که ائتلاف فعلی که بنت را برکنار کرد، در هر انتخابات فعلی یک پنجم قدرت خود را از دست خواهد داد.

از این حیث، بنت سعی کرد با حمله به فعالیت های حزب راستگرای صهیونیستی به رهبری بنیامین نتانیاهو، دولت خود را نجات دهد تا احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در اسرائیل را کاهش دهد.

او در مورد مسائل فلسطین و فلسطین صحبت کرد. سیاست دولت او در قبال فلسطین در کرانه باختری «هویج و چماق» است که به گفته او هدف آن مهار خشم فلسطینی ها و جلوگیری از شیوع امنیت است.

بنت افزود که دولت او به همراه هشت حزب ائتلافی خود، از جمله فهرست واحدی از جنبش‌های اسلامی به رهبری منصور عباس، یکی از لیبرال‌ترین نهادها و خدمات در اورشلیم و کرانه باختری است.

او مدعی شد که به دلیل سیاست های دولتش، تلاش های واشنگتن برای افتتاح کنسولگری در اورشلیم برای تقویت روابط بین تشکیلات خودگردان فلسطین و ایالات متحده را ناکام گذاشته است.

در مورد مسائل امنیتی، بنت مدعی شد که دولت وی هیچ تاخیری در استفاده از آنها نشان نداده است و حتی از عملیات و تاکتیک های تهاجمی برای رسیدگی به مسائلی استفاده کرده است که امنیت اسرائیل و شهرک نشینان آن را به خطر می اندازد.

وی افزود: “این کاری است که ما انجام می دهیم، وارد جنین می شویم، به “تروریست های فلسطینی” در پایگاه آنها حمله می کنیم و از فعالیت های مخرب آنها دفاع می کنیم.

وی به کمک های مالی قطر به غزه در دوران دولت نتانیاهو اشاره کرد و مدعی شد که دولت او از ورود “کیف پول” حماس به نوار غزه جلوگیری کرده است.

بنت در جریان سخنرانی خود اذعان کرد که با برکناری عید سلیمان، رهبر ائتلاف پارلمانی دولتش، به نفع مخالفان است. دولت او ضربه سختی خورده است، اما او افزود که از او عصبانی نیست.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این ماجرا گفت: عید سلیمان به خاطر استرس و تهدید مبلغان و افراطیون نتانیاهو و فرزندانش به خانه من آمد و گریه کرد.

او گفت: “دو نماینده ای که ائتلاف من را ترک کردند تحت فشار شدید و غیرقابل تحمل اپوزیسیون راست به رهبری بنیامین نتانیاهو و سوء استفاده بی امان از قدرت توسط مخالفان قرار دارند.” طرفداران حزب لیکود و “صهیونیسم مذهبی”.

بنت در پایان گفت: “ما دو راه داریم: تقویت دولت و محکم ایستادن در برابر افراط گرایان راست یا تسلیم شدن به انتخابات زودهنگام که در این صورت اسرائیل وارد چرخه رقابت غیرانتخاباتی خواهد شد.” آن را پیچیده تر کنید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.