تاکید استاندار لرستان بر لزوم تجهیز و بودجه برای حفاظت از جنگل های استان

[ad_1]

ایسنا/ لرستان استاندار لرستان بر تجهیز استان به تجهیزات و بودجه لازم تاکید کرده است.

دکتر فرهاد زیویار در خصوص نشست شهردار زاگرس گفت: جنگل بلوط زاگرس یکی از مهمترین منابع طبیعی در کشور 6 میلیون هکتاری است که جنگل بلوط لرستان بخش مهمی از این منابع است.

شهردار لرستان با اشاره به اینکه بیش از 10 میلیون نفر در جنگل های استان زاگرس زندگی می کنند، گفت: در راستای حفاظت از عرصه های کلیدی از جمله کشاورزی، صنعت، راه، سدها و سایر توانمندی ها، اقدامات اساسی برای حفاظت از آنها انجام می شود. . جنگل‌های بلوط و مراتع نیز مهم و قابل توجه است که در جلسه امروز بر آن تاکید شد.

وی گفت: در جلسه امروز موضوع راهکارهای حفاظت از جنگل ها و کوهستان های غرب کشور دستور کار اصلی این نشست است که در آن گزارشی از وضعیت جنگل ها و مناطق کوهستانی لرستان ارائه می شود. و بررسی شد.

یک مقام ارشد دولتی در لرستان هشدار داد که کاهش بارندگی، گرد و غبار و چرای بی رویه احشام یکی از تهدیدهای اصلی جنگل ها و مراتع بلوط در این استان است.

زیویار افزود: با توجه به فصل تابستان و احتمال آتش سوزی در مراتع و مراتع خشک استان، لزوم تهیه و تامین تجهیزات لازم و تخصیص بودجه برای حفاظت از جنگل ها نیز مورد تاکید و تاکید قرار گرفته است، یکی دیگر از استان ها . ضروری. “

وی خاطرنشان کرد: راهکار استانی حفاظت از جنگل های بلوط منطقه زاگرس در قالب بسته پیشنهادی در جلسه امروز ارائه شد و در این خصوص بحث هایی صورت گرفت.

استاندار لرستان تاکید کرد: بیشتر اقدامات برای حفاظت از جنگل بلوط استان بر فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت های عمومی متمرکز است و پیشگیری از جنگل زدایی و تخریب منابع طبیعی در اولویت است. چگونه از جنگل ها و مراتع محافظت کنیم..

زیویار یادآور شد: با توجه به تصمیمی که در جلسه امروز گرفته شد، مقرر شد; کارگروهی متشکل از وزرا و استانداران برای اجرای طرح پژوهشی و تدوین برنامه های عملیاتی بر اساس برنامه و زمان بندی تشکیل شده است.

وی افزود: تاکید بر اجرای فعالیت ها با توجه و مشارکت مردمی و تامین اعتبار و تامین و تامین امکانات لازم از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.