روسیه موشک بالستیک قاره پیما با قابلیت حمل کلاهک هسته ای آزمایش کرد

[ad_1]

روسیه برای نمایش قدرت، یک موشک بالستیک قاره پیما جدید با قابلیت حمل کلاهک هسته ای آزمایش کرد که به گفته پوتین، دشمنان مسکو را مجبور به توقف تفکر کرد.

بر اساس گزارش رسانه ها، در ویدئوی تلویزیونی پوتین، موشک Sarmat ابتدا از پلستسک در شمال غربی روسیه آزمایش شد و به هدفی در شبه جزیره کامچاتکا در حدود 6000 کیلومتر (3700 مایل) اصابت کرد.

آزمایش سرمات که سال‌ها در دست توسعه بوده است، غرب را غافلگیر نکرد، اما با تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی انجام داد.

پوتین گفت: مجموعه جدید بسیار استراتژیک و از نظر فناوری پیشرفته است و می تواند از تمام تجهیزات پیشرفته دفاع ضد موشکی پیشی بگیرد. این مجموعه هیچ شباهتی در دنیا ندارد و دوام زیادی نخواهد داشت. این سلاح منحصربه‌فرد پتانسیل رزمی نیروهای مسلح ما را تقویت می‌کند، امنیت روسیه را در برابر تهدیدات خارجی تضمین می‌کند و بستری را برای کسانی فراهم می‌کند که سعی می‌کنند کشور ما را در تب و تاب لفاظی‌های دیوانه‌وار تهدید کنند.

به گفته تحلیلگران غربی، توانایی Sarmat در تجهیز ده ها کلاهک هسته ای و توانایی روسیه برای پرتاب هر یک از قطب های زمین چالش بزرگی برای نظارت و سیستم های راداری و ماهواره ای خواهد بود.

پوتین هشت هفته پیش با اعلام حمله به اوکراین، نیروهای اتمی روسیه را هدف قرار داد و به غرب هشدار داد که هرگونه تلاش برای جلوگیری از آن “به عواقبی منجر خواهد شد که هرگز در تاریخ با آن مواجه نشده اید.” او چند روز بعد دستور داد که نیروهای اتمی روسیه باید در حالت آماده باش باشند.

ایگور کوروتچنکو، سردبیر مجله دفاع روسیه گفت: «این نشانه ای برای غرب است که مسکو پتانسیل تلافی را دارد که به تاریخ هر کشوری که امنیت روسیه و مردم آن را نقض می کند، پایان می دهد. “بابا.”

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.