دعای روز سوم ماه مبارک رمضان؛ بیدار شدن از بی تفاوتی و تقویت حافظه

[ad_1]

در دعای روز سوم ماه مبارک رمضان آمده است: پروردگارا به هر خوبی که در ماه رمضان کردی نصیب توست.

به نام خدا

خدایا، به او اندیشه و دارما بده، به او بیاموز، آسایش و رفاه عطا کن، و او را در همه کارهای نیکی که در حضور مردان یا زنان به او محول شده، قرار ده.

«خدایا مرا در آن روز عقل و شعور عطا کن و مرا از جهل و کج فهمی آن روز برهان، و از آن بهره مند شوم.» هر چه آورده آمرزش اوست.

به گزارش ایسنا، آیت الله مجتهدی تهرانی در وصف «الله اعمازکی فیه و عذاب فیه» در دعای روز سوم می فرماید: غفلت، بودن، مردم از بیدار شدن خیلی خوشحال می شوند، مردم غافل هستند؛ پس خدا را در ماه رمضان بگذار. بیدار شو غفلت کن

وی علت ضعف حافظه را بیان کرد: یکی از نعمت های بزرگ خداوند قلب است. در این دعا از خداوند ذهن و حافظه می خواهیم، ​​اگر دیدی حافظه ضعیف است و حافظه مناسب نداریم، دلیل که گناه است. وقتی شبیه مرام نباشد خاطره از بین می رود.

این استاد اخلاق ادامه می دهد: شخصی رو به دانشمندی می کند و می گوید; حافظه ندارم دانشمندان می گویند: گناه نکنید و دلیل را بیان کنید و بگویید: علم فضیلت و برتری است و خداوند این برتری را به گناهکاران نمی دهد. پس انسان گناهکار نباید گناهکار و عام باشد و اگر بخواهد عام باشد و برای مردم مفید باشد باید هوشیار باشد و از گناه دست بردارد.

این عالم ربانی نیز برای تقویت حافظه دعا معرفی می کند و می فرماید: از خدا. خاطره بخواه و گناهان را ترک کن. همچنین بعد از هر نماز این دعا را بخوان: قرآن را حفظ کن. افزایش حافظه؛ خواندن کتاب مقدس حافظه را بهبود می بخشد.

استاد این اخلاق بزرگ باز هم به دعای روز سوم ماه مبارک رمضان اشاره می کند و می گوید: در ادامه دعای روز سوم خداوند ما را از خواب غفلت بیدار کند. «ជាا فِیهِ مِنَ سَّفَ السَّفَاهَةِ وَالتَّمْویهِ» خدایا امروز مرا از باطل و حماقت دور کن. غیبت نکنید، دروغ نگویید و جهل را بشنوید. باهوش و جوان نیست.

وی در ادامه به قرائت این دعا پرداخت و افزود:

مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی در ادامه به حدیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله اشاره می کند و می فرماید: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: تا مشرق تا مغرب. شریک گفت آری یا رسول الله امام فرمود روزه بگیر. زیرا روزه چهره شیطان را سیاه می کند. »

وی تاکید کرد که کار خیر روزه گرفتن است. از خدا می خواهیم در ماه رمضان ما را بیمار نکند و ما را در روزه داری موفق گردانید. یکی دیگر از کارهای نیک احسان است; بخشش شیطان را نابود می کند. «و کسره ظهر» و در ذیل شرح آن، حفظ صلاح و نماز شب و دوستی با خدا و استغفار و بریدن ریشه شیطان است. و در پایان حدیث آمده است: «و کل شیء زکات و زکات روزه جاویدان» که هر چه زکات و زکات بر بدن شما باشد روزه است.

وی همچنین آخرین قسمت دعای روز سوم ماه مبارک رمضان را اینگونه بیان کرد: «چه کسی از کریم بخشنده تر است؟» همه.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.