تقلب به نام کار خوب!

[ad_1]

ایسنا/ کرمان رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: شهروندان مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشند که می توانند در قالب خیریه های غیرمجاز در منطقه فعالیت کنند.

در توضیح این اطلاعات، سرهنگ امین یادگارنژاد گفت: حساب های کاربری و صفحات زیادی به نام خیریه در اینترنت دیده می شود و با تبلیغات گسترده سعی در جلب اعتماد مردم دارد.

وی افزود: بسیاری از این وب سایت ها و گروه ها توسط مجرمان سایبری با اهداف مجرمانه ایجاد می شوند و به دنبال جمع آوری کمک های مالی برای نیازمندان یا قربانیان حوادث و حوادث و حوادثی مانند زلزله و سیل، سیل و … هستند.

یادگارنژاد گفت: ایجاد کمپین برای کمک به نیازمندان و همچنین راه اندازی گروه های خیریه و شبکه های آنلاین با موضوعات مختلف از جمله کمک به ایتام، پرداخت جهیزیه خانواده های بی بضاعت، خرید دارو برای بیماران، صعب العلاج و مواردی از این قبیل اگر تحت کنترل باشد. یک سازمان رسمی یا تایید نشده توسط آنها نامناسب است و همکاری با آنها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید برای کمک یا عضویت در مرکز خیریه بسیار دقت کنند و پس از بررسی و تحقیق کافی کمک کنند و به افراد حتی اگر سلبریتی باشند نباید اعتماد کنیم.

یادگارنژاد هشدار داد: کمک به گروه‌ها و سایت‌های ناشناس که مدعی فعالیت‌های خیریه هستند و واریز پول به حساب آنها علاوه بر مفقود شدن حواله، خطر افشای اطلاعات بانکی را نیز به دلیل پرداخت‌های جعلی این سایت‌ها به دنبال دارد. لذا از شهروندان تقاضا داریم هرگونه فعالیت مجرمانه را در اینترنت یا رسانه های تلفنی از طریق آدرس پلیس فتا به نشانی www.Cyberpolice.ir، اداره اورژانس، آنلاین گزارش دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.