تشنج و تشخیص

[ad_1]

ایسنا/ چهارمحال و بختیاری متخصصان علوم اعصاب چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تشنج یک نظم غیرطبیعی و مجموعه ای از حرکات و رفتارهایی است که فرد به اشتباه توسط مغز دریافت می کند، گفت: مردان در هر سن و شرایطی می توانند ناشی از تشنج باشند و یا بدون دستور و علت خاصی تشنج داشته باشند. بنابراین برخی از تشنج ها به دلایل مختلف می تواند در بزرگسالان و بزرگسالان رخ دهد.

کوروش نیکبخت در گفت وگو با ایسنا، با تشریح انواع تشنج و علائم آن در کودکان و بزرگسالان گفت: تشنج در کودکان از سنین پایین بسیار خطرناک است، زیرا در مرحله رشد مغزی است و خاتمه آن و دلایل مختلفی ممکن است باعث بروز آن شود. تشنج رخ دهد در این افراد مانند بروز عفونت های مختلف که منجر به تب و در نتیجه تشنج می شود. از سوی دیگر بیماری های قلبی عروقی و ایمیکرون از دیگر علل تب و تشنج در کودکان و نوزادان هستند.

متخصصان مغز و اعصاب چهارمحال و بختیاری افزودند: زمانی که نوزاد نارس به دنیا می آید، به دلیل اینکه کودک بیشتر مستعد ابتلا به عفونت است و مغزش هنوز به طور کامل هیدراته نشده است، بیشتر دچار تشنج می شود. نوزاد تب دارد و در نتیجه تشنج می کند.

وی افزود: یکی دیگر از علل تشنج در کودکان می تواند فریبنده باشد، یعنی در هنگام تولد ضربه به نوزاد وارد می شود یا در کانال زایمان فشار وارد می شود که می تواند بلافاصله پس از تولد یا در مراحل بعدی به بالا در نوزاد ایجاد شود.

نیکبخت با بیان اینکه تشنج یک نظم غیرطبیعی و مجموعه ای از حرکات و رفتارهایی است که فرد به اشتباه توسط مغز دریافت می کند، گفت: افراد در هر سن و شرایطی ممکن است با یا بدون علت خاص دچار تشنج شوند، بنابراین برخی از تشنج ها می تواند در بزرگسالان به مدت طولانی رخ دهد. دلایل مختلف

متخصصان مغز و اعصاب چهارمحال و بختیاری اضافه کردند: اینکه کودکان هنگام املا به نقطه ای نگاه می کنند که در نوشتن کلمات یا جملات دیر می کنند ممکن است دچار تشنج شوند. هنگامی که کودک یا نوجوانی به طور ناخواسته خود را پرتاب می کند، ناخواسته با دستان همکلاسی اش ضربه می زند که همه اینها احتمالاً تشنج است. به نام صرع.

نیکبخت یادآور می شود: وقتی فردی به دلیل تشنج از هوش می رود و ماهیچه هایش منقبض می شود و افراد شروع به پریدن می کنند به آن صرع می گویند. در این حالت فرد دچار ضربه مغزی شدید می شود که ممکن است با گاز گرفتن همراه باشد. صرع با تشنج متفاوت است زیرا تشنج در صورت عود، علامتی به نام صرع است.

این متخصص مغز و اعصاب گفت: مشکل اصلی صرع این است که اطرافیان شما استرس ندارند، زیرا در این حالت دهان فرد قفل می شود و اطرافیان می ترسند بیمار زبانش را گاز بگیرد بنابراین سعی می کنند. از این اتفاق که در صورت مشاهده باعث شکستگی دندان های بیمار می شود باید خودداری کرد و باید توجه داشت که در این شرایط باز شدن راه هوایی بیمار اهمیت بیشتری دارد و نیاز به باز شدن دارد. بیمار به سمت چپ می‌چرخد یا به پهلوی راست شما می‌خوابد و سر شما را به عقب می‌چرخاند تا زبان شما راه هوایی بیمار را مسدود نکند.

وی افزود: تشنج و صرع بسته به سن فرد و مرحله رشدی که مغز در آن قرار دارد خطرات مختلفی دارد، به عنوان مثال در رانندگان یا کارگران ساختمانی که در ارتفاع کار می کنند اما تشخیص داده می شود. پیشگیری از تشنج در کودکانی که مغز آنها در مراحل اولیه رشد است بسیار مهم است، زیرا تشنج در این افراد می تواند منجر به خونریزی وسیع مغزی شود و عواقب آن برای جنین بسیار زیاد است.

نیکبخت در خصوص درمان تشنج گفت: تشخیص علت تشنج در فرد بسیار مهم است، مثلاً اگر فردی تومور مغزی داشته باشد ممکن است تشنج یا مصدوم داشته باشد، از دوران کودکی به علت خونریزی محدود یا زیاد صدمات تشخیص داده نشده می تواند باعث تشنج در بزرگسالی یا افراد مبتلا به این مشکل به دلیل بیماری های ارثی بدون دلیل خاصی شود بنابراین اقدامات و درمان های دیگری نیز وجود دارد که هر کدام به علت و سن بیمار بستگی دارد. به عنوان نوع تشنج

این متخصص مغز و اعصاب گفت: برخی از انواع تشنج مانند صرع علائم واضحی دارند و در این موارد بیمار باید به پزشک مراجعه کند اما تشنج در نوزادان و کودکان نوپا به دلیل علائمی مانند حرکت دشوار است. غیر ارادی و خودکار یا محدود است. می پرد”. از آنجایی که کودکان در این سن حرکات طبیعی دارند و تشنج نشان نمی دهند، تشخیص بیماری فقط توسط پزشک انجام می شود، اما تشخیص اولیه بیماری در دوران کودکی و نوجوانی نقش مهمی در درمان آن دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.