بیشتر، عفونت بیشتر، بدون واکسن – ایسنا

[ad_1]

استرس بسیار خطرناک اشعه ایکس نتیجه تغییرات عروق کرونر در بدن یک فرد واکسینه شده است.

به گزارش ایسنا جام م وی نوشت: روزی نیست که اطلاعاتی در مورد بیماری عروق کرونر قلب منتشر نشود. اکنون یک ویروس کرونای دیگر به نام XE ظهور کرده است که در حال هجوم به کشورهای سراسر جهان است و در حال حاضر به بریتانیا، هند، ژاپن، چین و تایلند سرایت کرده است. چیزی که حتی نگران کننده تر است این است که ویروس های احیا کننده 10 درصد بیشتر از سایر گونه ها مسری هستند و با آمار واکسیناسیون خوب در بریتانیا شناسایی شده اند. یعنی بی توجهی به پروتکل بهداشتی می تواند سطح بعدی یا هفتم را در کشور ایجاد کند. اگرچه XE هنوز در ایران شناسایی نشده است، اما کارشناسان معتقدند وقوع هفتمین اوج در این راستا غیرمنتظره بوده است. به همین دلیل هشدار می دهند که بهتر است به اجرای پروتکل های بهداشتی، واکسیناسیون و استفاده از ماسک بیشتر توجه شود. به ویژه، بیماری هایی مانند سویه آمیکرون کودکان و نوجوانان را هدف قرار می دهد که با بازگشایی مدارس و موسسات آموزشی، احتمال افزایش میزان ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد. در روزهای اخیر تعداد بستری ها افزایش یافته است و این می تواند زنگ خطری برای کشور باشد. به همین دلیل کارشناسان توصیه می کنند که بهتر است همه را برای وقوع یک اوج احتمالی هفتم آماده کنیم.

بیایید از شش پیک آخر یاد بگیریم

آخرین خبر تاییدیه اداره ملی مبارزه با فساد اداری به دیروز بازمی گردد. احمد وحیدی وزیر کشور دیروز پس از جلسه ای در ستاد ملی کرونا در مورد سومین واکسیناسیون صحبت کرد و تاکید کرد که مبنای محاسبات و تصمیم گیری در سامانه هوشمند کرونا، واکسیناسیون کرونا است. واکسن ها نیز در سامانه مدیریت هوشمند ثبت شده اند. تصمیم گیری در مورد اصناف، کارکنان و رانندگان با در نظر گرفتن سه واکسیناسیون انجام می شود. البته این تصمیم در شرایطی است که بسیاری از ادارات، سازمان ها و ارگان ها هنوز به سیستم های مدیریت هوشمند متصل نیستند. شاید به همین دلیل است که مهلت یک ماهه برای عضویت در سامانه وجود دارد. بر اساس تصمیم ستاد، دانش آموزان باید به تحصیل ادامه دهند و هیچ محدودیتی در شب نجات جز با رعایت پروتکل بهداشتی وجود ندارد. تجربه وقوع پیک های قبلی اما در کشور نگران کننده است. شنیدن آمار مرگ و میر 709 نفر در روز و به عنوان پنجمین پیک کرونا همچنان دردناک است. به همین دلیل است که عشرتی توضیح می دهد که باید آماده بود تا پیک هفتم اتفاق بیفتد. وی پیشنهاد کرد که دانشمندان در زمینه شیوع ویروس ها در کشور مشارکت و تحقیقات گسترده ای انجام دهند. زیرا به نظر می رسد بررسی رفتار ویروس ها در کشور به فراموشی سپرده شده است. وی گفت: این واکسن باید بررسی شود تا ببینیم اکنون که ماه ها از واکسیناسیون می گذرد چقدر بر امنیت اجتماعی و امنیت مردم تأثیر می گذارد. سپس باید بررسی شود که آیا تزریق سوم باید با شدت بیشتری انجام شود یا اینکه تزریق چهارم نباید توصیه شود. اپیدمیولوژیست ها بر این باورند که بر اساس نتایج این تحقیق، مدیران باید تصمیم درستی بگیرند.

به گفته قادری، واکسیناسیون در کشور باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. وی از دولت خواست تا برای سومین بار از مردم بخواهد که خود را واکسینه کنند. به گفته اپیدمیولوژیست ها، تشویق افراد به مصرف دوز سوم می تواند ایمنی را تقویت کند. وی توضیح داد که محدودیت ها دیگر گزینه ای نیست و توضیح داد که تحریم ها در همه کشورها برداشته شده و اجرای آن در ایران جواب نداد. با این حال، پایبندی به پروتکل های بهداشتی همچنان باید جدی گرفته شود. اما قادری به نکته مهمی اشاره می کند و توضیح می دهد که افرادی که سه بار واکسینه شده اند یا سابقه بیماری عروق کرونر قلب دارند دیگر ماسک نمی زنند. چون فکر می کنند دیگر بیماری قلبی و عروقی وجود نخواهد داشت. با این حال، تولد گونه جدیدی در بریتانیا که شرایط واکسیناسیون خوبی نیز دارد، نشان می‌دهد که مردم همچنان نیاز به پوشیدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی دارند. علاوه بر این، مهمترین نکته برای بازگشت اپیدمی به نظام سلامت است. تشخیص باید تکرار شود تا پیک هفتم کرونا بار اضافی بر دوش جامعه نگذارد.

این ناخودآگاه خطرناک است

نام انواع ویروس در دو سال اخیر به قدری زیاد بوده است که هم اعداد و هم نام آنها فراموش شده است، اما هر لحظه و هر ثانیه ویروس می تواند تغییر کند، البته نه همه. سازمان بهداشت. اگر جهش های قبلی ویروس در کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین که هنوز واکسیناسیون انجام نشده بود، یافت می شد، اکنون می توان نوع جدیدی از جهش میکروبی را در بریتانیا یافت.

به همین دلیل ابراهیم قادری اپیدمیولوژیست این خط را خطرناک می داند. او به ما می گوید که پوشش واکسیناسیون در بریتانیا خوب است و اگر سویه جدیدی در آن کشور پیدا شود، ویروس کرونا در کسانی که واکسینه شده اند جهش یافته است. تنوع ویروس در بدنه دستگاهی که در برابر ویروس واکسینه شده واکسینه شده است نشان می دهد که اولاً میزان آلودگی افزایش یافته و ثانیاً نوع ویروس به مرور زمان نسبت به واکسیناسیون مقاوم شده است. همه اینها می تواند تهدیدی برای مدیریت و کنترل بیماری های قلبی عروقی در جهان باشد. علاوه بر این، سازمان بهداشت جهانی هشدار می دهد که ویروس در حال گسترش است.

سویه XE ترکیبی از سویه های آمیکرون BA.1 و BA.2 است. XE حدود سه ماهه است. بابک عشراتی، اپیدمیولوژیست به ما می گوید که هنوز ماهیت دقیق سویه کشف نشده است، اما سرعت انتقال این گونه جدید حدود 10 درصد سریعتر از آمیکرون است. به گفته آژانس بیمه سلامت بریتانیا، تنها حدود 650 مورد خاص از این ویروس در این کشور شناسایی شده است و تعداد کم موارد، این بیماری را بیش از پیش ناشناخته می کند. با این حال، با شیوع XE، تعداد بستری شدن در بیمارستان حدود 7 درصد افزایش یافت. علائم سویه XE مشابه علائم آمیکرون است، به این معنی که علائمی مانند تب، سرفه، آبریزش بینی، عطسه و سرفه نیز در این دسته دیده می شود. با این حال، نگرانی ها در مورد این ویروس زمانی افزایش یافت که متوجه شدیم همین چند روز پیش، اولین موارد یک ویروس جدید در ژاپن کشف شد. دو روز پیش سازمان بهداشت جهانی نسبت به موج جدیدی از XE در جهان هشدار داد. سازمان بهداشت جهانی هشدار می دهد که XE مسری ترین ویروس در جهان است. XE در حال حاضر در بریتانیا، ژاپن، تایلند، چین و هند یافت می شود.

پیک هفتم نزدیک است.

کارشناسان معتقدند ششمین پیک انتشار در کشور رو به کاهش است، اما هر فرد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در ایران یکی از دو زیربخش emicron یعنی BA.1 و BA.2 را دارد. به دو رشته فرعی بروید که نژاد جدید XE در آنجا متولد شد. علاوه بر این، ویروس جدید در کشورهای آسیایی مانند هند و چین شناسایی شده و ممکن است به زودی وارد کشور شود. با این حال هیچ موردی از ترکیبات جدید در کشور شناسایی نشده است. اما کارشناسان آن را مانند سایر گونه های موجود در کشور عجیب نمی دانند و حتی پیش بینی می کنند که این ویروس جدید می تواند منجر به پیدایش هفتمین قله در کشور شود.

البته قضاوت درباره وقوع پیک هفتم خیلی زود است. اپیدمیولوژیست ها توضیح می دهند که درست است که در روزهای اخیر تعداد مراجعات به بیمارستان ها و درمانگاه ها افزایش یافته است، اما بررسی دقیق تر در این زمینه نیاز به زمان بیشتری دارد. به گفته قادری باید بیشتر به فکر امکان پیک هفتم باشیم. وی افزایش مراجعات به مراکز درمانی را دو عامل دانست و تصریح کرد: افزایش مراجعات به دلیل تعطیلات نوروزی بوده و مردم به بیمارستان مراجعه نکرده و یا تحت تاثیر کار قرار گرفته اند سفر نوروزی. به همین دلیل، اظهار نظر درباره ظهور هفتمین پیک در کشور را زود است، اما آن را عجیب ندانست.

افزایش اعلان عفونت

وضعیت بیماری در کشور باثبات به نظر می رسد. با این حال علیرضا زالی هفته گذشته از افزایش 46 درصدی مراجعات به بیمارستان های تهران خبر داده بود. با این حال، وضعیت رنگ در کشور ثبات ندارد. در آخرین اخبار منتشر شده از وضعیت رنگ در کشور، یعنی در 18 فروردین، حدود 34 شهر قرمز هستند. تعداد شهرهای سرخ در 12 آوریل حدود 36 شهر بود. به نظر می رسد تعداد شهرها در حال کاهش است، اما تا 19 آوریل، تعداد شهرهای نارنجی به شدت افزایش یافته بود. تعداد شهرهای نارنجی در 4 آوریل حدود 59 بود. این تعداد در 10 آوریل افزایش یافت و به 69 شهر در ایالت اورنج رسید. نقاط خطری که می توانند نقشه کشور قرمز را دوباره بچرخانند. اما این تنها مشکل بزرگ امروز کشور نیست.

تحقیقات کمی در مورد سویه XE انجام شده است، اما محققان خاطرنشان می کنند که این نوع، مانند سویه Amicron، کودکان بیشتری را نسبت به بزرگسالان هدف قرار می دهد. حمیدرضا جماعتی، دبیر کمیته علمی کشور از افزایش 20 درصدی مراجعات سرپایی در کشور خبر داد. وی تصریح کرد: به همین دلیل واکسیناسیون دانش آموزان به ویژه رده سنی 5 تا 11 سال باید با جدیت بیشتری رعایت شود. وی هشدار داد که در آینده نزدیک شاهد افزایش تعداد بستری ها و آمار فوت شدگان در کشور خواهیم بود.

قادری اپیدمیولوژیست در گفت وگو با جام جم توضیح می دهد که هشدارها درباره وقوع هفتمین پیک یا افزایش آماری جدی است. به دلیل اینکه امتیازات پروتکل های بهداشتی در کشور پایین و حدود 51 درصد است و بسیاری از افراد به دلیل گرما یا سهل انگاری از ماسک استفاده نمی کنند و همه اینها می تواند احتمال موج جدید را افزایش دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.