دستورالعمل های فعلی برای تشخیص کووید از آلرژی های فصلی

[ad_1]

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) در گزارش جدید درباره افزایش آلرژی‌های قاعدگی در این ماه، شباهت‌ها و تفاوت‌های بین کووید-19 و آلرژی‌های فصلی را به ما یادآوری می‌کند.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، علائم رایج افراد مبتلا به کووید-19 و آلرژی های فصلی شامل سرفه، سردرد و خستگی است. علائمی مانند بدن درد، از دست دادن چشایی یا بویایی، و تب یا لرز معمولاً با کووید-19 مرتبط هستند.

بر اساس این گزارش، تنگی نفس یکی دیگر از علائم شایع عفونت است و در افراد مبتلا به آلرژی فصلی کمتر دیده می شود. کووید-19 همچنین کمتر باعث عطسه، خارش یا اشک ریزش می شود که از علائم رایج آلرژی هستند.

به گفته این مرکز، علائم دیگری که معمولاً با آلرژی همراه است عبارتند از گلودرد و آبریزش یا گرفتگی بینی، اما افراد مبتلا به کووید-19 نیز ممکن است این علائم را تجربه کنند.

اگرچه تفاوت‌های آشکاری بین کووید-۱۹ و آلرژی‌های فصلی وجود دارد، پزشکان هنوز به کسانی که از عوارض جانبی آن مطمئن نیستند توصیه می‌کنند. اما بهتر است این علائم را تا تشخیص قطعی توسط پزشک متخصص در نظر گرفته و احتیاطات لازم را در این مورد توسط بیمار و اطرافیان به عمل آورد.

در حالی که افراد مبتلا به آلرژی فصلی در معرض خطر ابتلا به کووید-19 یا علائم شدیدتر ویروس نیستند، افراد مبتلا به آسم متوسط ​​تا شدید ممکن است در معرض خطر بیشتری برای بستری شدن در بیمارستان برای ویروس باشند.

به گزارش مدیکال دیلی، آلرژی در اثر واکنش سیستم ایمنی بدن به عوامل و محرک های خارجی به نام «آلرژن» ایجاد می شود. آمارهای این سازمان نشان می دهد که سالانه بیش از 50 میلیون آمریکایی انواع مختلفی از آلرژی ها را تجربه می کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.