حافظه مناسب در گوشی اندرویدی چیست؟

[ad_1]

ظرفیت حافظه یکی از معدود ویژگی های گوشی هوشمند است که می توانید یکی از آن را انتخاب کنید.

به گزارش ایسنا، در جدیدترین گوشی های سامسونگ نمی توانید پردازنده را انتخاب کنید، اما می توانید بین مدل های با حافظه داخلی 128 و 256 گیگابایتی یکی را انتخاب کنید.

این گزینه به استفاده شخصی از گوشی اندرویدی بستگی دارد. هر فردی عادات غذایی متفاوتی دارد. برای برخی، 128 گیگابایت کافی است، در حالی که سایر کاربران ممکن است فضای کمتری در گلکسی S22 در هر ترابایت پیدا کنند. فضای ذخیره سازی مورد نیاز به عوامل زیادی بستگی دارد.

چه چیزی فضای ذخیره سازی را پر می کند؟

ابتدا باید ببینید فضای ذخیره سازی اصلی گوشی چقدر است. همچنین تا حدی به نحوه استفاده شما از تلفن بستگی دارد. با این حال، دو کاربر بزرگ حافظه در گوشی، همه فایل های سیستمی و برنامه ها و بازی ها هستند. فایل های سیستم شامل سیستم عامل و هر چیزی است که گوشی را قابل استفاده می کند. نرم افزار می تواند پس از دانلود فایل ایجاد کند و گاهی اوقات بازی ها به فایل های حجیم نیاز دارند.

کاربر بزرگ بعدی فضای ذخیره سازی گوشی، عکس ها و فیلم ها است. عکس ها و فیلم های باکیفیت گوشی های اندرویدی رده بالا می توانند فضای زیادی را اشغال کنند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که هرگز چیزی را پاک نمی کنید، احتمالا به ظرفیت حافظه بیشتری نیاز دارید.

بعدی آهنگ ها، فایل ها و دانلودها هستند. همه چیز واقعاً به کاربر تلفن بستگی دارد. اگر از پخش کننده موسیقی استفاده می کنید، احتمالاً نیازی به فایل های موسیقی روی گوشی خود ندارید. افرادی که با چندین فایل PDF کار می کنند ممکن است چندین مورد از این فایل ها را داشته باشند.

روی هم رفته، برنامه‌ها، بازی‌ها، عکس‌ها، ویدیوها، موسیقی، فایل‌ها و دانلودها همه چیزهایی هستند که حافظه گوشی را اشغال می‌کنند، اما قابل مدیریت هستند.

چگونه فضای ذخیره سازی اشغال شده در گوشی را بررسی کنیم؟

بررسی فضای ذخیره سازی که در تلفن اندرویدی خود استفاده می کنید آسان است. برای این کار ابتدا منوی کشویی را از بالای گوشی بکشید و روی نماد چرخ دنده در گوشه سمت راست بالای گوشی کلیک کنید. سپس به بخش “ذخیره سازی” بروید. در گوشی های سامسونگ باید به قسمت «تعمیر و نگهداری باتری و دستگاه» مراجعه کنید. در اینجا می توانید ببینید که چقدر فضای ذخیره سازی استفاده کرده اید، چه مقدار فضای خالی باقی مانده است و چه مقدار حافظه. چند نکته وجود دارد که باید در نظر گرفت.

مهمترین چیزی که باید به آن توجه کنید میزان حافظه موجود است. مثلا در گوشی اندرویدی 128 گیگ اگر بعد از یک سال از 89 گیگ استفاده کنید که 17 گیگ عکس است و فایل و بازی کمتری دارید و در سرویس موزیک به موسیقی گوش می دهید. مطمئن باشید 128 گیگابایت حافظه برای گوشی بعدی شما مناسب خواهد بود.

چقدر فضای ذخیره سازی لازم است؟

اکنون می توانید از این اطلاعات برای تعیین میزان فضای ذخیره سازی مورد نیاز خود استفاده کنید. اگر در عکاسی خیلی خوب نیستید و می خواهید عکس ها و فیلم ها را نگه دارید، ۱۲۸ گیگابایت ممکن است برای شما کافی باشد. همچنین اگر عکس های زیادی نمی گیرید اما فایل های موسیقی خود را نگه می دارید، ممکن است 128 گیگابایت برای شما کافی باشد.

اما وقتی همه اینها کنار هم قرار گیرند، قطعاً به ظرفیت ذخیره سازی بیشتری نیاز است. گرفتن تعداد زیادی عکس و فیلم و ذخیره همه آهنگ ها در گوشی شما به سرعت فضای زیادی را اشغال می کند. اجرای بازی های سنگین و دانلود فایل های حجیم به صورت روزانه نیز به سرعت فضای ذخیره سازی را محدود می کند.

به گفته وب سایت How-togeek، یک قانون کلی این است که اگر تمام فضای حافظه استفاده شده برای یکی از این بخش ها باشد، ممکن است 128 گیگابایت کافی باشد. در غیر این صورت باید برای فضای ذخیره سازی بزرگتر هزینه بیشتری بپردازید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.