ردپای سیستم کنترل برای تمایز ایران و افغانستان

[ad_1]

کارشناسان منطقه می گویند سیستم مدیریت از اطلاعات، امنیت سیاسی و همه رسانه ها برای ایجاد اختلاف و تفرقه بین ایران و افغانستان استفاده می کند. وی گفت: سال هاست که در این زمینه تلاش می کنند.

سید رضا صدرالحسینی درباره توسعه اختلافات در روابط ایران و افغانستان، گفت: روابط دوستانه دو کشور که بیش از 900 کیلومتر مرز مشترک دارند و دارای تمدن، زبان و دین مشترک هستند. روابط ساختاریافته و پایدار. برای شما.

وی افزود: باید توجه داشته باشیم که یکی از سیاست های کلیدی نظام کنترل چندین ساله در مناطق مختلف به ویژه غرب آسیا و جهان اسلام ایجاد ناهماهنگی است. انگلیس شعار تقسیم و کنترل دارد». آنها توانستند به خوبی از آن استفاده کنند، بنابراین تجربیات خود را با ایالات متحده در میان گذاشتند و آمریکایی ها نیز از توصیه های انگلیسی زیادی استفاده کردند که به نظر آنها بهترین راه برای ایجاد تغییر است.

وی گفت: «همانطور که در ماه‌های اخیر دیده‌ایم، از طریق تولید کلیپ‌های عکس، نوشتن مصاحبه و حتی مجبور کردن افراد غیرمسئول به مصاحبه و توزیع و تولید.» از طریق این نوع مصاحبه‌ها، سرویس‌های اطلاعاتی تلاش می‌کنند تا بین دو طرف تنش ایجاد کنند. دو ملت ایران و افغانستان

صدرالحسینی با اشاره به اینکه «در هفته‌های اخیر در مناطق ترس از افغانستان در ایران و صرع در افغانستان، اقداماتی صورت گرفته است که عواقب جدی برای هر دو کشور دارد» و مقامات ایرانی و افغانستانی بیانیه‌ها و بیانیه‌هایی را صادر کرده‌اند. در روزهای اخیر. ” آنها بر روابط فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و تجاری دو کشور که به هیچ شکلی تغییر نکرده است، تاکید کردند و حتی برای دلجویی از مردم خود توصیه کردند.

وی افزود که شهادت دانش آموزان در حرم مطهر رضوی یا حمله به کنسولگری ایران در هرات نیز از جمله مواردی است که برای عوامل خارجی قابل مشاهده است.

این کارشناس منطقه افزود: با توجه به اینکه برخی از مخالفان جمهوری اسلامی ایران که در پارلمان افغانستان منحل شد، رهبران مخالفان دو کشور بودند و سخنرانی ها و تجمعاتی داشتند که امروز صرف کردند. در آلبانی زندگی سیاسی آنهاست و شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد مخالفان روابط دو کشور همچنان برنامه های آنها را به این شکل کنترل می کنند.

صدر الحسینی تاکید کرد که «این سیستم در واقع یک کارآگاه مخفی بود که عملیات گزش را انجام می داد.» این انزجار اعمال می شود. روابط دو کشور ارتباطی ندارد و مقامات دو کشور روابط دوستانه و تقویت روابط را در این زمینه اعلام کرده اند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.