عملکرد کندانسور کولر گازی

عملکرد کندانسور کولر گازی
کندانسور صفحه ای , کندانسور صفحه ای, خرید کندانسور صفحه ای, قیمت کندانسور صفحه ای, قيمت كندانسور, خرید کندانسور, خرید کندانسور یخچال, خرید کندانسور کولر گازی, کندانسور صفحه ای نیروگاه

در مدلی دیگر، آب وارد پوسته و مبرد وارد کویل می شود و در یک مدل دیگر، آب وارد کویل و مبرد وارد پوسته می شود.

امروزه داخل هر خانهای یک کولر گازی وجود دارد اما هنگام خرید به دلیل وجود برندهای بسیار مختلف و نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه نمیتوان به راحتی هر مدلی را خریداری کنید.

در داخل پوسته، لوله به صورت مارپیچی قرار دارد. در این بین سیال حرارت خود را از طریق لوله هایی که در آن جریان دارد، یا به هوا، یا به آب و یا به ترکیبی از این دو می دهد.

در کندانسور پوسته لوله آب که توسط برج خنک کننده دمای آن کاهش یافته، وارد پوسته شده و سپس سیال گازی گرم وارد دسته ای از لوله ها یا کویل شده و بعد از تبادل حرارت بین سیال و آب، به تدریج سیال از حالت گاز به مایع تغییر فاز می دهد.

مطابق تصویر زیر یک کندانسور آبی پوسته و لوله ای از قسمت های اصلی مانند پوسته، دسته لوله ها (تیوب ها یا کویل)، بافل ها، تیوب شیت و غیره تشکیل می شود.

در صورتی که این قطعه دچار ایراد شود، تنها چاره شما تعویض و خرید قطعه یا تعمیر آن می باشد.

آیا خودمان می توانیم به راحتی این مشکل را برطرف کنیم؟ سیستم آب گردشی آب خنککن مورد نیاز کندانسور را تامین میکند و از این رو به صورت واسطهای عمل میکند که توسط آن گرما از چرخه بخار به محیط دفع میشود.

یا مبرد در داخل لوله و آب داخل پوسته می باشد و یا برعکس، مبرد در داخل پوسته و آب در داخل لوله جریان دارد.

آب و مبرد در این صفحات یکی در میان جریان دارد. استفاده از این نوع مبدل چندان رایج نیست.زیرا به دلیل فاصله بسیار کم بین صفحات این مبدل ها، با رسوب گذاری آب گرفتگی ایجاد می شود.

در یخچال و فریزرهای خانگی از این نوع به کار رفته است زیرا ظرفیت بسیار پایینی دارند. این دستگاه در صنایع زیادی از جمله در چیلرهای هوا خنک و چیلرهای آب خنک، چلیرهای جذبی و تراکمی، سردخانه های زیرصفر و بالای صفر و تونل انجماد، کولرهای خانگی، یخچال های خانگی، پالایشگاها و صنایع پتروشیمی، نیروگاها و تولید الکتریسیته، صنعت خودرو سازی، صنایع شیمیایی و غذایی و دارویی، تهویه مطبوع ساختمانی و…

در این نوع جریان هوا از پره هایی با جنس آلومنیوم عبور می کند و مبرد نیز از لوله هایی به جنس مس عبور می کند و انتقال حرارت صورت می گیرد.

در این کندانسور، از آب برای خنک کردن مبرد استفاده می کنند. کندانسورهای هوایی معمولا در سه مدل V شکل، افقی و عمودی ساخته می شود و معمولا انعطاف پذیری بالایی برای نصب در فضای باز دارند.

در این دستگاه ها، گرمایش آب مصرفی مورد نیاز ساختمان نیز توسط این مبدلها تأمین شده و جهت مصرف استفاده می گردد.

ساختار مدل هوا خنک به این صورت است که اگر آب به میزان کافی در دسترس نباشد و یا خنک کاری به روش آبی به واسطه رویکردهای بهداشتی صورت نگیرد می بایست از دستگاه کندانسور هوا خنک استفاده کرد.

قیمت خرید انواع کندانسور وابسته پارامترهایی همانند: مدل دستگاه (هوا خنک، آبی، تبخیری)، کاربرد کندانسینگ، نوع فین بکار رفته، ضخامت متراژ لوله، متریال کویل کندانسور میباشد.

جنس ستون بندی این تجهیزات، از نوع ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک می باشد. برای حفظ راندمان این نوع باید همواره سطح پره های فن و کویل ها را تمیز نگه داشت.

به منظور تسهیل نمودن انتخاب اواپراتور برای تولید کنندگان و سایر مصرف کنندگان اواپراتور صفحه ای، جداول انتخاب بر اساس کاربری تهویه مطبوع و مبرد رایج R22 در ادامه آورده شده است.

هوا از میان لوله ها یا کویل های کندانسور عبور می کند و از این طریق گرمای مبرد داخل کندانسور به محیط منتقل می شود.

فضاهایی که گردش هوای کمی دارند به سختی شروع به خنک شدن میکنند؛ در نتیجه برای مکانهایی که گردش هوا به سختی انجام میشود باید کولرگازی با ظرفیت بالاتری خریداری شود.

در این نوع چون سطح انتقال گرما زیادی دارد، در نتیجه در ابعاد و اندازه های کوچکتر، ظرفیت انتقال حرارت بالاتری را فراهم می کند.

نوع آبی نیاز به تمیز کردن جلبک ها و باکتری ها دارد. لطفا برای اطلاع از قیمت های به روز با مهندسان ما تماس بگیرید.

این روش به گونه ای روش سرمایش خشک به شمار می رود و برخلاف نوع آبی و تبخیری به هیچ آبی برای دفع گرما نیاز ندارد.

به کار گرفته می شود. این نوع کندانسور بسیار شبیه به نوع پوسته لوله ای می باشد اما در ظرفیت های کوچک به کار می رود.

کندانسور تبخیری به نوعی گفته می شود که ترکیب دو روش water-cooled و air-cooled می باشد و این دو را با یکدیگر ادغام کرده است.

در این کندانسور بین چند ده تا چند صد صفحه وجود دارد که در مجاورت یکدیگر می باشند. در صورتی که کنترل ظرفیت کندانسورهای چند مداری با کنترل مبرد انجام می شود برای هر یک از سیستم ها کنترل کننده جداگانه ای به کار می برند.

در این کندانسورها آب از یک طرف و مبرد از طرفی دیگر وارد می شود و در طی عمل تقطیر مبرد سرد شده و ازآن خارج می شود.

پیشنهاد می کنیم بلافاصله پس از باز کردن خروجی یا حفره دوم که مربوط به خروج آب گرم است، آب سرد را از طریق این ورودی به درون مخزن دستگاه خنک کننده منتقل کنید.

ساختار این نوع به گونه ای است که در کنار لوله های حاوی مبرد، فن ها یا دمنده هایی وجود دارد تا هوا را در داخل آن به گردش در بیاورند تا مبرد داغ درون لوله ها سرد شده و عمل تقطیر صورت گیرد.

مدل های هوا خنک سبب می شود تا پاکسازی آلودگی های سطحی تا حد زیادی ایجاد شود و راندمان را بالا نگه می دارد و سطح کویل و پره ها را نیز تمیز نگه می دارد.

بیشترین خرابی مربوط به موتور فن یونیت داخلی می باشد که دلیل اصلی مدت زمان استفاده بالا از این قطعه می باشد.

به همین دلیل آن را با مساحت سطحی بیشتری می سازند تا گرما به خوبی از آن دفع شود. در انتها به مواردی در مورد تمیز کردن کندانسور می پردازیم، پحث ما تقریبا به پایان خودش رسیده است.

یخچال شدید تر کار خواهد کرد و فشار بیش تری را متحمل می شود که می تواند به قسمت های دیگر آن نیز آسیب برساند و قطعا برق بیش تری را نیز مصرف خواهد کرد.

کندانسورهای نوع اول را می توانید در یخچال های خانگی مشاهده نمایید. کندانسورهای یخچال و فریزرهای خانگی از نوع استاتیک یا ایستا می باشند.

در کندانسورهای نوع دوم، هوا با استفاده از یک دمنده یا فن، بر روی سطح آن جریان پیدا می کند و به همین دلیل به آن ها کندانسور فن دار نیز گفته می شود.

در این نوع، از هوا برای خنک کردن مبرد استفاده می کنند. آب از یک طرف و سیال از طرفی دیگر وارد آن میشود و مبرد به طور غیرمستقیم در مجاورت آب قرار می گیرد و دمای بالای خود را به آب که دمای پایین تری دارد، می دهد.

در کندانسور صفحه ای پره دار، جریانهای سیال با صفحات تخت که بین آنها پرههای موجدار قرار داده شده اند از هم جدا میشوند و آنها میتوانند با توجه به جریانهای سیال با شکل بندیهای متفاوت آرایش داده شوند.

برای افزایش مدت زمانی که دو سیال خنک کننده و خنک شونده در مجاورت هم باقی بمانند، لوله ها به شکل مارپیچ طراحی شده است و همچنین صفحاتی عمود بر جریان آب پوسته وجود دارد تا سرعت جریان آب را کاهش دهد و جریان سیال جاری را جهت دهند.

زمان خرید کندانسور باید نکات زیادی را مد نظر خود قرار دهید تا بتوانید دستگاهی مناسب با شرایط محیطی و سیستم خود انتخاب نمایید تا بیشترین بهره وری را برای شما داشته باشد.

به طور معمول کندانسور را با دستگاه تقطیر می شناسند که برای خالصسازی بسیاری از محلول ها از آن استفاده می شوند اکثر آزمایشگاه های شیمی برای نتایج دقیق تر ابتدا سیستم تقطیر را آماده می کنند تا خالص سازی ماده را انجام دهند بنابر این مبرد یکی از وسیله های مورد نیاز آزمایشگاه می باشد.

ابتدا دمای کمتر را برای مایعی که نقطه جوش کمتر دارد را به دستگاه وارد می کنند تا مایع اول از مخلوط جدا شود و به مبرد حبابدار به صورت گاز برود.

در این نوع هم مبرد با آب مخلوط نمی شود و جدا از هم قرار دارند و ساختار آن بسیار ساده تر از دیگر انواع می باشد.

لوله های مارپیچ که با قرار گرفتن در مجاورت هوا باعث میعان مبرد می شوند. کندانسورها را می توان به عنوان دیوار نصب شده فن کویل در تهویه مطبوع و در سیستم های نصب شده با سقف بزرگ دید.کندانسور هوا خنک با فن محوری، که می تواند سر و صدا موتور را کاهش دهد.

در کندانسورهای هوا خنک به دلیل عدم وجود آب، خطر زنگ زدگی و رسوب بسیار پایین می باشد و به همین دلیل طول عمر بالایی دارند.

طیف رنگی جالبی از آنها هم برای تامین سلیقه خریداران ارائه شده است و برندهای معتبری در جهان برای ارائه میکروفونهای با کیفیت به مشتریان خود تلاش میکنند. This conte nt w as created with GSA C​on tent  Gene᠎ra᠎tor DEMO.

ساختار نوع تبخیری به صورتی ست که مبرد داغ در داخل لوله های آن در جریان است و از طریق آبی که بر روی لوله ها پاشیده می شود، مبرد خنک می شود.

مبرد مایع شده خروجی از کندانسور وارد شیر انبساط می شود. این مایع سرد شده از آن خارج شده و وارد سیستم برودتی می شود.

در این مدل جریان های سیال، از میان صفحات نازک عبور می کنند. کندانسور وسیله ای می باشد ، که سبب خنک شدن سیال ها خواهد شد .

ابتدا دمای سیال گازی داغ کاهش می یابد، سپس تغییر فاز رخ داده و سیال گاز به مایع (تقطیر) تبدیل می شود و سپس دمای سیال مایع هم کاهش میابد.

به این صفحات بافل می گویند. این کندانسور در عین ظرفیت بالایی که دارد از نظر هزینه مقرون به صرفه است و همچنین در برابر فشار دارای استحکام می باشد.

بهتر است آن ها را در فضای بیرون نصب کرد تا دمنده ها به راحتی هوای داخل آن را به گردش در بیاورند.

این لوله ها (کویل) در داخل این پوسته بزرگ قرار گرفته است. یک مبدل حرارتی است که از یک پوسته اصلی و تعداد زیادی تیوب که داخل پوسته قرار دارند تشکیل شده است.

بدیهی است که به علت ساختار متفاوت کندانسور آبی و هوایی ، قیمت انواع کندانسور هوایی نسبت به قیمت کندانسور آبی متفاوت است زیرا در کندانسور هوایی (درای کولر) علاوه بر اینکه از لوله ها و فین های انتقال دهنده حرارت، به تعداد بیشتری (نسبت به کندانسور آبی) استفاده می شود، مجموعه های موتور الکتریکی و فن نیز به آن افزوده می شود.

کندانسور های تبخیری سایز و اندازه کوچک تری نسبت به کندانسور هوایی با همان ظرفیت دارند. همچنین وزش شدید باد به سطح کندانسورهای هوایی ایستاده می تواند هرگونه کاهش ظرفیت حاصل از روشن و خاموش نمودن یا کاهش سرعت فن ها را منتفی سازد.

طرز کار این کندانسورها بسیار شبیه به رادیاتور می باشد، به طوری که مبرد گازی و داغ از یک طرف وارد لوله ها شده و در اثر هوایی که در اطرف این لوله ها وجود دارد، گرمای مبرد گرفته می شود.

فشار بالا و درجه حرارت بالا سبب می شود مبرد بخار شده و سپس در مجرا به مایع تبدیل شود.

سپس مبرد خنک وارد اواپراتور شده و در آتجا تبخیر شده و مبرد به بخار تبدیل می شود. سپس این مبرد سرد شده و تغییر فاز داده و مایع می شود.

این صفحات نازک از دو طرف با دو صفحه بزرگتر در کنار هم محکم قرار گرفته اند. روشهای نمک زدائی حرارتی در محیط خلأ در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

یکی از رایج ترین مشکلات مبدل های حرارتی صفحه ، تأمین نامنظم همه کانال ها به طور موازی است. گارانتی مبدل های حرارتی کامربه شرط تأیید شرکت عرضه کننده معمولا یکسال می باشد.

در شیر انبساط مبرد مایع منبسط شده و دچار کاهش فشار و کاهش دما می شود. ورودیها در طرف مبرد با تجهیزاتی مجهز شده است که به طور مساوی، مبرد را در هر کانال توزیع میکند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.