شرایط پذیرش دکتری دانشگاه الزهرا اعلام شد

[ad_1]

دانشگاه الزهرا شرایط پذیرش دانشگاه های بدون دکتری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا. «آیین نامه پذیرش بدون آزمون تیزهوشی» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه الزهرا (س) در بین متقاضیان واجد شرایط در موضوعات مندرج در این فراخوان قرار دارند. کتب دکتری پیوسته دانشگاه الزهرا (س) در یک رشته رشته برای سال تحصیلی 401-1401 با پذیرش دانشجو بدون آزمون (استعداد عالی) از طریق ثبت نام و مصاحبه اینترنتی اعلام شد.

شرایط پذیرش دانشگاه الزهرا: میانگین 16 امتیاز به بالا در مقطع کارشناسی و مجموعاً 17 به بالا در مقطع کارشناسی ارشد با حداقل 60 امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه حداقل یک علم است. مقالات و مصاحبه های پژوهشی و حداقل مقالات پژوهشی معتبر داخلی یا بین المللی منتشر شده مرتبط با مقررات.

شرایط پذیرش همچنین بیان می کند: داوطلبان نباید بیش از دو سال از تاریخ درخواست متقاضی تا 30 سپتامبر 1401 بگذرند و باید دارای مقاله یا پایان نامه تحقیقاتی داخلی یا بین المللی باشند که حداقل یکی از آنها معتبر باشد.

دانشگاه الزهرا اعلام کرده است برای شناسایی رشته و تایید شورای آموزشی دانشگاه می تواند برای همان رشته یا رشته مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد متقاضی پذیرش کند. با این اطلاعیه دانشگاه، دارندگان همان مدرک کارشناسی ارشد نمی توانند بدون آزمون وارد مقاطع بالاتر شوند. ضمناً تغییر رشته یا محل تحصیل دانشجو طبق ضوابط پذیرش بدون آزمون مهارت در مقطع دکتری مجاز نمی باشد.

متقاضیان باید فقط برای یک رشته اقدام کنند و در صورت قبولی، نباید در ابتدای تحصیل برای دانشجویان دکتری سایر دانشگاه ها باشند.

مدارک مورد نیاز ثبت نام الکترونیکی پذیرش بدون دکتری دانشگاه الزهرا (س) همچنین لازم به ذکر است هزینه ثبت نام و بررسی مدارک در هر بخش یک میلیون و 500 هزار ریال اعلام شده است. که از طریق سامانه جامع دانشگاه قابل پرداخت است.

با اطلاعیه دانشگاه الزهرا، داوطلبان می توانند تا دوازدهم اردیبهشت ماه 1401 با مراجعه به سایت «http://edu1.alzahra.ac.ir/home/Default.htm» ثبت نام و مدارک خود را ارسال کنند.

در اطلاعیه دانشگاه الزهرا بر پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در مقطع دکتری بر اساس ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه و مصوبات سازمان سنجش تاکید شده است.آموزش و نتایج پس از ارزیابی و امتیازدهی فعالیت ها ، سوابق داوطلب مشخص و اعلام می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.