شروع ثبت نام پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران

[ad_1]

ثبت نام دوره دکتری تخصصی سال تحصیلی 1402-1401 از روز گذشته آغاز شده و به مدت 20 روز ادامه دارد.

به گزارش ایسنا. دانشگاه تهران تاکید کرد؛ اجرای دستورالعمل ها و حمایت از دانشجویان برتر و به منظور ایجاد زمینه پذیرش آنها در مقطع دکتری بر اساس آیین نامه هیئت مشاوران استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تصویب داخلی شورای آموزشی. دانشگاه از بین فارغ التحصیلان و دانشجویان ترم آخر کارشناسی ارشد با رعایت کامل شرایط اعلام شده برای سال تحصیلی 1401-1401 در رشته با پذیرش دکتری از طریق آزمون های نیمه متمرکز، مازاد بر تعداد روزانه دانشجو پذیرفته می شود. . توانایی.

داوطلبان فوق می توانند در صورت داشتن شرایط تا 20 اردیبهشت ماه نسبت به ثبت نام و ارسال اطلاعات در سامانه جامع آموزش دانشگاه تهران از طریق ems1.ut.ac.ir اقدام کنند.

بنابراین رشته هایی که برای مقطع دکتری بدون آزمون اقدام می کنند باید با موضوع داوطلب در مقطع کارشناسی ارشد مرتبط باشند و داوطلب فقط می تواند در یکی از رشته های گرایش مجموعه آزمون ثبت نام کرده و در مصاحبه شرکت کند.

ضمناً تغییر رشته یا محل تحصیل افرادی که در فراخوان فوق شرکت کرده اند با توجه به ضوابط پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری و مدارک داوطلبانی که ثبت نام نکرده اند مجاز نمی باشد.به صورت دوره ای بصورت آنلاین خواهد شد. به هیچ وجه نظارت نشود

داشتن مدرک لیسانس با حداقل 16 امتیاز در رشته های مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و دامپزشکی و حداقل معدل 17 برای علوم انسانی، علوم اجتماعی و هنرهای رفتاری و سایر رشته ها الزامی است.

دانشجویان و فارغ التحصیلان مجازی آموزش نیمه حضوری یا نیمه حضوری دانشگاه غیرانتفاعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیام نور دانشگاه جامع علمی کاربردی فرهنگیان دانشگاه های وابسته به موسسات اجرایی دانشگاه های غیردولتی، مراحل پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری سال تحصیلی آینده، دانشگاه ها در خارج از ایران سمینارها و واحدهای خودگردان دانشگاه های دولتی مجاز به شرکت در پذیرش دانشگاه نیستند.

تاریخ مصاحبه مصادف با مصاحبه میان ترم با تمرکز بر سال جاری خواهد بود. از طریق سایت معاونت آموزشی به نشانی www.academics.ut.ac.ir به اطلاع داوطلبان می رسد. لذا داوطلبان جهت اطلاع از زمان و مکان مصاحبه و یا هرگونه تغییر احتمالی در اطلاعیه به سایت مذکور و سایت دانشکده یا دانشکده ثبت نامی مراجعه نمایند.

کسب حداقل نمره 60 از 100 برای فعالیت آموزشی، پژوهشی و مصاحبه داوطلبان فوق بر اساس جدول سنجش و بر اساس دستورالعمل مصوب شورای آموزش دانشگاه برای پذیرش الزامی است. متقاضیان در زمان درخواست نباید دانشجوی دکترا در سایر موسسات و دانشگاه ها باشند.

در صورت پذیرش دانشجو در صورت عدم پذیرش تا پایان شهریور 1401 پذیرفته نمی شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.