علل کمیابی و التهاب در بازار نفت خراسان رضوی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی رئیس اداره بازرسی و کنترل محصولات کشاورزی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی گفت: کاستی هایی که در کشور شاهد آن هستیم به دلیل ادامه روش های توزیع پیش انتزاعی است. با کاهش سهمیه های استانی، مشکلات عرضه و توزیع هم اکنون پدیدار شده است.

ناصر شعربافیان در گفت وگو با ایسنا، درباره التهاب و کمبود نفت در بازار، اظهار کرد: کمبودهایی که در کشور شاهد آن هستیم به دلیل ادامه روش های توزیع پیش انتزاعی است. قانون انتزاع مسئولیت تامین و توزیع این محصول را به جهادکشاورزی واگذار کرد. بنابراین مشکل اصلی تامین روغن خانگی در استان ها از استان های دیگر است.

وی افزود: در حال ادامه بازسازی تامین و توزیع نفت در استان و به عبارتی سهمیه ای که استان از واحد تولیدی استان می خواهد، هستیم. در حال حاضر چهار پالایشگاه نفت در استان وجود دارد که ظرفیت تولید آنها بیش از نیاز استان است.

مدیر اداره بازرسی و کنترل محصولات کشاورزی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که چند درصد از سهمیه استان بر اساس روش توزیع فعلی هر مرحله با مرحله بعدی یعنی اسفندماه متفاوت است. و سهمیه بهمن. حجم تولید کارخانه ها در استان به میزان نفت خام توزیع شده بین آنها بستگی دارد و این میزان از ماه به ماه متفاوت است. تنها چیزی که نیاز داریم یک عدد ثابت است، اما چیزی که به ما داده می شود کمتر از آن است.

شعربافیان ادامه داد: مصرف ماهیانه روغن نباتی در استان حدود 7 هزار تن برای خانوارها، حدود 1200 تن برای انجمن ها و حدود 900 تن برای صنعت است که استان به 9 هزار و 100 تن روغن نباتی در ماه نیاز دارد. ظرفیت تولید چهار پالایشگاه نفت استان بیش از 12 هزار تن است.

وی گفت: سهمیه اختصاص یافته به استان ها در اسفندماه برای مصارف خانگی 5 هزار و 620 تن بود که کارخانه های مختلف از کارخانه های مختلف به ما دادند. درخواست ما این است که این سهمیه به کارخانه استان داده شود.

رئیس اداره بازرسی و کنترل محصولات کشاورزی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی افزود: سهمیه هر ماه باید در ابتدای ماه تعیین شود. سهمیه در کل کشور یک ماه دیرتر است یعنی توزیع نفت خام به واحدهای تولیدی برای تولید و توزیع در شبکه یک ماه است و این پسرفت خالی مانده و احساس کمبود می شود.

شعربافیان خاطرنشان کرد: احساس کمبود زمینه سوء استفاده، ایجاد بازار سیاه و افزایش قیمت را فراهم می کند. این مشکلات دست به دست هم داده و مشکلات فعلی را ایجاد می کنند. در حال حاضر کمبود و افزایش قیمت نفت در این صنعت بدتر شده است.

وی گفت: سهمیه نفت و صنعت در نظر گرفته شده در اسفندماه کمتر از 400 تن بود که کافی نیست و در منطقه کمبود داریم. از زمانی که جهادکشاورزی حاکم نفت شد، هیچ گاه. اصلاحات ساختاری تامین و توزیع نفت در سه بخش خانوار، صنوف و صنایع در حال بررسی است و در بالاترین سطوح وزارتخانه پیگیری خواهد شد.

رئیس اداره بازرسی و کنترل محصولات کشاورزی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی افزود: وضعیت فعلی موضوع دیروز و امروز نیست. با کاهش سهمیه های استانی، مسائل تامین و توزیع هم اکنون مطرح شده است. تعیین میزان سهمیه بر عهده وزارت جهادکشاورزی و انجمن های مربوطه می باشد.

شعربافیان گفت: با پیگیری هایی که بلافاصله پس از ابلاغ و توزیع سهمیه فروردین ماه انجام شد، مشکلات حوزه نفت حل خواهد شد. سهمیه های جذب شده توسط استان ها و قرار گرفتن در شبکه توزیع کاملا بر اساس قیمت های مصوب تامین می شود. قیمت‌های مصوب قیمت‌هایی هستند که بر اساس فرآورده‌های مقادیر مختلف روغن است.

وی گفت: همه شکایات گران قیمت توسط مردم رصد می شود. اگر فروشگاهی بخشی از سوخت را از زنجیره تامین به مردم بردارد و عرضه خارج از شبکه وجود داشته باشد، برای آن فروشگاه پرونده تشکیل می شود. در رابطه با این پرونده دو دستگاه کامیون به وزن 50 تن در استان کشف و پرونده تشکیل شد.

رئیس اداره بازرسی و کنترل محصولات کشاورزی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی تصریح کرد: از مردم تقاضا داریم در صورت مشاهده تخلف از طریق سامانه های مختلف از جمله پیامک به شماره 3765555 یا تلفن 124 گزارش دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.