جشن پایان تابستان حرم امام علی (ع).

[ad_1]

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات ایران از انعقاد قرارداد با سامرا برای «استحکام بخشی حرم امامین عسکریین (ع)» خبر داد و گفت: «جشن اتمام پروژه توسعه حرم امام علی (ع) در سال جاری برگزار می شود. نجف در تابستان.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی حرم، محمد جلال آب درباره اولویت های کاری ستاد در سال 1401 تکمیل و واگذاری پروژه توسعه حرم امام علی (ع) در نجف حسین (ع) گفت. در کربلای معلی تسریع در اجرای طرح توسعه زیرزمینی حرم امام جوادین (ع) موسوم به صحن امام محمد باقر (ع) در کاظمین و آغاز طرح مقاوم سازی و استحکام بخشی حرم امامین عسکریین (ع) سامرا از جمله طرح های توسعه زیرزمینی حرم امامین جوادین (ع) است. اقدامات اولویت دار این ستاد در سال 1401.

رئیس اداره عمران و بازسازی عتبات با تایید اینکه ساختمان اداری و کتابخانه حرم امام علی (ع) نیز به حرم تحویل داده شده است، گفت: این ایثار در تابستان امسال برگزار می شود.

وی تکمیل پروژه مرمت و بازسازی آپارتمان شمالی رواق امام علی (ع) را از دیگر دستاوردهای ستاد توسعه و آبادانی عتبات در نجف عنوان کرد و گفت: تعطیلات نوروزی امسال آغاز شد.

جلال المعب همچنین با اشاره به دستاوردهای ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات در کربلای معلی، گفت: در آخرین روز سال گذشته شاهد دو رویداد بزرگ در حرم امام حسین (ع) بودیم که بیش از بیش از آن را شاهد بودیم. زیربنای 135000 متر مربع و دومین آغاز عملیات اجرایی فاز دوم طرح توسعه حرم تزیینی به نام صحن امام حسن (ع) با زیربنای 100000 متر مربع.

وی همچنین درباره دستاوردهای ستاد نجف در سال گذشته بیان کرد: با تلاش دو نفر از مدیران رواق به نام های حضرت آمنه بنت وهب (امام رسول اکرم صلی الله علیه و آله) و جعفر طیار (عموی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله) که به عنوان مکان مورد توجه قرار گرفته است. زیارت پروژه توسعه حرم علوی که قابل واگذاری به ولی امر است.

وام 1.2 میلیارد دلاری برای بازسازی پروژه عتبات در عراق

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات با تایید اینکه برای سال جاری حدود 1200 میلیارد تومان وام پیش بینی شده است، افزود: بیشترین سهم را در تامین مالی این پروژه ها دارد.

وی با تقدیر از زحمات خیرین گفت: سال گذشته با وجود مشکلات ناشی از بیماری عروق کرونر و بحران اقتصادی، شاهد تکمیل بیش از 90 درصد وام های پیش بینی شده بودیم.

آقای جلالمب اظهار داشت که این پروژه های عمرانی که به گفته شهید سلیمانی با نگاهی بلندمدت و صدها ساله طراحی شده است، نوعی خیریه و کوثر فعلی است.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان از همه عاشقان اهل بیت دعوت کرد تا با حضور در نهضت نذر عتبات امسال از این فرصت گرانبهای معنوی و باقیات صالحین برای آبادانی حرم بهره ببرند. تنها 7500 تن در سال.

امدادگران اربعین در مناطق نیازمند عراق

رئیس کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی با اشاره به مسئولیت ویژه این ستاد در توسعه و بازسازی یادمان های اربعین از این پس باید تدابیر لازم اندیشیده شود. برای جمع آوری امکانات

وی افزود: هماهنگی های لازم برای انتقال تجهیزات و تجهیزات کاروان ایرانی با نهادهای ذیربط از جمله گمرک، مرزبانی و طرف عراقی آغاز شده است.

وی فعالیت های ستاد و نیکوکاران را در رفع نواقص عنوان کرد و گفت: اگرچه وظیفه اصلی ستاد ایجاد زیرساخت های رفاهی برای زائران در عتبات است، اما با تلاش خیرین و موکب ها اقدامات خوبی انجام می شود و برای کمک به زائران عتبات. نیازمند این منطقه بسته های معیشتی را توزیع می کند و مدرسه می سازد.» و خانه تمام شد.

به گزارش جلالمب، موکب اربعین و خیران با نظارت ستاد توسعه و آبادانی عتبات با رقمی بالغ بر 90 میلیارد تومان پروژه آبرسانی به روستاهای آبرسانی شده با شناورهای سیار را اجرا کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.