به گفته روانشناسان آیا باید به این چهار دلیل دست از حدس زدن برداریم؟

[ad_1]

ذهن انسان همیشه به دنبال تکرارها و چیزهای ساده از گذشته است. تکرار یعنی ذهن می خواهد کاری را انجام دهد که آشنا و ساده به نظر می رسد. حدس زدن واقعاً همان کار ساده و تکراری است. پیش‌بینی‌ها بر اساس تجربیات قدیمی و الگوهای روان‌شناختی است و بر اساس ایده‌های روان‌شناسان و پژوهشگران، این پیام را می‌دهند که دوباره همان اتفاق تکرار خواهد شد!

به گزارش ایسنا، از کلینیک روانشناسی انتخاب جدید، هرکس دنیا را بر اساس باورها و تجربیات خود می بیند و به همین دلیل است که می گویند این هنر در کل زندگی است: چه اتفاقی می افتد. ! به دلیل اهمیت این موضوع؛ در این مقاله به چهار دلیل برای اشتباه بودن پیش‌بینی‌ها می‌پردازیم. بنابراین اگر مدام در حال حدس زدن و تکرار اتفاقات گذشته هستید، ممکن است برای شما مفید باشد. لطفا تا آخر با ما باشید.

الف) پیش‌بینی‌ها و پیش‌بینی‌ها عموماً اشتباه است: وقتی انسان پیش‌بینی می‌کند، آنچه قبلا بوده را به یاد می‌آورد، نه آنچه را که شده و در حال تبدیل شدن است. نکته بعدی در نبوت است، انسان فقط خودش را می بیند نه دیگران را! به گفته دکتر نسرین باقری که یک مشاور خوب ازدواج باید گفت که مفروضات ما اغلب بازتابی از ترس ها، ناامنی ها، تعصبات و تعصباتی است که می تواند باعث شود احساس کنیم گذشته ای است که تصمیم به تغییر آن گرفته ایم! افرادی که امروز داریم نتیجه تجربیات و اتفاقات گذشته هستند و اگر به تغییر و شرایط جدید نیاز داشته باشیم نمی توانیم آینده و حال جدیدی را بر اساس باورهای گذشته بسازیم پس سعی کنید از گذشته دور بمانید و خود را آماده کنید خوب آینده. آن را منحصر به فرد کنید!

به گفته روانشناسان آیا باید به این چهار دلیل دست از حدس زدن برداریم؟

دو) پیش‌بینی مانع اصلی ارتباط است: همانطور که در بالا ذکر شد. حدس زدن مانع بزرگی برای دیدن خود و دیگران است، زیرا مانند ماسکی است که پوشیده نمی شود، خود واقعی را می بیند و عمیقاً با آن مرتبط است. یکی از نیازهای اساسی هر انسانی ایجاد روابط است و اگر این نیاز به وجود بیاید متاسفانه مانند دومینو در سایر جنبه های زندگی نیز مشکل ایجاد می کند. اگر نتوانید با خودتان رابطه خوبی داشته باشید، طبیعتا نمی توانید با دیگران رابطه خوبی داشته باشید. رویدادها و بازتاب هایی در مورد باورها و احساسات ما در مورد خودمان. اگر خوب نباشیم همه چیز آب می شود! علت مشکل را پیدا کنید و سعی کنید آگاهانه آن را از بین ببرید.

سه) حدس زدن تنبل است! حدس زدن به این معناست که آنچه قبلا اتفاق افتاده است دوباره تکرار خواهد شد و این دیدگاه به دور از خلاقیت و تنبلی است. مفروضات روانشناختی مانع بزرگی در تلاش و بررسی مسائل و موضوعات است! آنها حاضرند با همان تراژدی گذشته روبرو شوند، نه اینکه مسیر جدیدی را به خطر بیندازند! مسیرهای جدید سخت و غیرقابل پیش بینی هستند و این اغلب مانع بزرگی برای تغییر است و مردم دوست دارند با همه سختی ها و سختی ها از یک مسیر عبور کنند!

چهار) فرضیات ما را از مسئولیت خارج می کند: پیشگویی روانی راهی برای فرار از مسئولیت و سرزنش دیگران است. به قول دکتر محمدرضا بهترین عضو کلیسا روانشناس خانواده و ازدواج راحت تر از انجام دادن است. مثلا به جای اینکه مسئولیت رفتارهای نامناسب خود را بپذیریم، می گوییم بد می گویم چون تو این کار را کردی! این تکنیک به ما کمک می کند کاستی ها و نگرش های خود را توجیه کنیم و با موقعیت های پیش بینی نشده مقابله کنیم. باید به یاد داشته باشیم که از نظر دیگران برد یا باخت مهم نیست، بلکه مهم این است که با خودمان صادق باشیم و بدانیم که کار درستی انجام داده ایم.

به گفته روانشناسان آیا باید به این چهار دلیل دست از حدس زدن برداریم؟

نتیجه

به یاد داشته باشید که برای داشتن یک زندگی خوب و امن، باید از منطقه امن خود خارج شوید و مسئولیت فعال زندگی خود را بر عهده بگیرید. اجتناب از مسئولیت یک نگرش منفعلانه و نفی هویت است. هرکسی آزاد است که بر اساس علایق و باورهای خود زندگی کند و شخصیت خود را بسازد. به یاد داشته باشید که بسیاری از چیزهایی که دارید و به آنها فکر می کنید توسط مراقب اصلی شما و والدین شما ایجاد می شود. اگر پس از خواندن مطالب بالا فکر می کنید که به کمک نیاز دارید. خوب است به یکی از بهترین مراکز مشاوره مراجعه کنید و از حضور متخصص نهایت استفاده را ببرید. بنابراین اگر فکر می‌کنید از شرایط راضی نیستید و می‌خواهید آن را تغییر دهید، شاید اکنون زمان آن رسیده است. پس نترسید و به خودتان اجازه دهید تا برای رسیدن به اهداف و رویاهای واقعی خود آگاه و حتی بترسید. یک کلینیک روانپزشکی خوب در تهران; کلینیک های روانپزشکی یک گزینه جدید با روانشناسان متخصص هستند. آماده کمک و همراهی با مشتریان عزیز می باشد.

پایان گزارش تبلیغات

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.