زیارت مرکز رسالت و تسهیل گری وظیفه همه مسئولان است.

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی تولیت آستان قدس رضوی زیارت حضرت رضا (ع) را محور تبلیغات معنوی کشور دانست و تسهیل در آن را وظیفه همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی دانست.

حجت الاسلام احمد مروی در دیدار با مدیرعامل استان خراسان رضوی که در تالار حرم امام رضا (ع) برگزار شد، بر اهمیت معنوی دهه آخر ماه مبارک رمضان تاکید کرد. ماه مبارک رمضان خاص ترین ماه محسوب می شود و بیشتر اوقات به عبادت قرآن و قرآن می گذرد، تذکری برای خداوند.

وی گفت: خدا را شاکریم که توفیق خدمت در شهرها و کشورهایی را که قرار است ولی و ولی الله علی علی بن موسی الرضا(ع) باشند، داشته ایم. اگر حضرت ثامن الحجج (ع) در این دیار دفن نمی شد امروز شهری مثل مشهد نبود.

تولیت آستان قدس رضوی مسئولیت در مشهد مقدس را خدمتی بحق و پسندیده به زائران و مجاوران حضرت رضا (ع) دانست و گفت: زیارت وجود ندارد، تأثیری در مقام والایی ندارد. از امام مورد نیاز در زندگی و آموختن و مؤمنانه زیستن.

وی با تاکید بر اینکه سفر زائران به مشهد سیاحتی نیست، خاطرنشان کرد: سفر به مشهد با سفر به شهر توریستی متفاوت است. مردم نه برای سیاحت بلکه برای زیارت به مشهد سفر می کنند. بنابراین همه مسئولان باید موظف به رفع موانع در زیارت باشند تا سخاوت ناب مردم را از این امامزاده بگیرند.

رئیس جمهور آستان قدس رضوی گفت: تسهیل شرایط زیارت تنها وظیفه آستان قدس نیست، بلکه وظیفه هر مسئولی است که در جمهوری اسلامی خدمت می کند، زیرا زیارت توصیه اسلام است.

وی با بیان اینکه مدیران و مدیران خراسان رضوی و مشهد نیز بر مسئولیت قانونی خود افزودند تا در صورت عدم عملکرد، امنیت، کنترل بازار و خدمات رسانی مناسب به مردم را فراهم کنند و باعث ایجاد آشفتگی در اذهان زائران در سفر می شوند. مشهد از آنجایی که در آینده از سفر به این شهر امتناع می ورزد، در مقابل شریعت مسؤول خواهند بود و در روز قیامت بر آنها مسؤول خواهند بود زیرا ارتباط مردم را با امام و قدرت خدا قطع کردند.

وی ائمه اطهار (ع) را منجی بشریت در دنیا و آخرت دانست و با اشاره به دیدار با رئیس جمهور در سفر اخیر هیئت دولت به خراسان رضوی، گفت: فرهنگ و نیازهای مردم. شما مشکلات دولت را می دانید، زیارت را هم مشکل دولت بدانید. موضوع زیارت به همه مسئولان کشور مربوط می شود زیرا این امامزاده مرکز کسب روحیه مردم است.

در پایان خیرین آستان قدس رضوی از همکاری دولت و همه مسئولان استانی با آستان قدس رضوی برای خدمت رسانی به زیارت حضرت رضا (ع) تقدیر و تشکر کردند.

رویکرد مدیریت ولایی حول محور حضرت رضا (ع) است

در ابتدای این دیدار یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی شیوه های مدیریت و هدف گیری استان را حول محور امام علی بن موسی الرضا(ع) دانست و گفت: حضرت رضا(ع) فلسفه تأسیس مشهد. بنابراین هر نتیجه و ارائه شهر باید حول محور فرهنگ رضوی باشد.

وی با بیان اینکه تمامی نگرش های اجتماعی و فعالیت های فرهنگی در مشهد مقدس باید در راستای فرهنگ رضوی و تهذیب حضرت رضا(ع) ایجاد شود، گفت: زائر حضرت رضا(ع). خدمت رسانی به زیارت وظیفه اصلی و اساسی کلیه ادارات ذیربط است.

استاندار خراسان رضوی گفت: حتی در زمینه زیرساخت های شهری نیز معتقدیم این زیرساخت ها باید در راستای خدمت همجواری و زیارت حضرت رضا(ع) باشد. به نوعی شرایط را برای رفت و آمد آسان و ارزان مردم به سمت حضرت رضا (ع) فراهم می کند.

همکاری آستان قدس با مدیریت شهری قابل تقدیر است

همچنین در این دیدار سیدعبدالله ارجعی شهردار مشهد طی ارائه مطالبی پیرامون فعالیت های شهر مشهد در حوزه های مختلف، از همکاری آستان قدس رضوی با این شهر در اجرای پروژه ها و پروژه های شهری تقدیر کرد و توجه آستان قدس رضوی به بازگشایی و بازگشایی این شهر را مورد تقدیر قرار داد. از بلوار بصیرت شهید رجایی که بعد از 23 سال ساخته شد تشکر و قدردانی می کنم.

تکمیل پروژه نیمه تمام، توسعه حمل و نقل عمومی، اجرای سریع عملیات احداث مترو، رویکردهای ویژه در توزیع مواد فرهنگی و اجتماعی برای بانوان، ارائه تسهیلات ویژه جانبازان و معلولان در خدمات شهری، افزایش پارک ها. محلات افزایش ایستگاه های آتش نشانی، توجه به پاکسازی و روشنایی شهری از جمله برنامه های شهری است که به شدت در حال اجراست.

مشکلات شهروندان شناسایی و برای حل آنها اولویت بندی می شود

محسن داوری شهردار مشهد نیز به بیان اقدامات استاندار در تثبیت، ساماندهی و تثبیت قدرت در حاشیه شهر مشهد پرداخت و گفت: اعتماد مردم باید با حل آن مسائل جلب شود و به صورت تیمی و در اولویت قرار گیرد تا بتوانیم حل کنیم. آن مشکلات با کمک ابزارهای مربوطه.

به گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های استاندار مشهد در ایام نوروز گفت: ایجاد شد. همچنین محدودیت های تردد زائران کاهش یافته و تدابیر امنیتی خوبی به ویژه در برابر سرقت در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.