عسگری: ابزارهای دیپلماتیک باید وارد بحث سدسازی در ترکیه شود

[ad_1]

رئیس کمیسیون زراعت مجلس شورای ملی تاکید کرد که باید هرچه زودتر در ساخت بند دجله و فرات که مشکلات جدی برای کشور ما ایجاد کرده است، ابزارهای دیپلماتیک وارد شود.

محمدجواد عسگری در گفت وگو با ایسنا، در تشریح دلایل ورود گرد و غبار و خاک به کشور، اظهار کرد: یکی از دلایل ورود گرد و غبار کمبود بارندگی است که باعث خشکسالی و وقوع خود مشکل.» شناسایی ریزگردها و ریزگردها در استان خوزستان به مساحت حدود 100 هزار هکتار از بنادر غازانیه، ماهشهر و امیدیه، 50 هزار هکتار بین خرمشهر و آبادان و همچنین دشت الله اکبر.

نماینده مردم داراب و زرین دشت افزود: به دولت ابلاغ شده است که در خصوص این مناطق تعیین شده اقدامات لازم از جمله پاکسازی و مدیریت خوب گرد و غبار را انجام دهد.

وی افزود: از سوی دیگر ترکیه با سدسازی بر روی رودخانه های دجله و فرات برای ما و عراق مشکلات جدی ایجاد کرده است و ما نیز پاسخ داده ایم تا هر چه زودتر ابزارهای دیپلماتیک وارد عمل شوند. بله. می تواند به نقطه مطلوب برسد. در هر صورت ما در کمیسیون کشاورزی درخواست داریم که دستگاه مسئول گزارش خود را برای مقابله با ریزگردها ارائه و پیگیری های لازم را انجام دهد.

عسگری با بیان اینکه معضل گرد و غبار نیاز به زمان بندی دارد، گفت: مشکل گرد و غبار چیزی نیست که بتوان آن را فوری به دست آورد، بلکه باید در قالب یک برنامه ریزی مشخص عمل کرد، ما این مشکل را داریم. پیگیری در کمیسیون کشاورزی

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.