جانسون: مقامات روسی در دادگاه کیفری محاکمه خواهند شد

[ad_1]

وی گفت: به مقامات روسی گفتم که آنها توسط دادگاه کیفری بین المللی محاکمه خواهند شد. در حالی که دست اندرکاران کشتار بوسنی در حال محاکمه هستند.

به گزارش ایسنا، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس امروز (چهارشنبه) از روسیه خواست با زندانیان رفتاری “انسانی” و “محرمانه” داشته باشد.

او گفت: «ما فعالانه در تلاش هستیم تا از رفتن مردم به مرکز درگیری جلوگیری کنیم. من به مقامات روسی گفتم که آنها از طریق دادگاه کیفری بین المللی محاکمه خواهند شد. در حالی که دست اندرکاران کشتار بوسنی در حال محاکمه هستند.

جانسون یک بار گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بر “منطقه دونباس” تمرکز کرده است. او گفت: “مرحله بعدی این جنگ می تواند نبرد فرسایشی باشد که ماه ها ادامه خواهد داشت.”

نخست وزیر بریتانیا کابینه خود را در جریان تحولات اخیر اوکراین قرار داد و خاطرنشان کرد که پوتین از شکست خود عصبانی بود اما قول داد که با وجود صدمات وارده به نوعی پیروزی دست یابد.

در ساعات اولیه روز پنجشنبه ۲۴ فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه ای را در اوکراین آغاز کرد و از جمهوری های دونتسک و لوهانسک برای محافظت از خود در برابر حملات شدید نیروهای اوکراینی کمک گرفت.

ولادیمیر پوتین گفته است که روسیه هیچ برنامه ای برای اشغال اوکراین ندارد و تمام تلاش های روسیه برای دستیابی به توافق در مورد عدم گسترش پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در شرق اروپا شکست خورده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.