فن کندانسور سردخانه 1400

چیلرها جذبی از یک منبع حرارتی برای تولید برودت استفاده میکنند سیکل کاری چیلرهای جذبی همانند یخچالهای نفتی بوده که از دیرباز در مناطق فاقد برق استفاده میشد.

قیمت فن کندانسور یخچال فریزر الکترواستیل

با توجه به گستردگی مباحث مربوط به چیلرهای تراکمی، چنانچه هنگام خرید علاوه بر توضیحات و مشخصات فنی ارائه شده محصول، سوالی در مورد دیگر مشخصات فنی چیلرها دارید با کارشناسان فروش بخش تجهیزات تهویه مطبوع مجموعه دماتجهیز تماس حاصل فرمایید.

فن کندانسور کولر دوتیکه

يکی از پرکاربردترين مواد مورد استفاده به عنوان مبرد و جاذب، آب مقطر و محلول ليتيم برومايد است. همانطور که مشاهده می کنید در یک ظرفیت ثابت حجم کندانسور هواخنک چندین برابر حجم یک کندانسور آب خنک است.در کندانسورهای هواخنک از فن آکسیال برای جریان هوا روی کویل ها استفاده میشود.

سپس به کندانسور فرستاده ميشود. اين محلول سپس به ژنراتور فرستاده ميشود و در آنجا حرارت داده ميشود در اثر حرارت، آب موجود در محلول تبخير شده و از آن جدا ميشود و محلول به تدريج غليظ ميشود.

در کندانسور در اثر انتقال حرارت با لوله هاي آب که از برج خنک کننده وارد کندانسور ميشود و از دست دادن گرماي نهان تقطير، بخار آب تقطير شده و برای استفاده مجدد در اواپراتور جمع آوری ميشود.

فن کندانسور سه فاز

فن کندانسور کولر گازی برای تخلیه گرما از دستگاه بیرونی کولر گازی بعهده دارد. کندانسور آبی به تنهایی توان خنک کردن و تقطیر گاز مبرد را نداشته و نیاز به تجهیزات وابسته مانند برج خنک کننده و پمپ سیرکولاتور دارد.

2. چیلر تراکمی : چیلر تراکمی از سیکل تراکمی تبرید برای خنک کاری استفاده میکند و دارای کمپرسور و کندانسور و شیر انبساط و اواپراتور است و از گاز مبرد فریون مانند R22 ,R134,R410 و یا دیگر انواع گاز مبرداستفاده می کند.

تست فن کندانسور کولر گازی

نگهداری ضعیف یخچال معمولاً هنگامی رخ می دهد که بال های کندانسور با خاک و کثافت محدود شوند و جریان هوای مورد نیاز برای رسیدن به ظرفیت نامی کندانسور کاهش می یابد.

که اواپراتورهای صفحه ای بدلیل حجم کمتر و راندمان بالاتر و حجم مبرد مورد نیاز کمتر بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند.

خرید فن کندانسور

چیلر تراکمی در نوع آب خنک دارای راندمان بالاتری نسبت به چیلر های هوا خنک می باشد و دارای مصرف آب بالایی است و برج خنک کننده نیاز به آب جبرانی با حجم بالایی دارد.

چیلرهای تراکمی با تراکم گاز در بخش کمپرسور و ارسال گاز متراکم به سمت کندانسور و تقطیر و سپس با استفاده از شیر انبساط و اختناق در اواپراتور و تبخیر گاز مبرد عمل گرماگیری را در فضای اواپراتور انجام میدهد و آب در گردش در اواپراتور را خنک میکند. ᠎A rtic le w​as creat ed by G SA C᠎on᠎tent Ge nerator ​DE MO .

موتور فن کندانسور کولر پراید

بهتر است کندانسور در محل سایه قرار گیرد تا از گرم شدن فن جلوگیری شود. به منظور جلوگیری از رسوب کردن ذرات و گرفتگی مابین پره ها در کندانسور، اصولا فاصله بین فین ها را تا حد امکان زیاد می کنند.

قیمت فن کندانسور سردخانه

لایه داخلی شلنگ کولر خودرو که از نفوذ مبرد جلوگیری میکند و ثبات فیزیکی و شیمیایی بسیار خوبی در دامنه -30°C تا 120°C دارد.

فن کندانسور سردخانه

نوع سیم کابل، تکرشتهای یا چند رشتهای بودن و قطر سیم به توان مصرفی کولر بستگی دارد. حالت اول : برد خراب است یا سیم کشی مدار فرمان با مدار قدرت اتصالی داده است که برای این تست کافی است سیم ها از ترمینال داخل باز شود اگر پس از وصل مجدد برق یونیت بیرونی مجدداً شروع به کار کرد برد داخلی سالم می باشد اما اگر کار نکرد صددرصد برد داخلی ایراد دارد.

فن کندانسور یخچال هیمالیا

واضح ترین علامت تخلیه گاز مبرد از کولر گازی یخ زدن یونیت خارجی است. بر روی کندانسور یا یونیت خارجی کولر گازی یک کلید مخصوص به نام کنتاکتور تعبیه شده است.

يک چيلر جذبی از چهار قسمت شامل کندانسور ، اواپراتور ، ابزوربر و ژنراتور تشکيل شده است. آب چيلر معمولا با دمايي در حدود 12 درجه سانتيگراد وارد اواپراتور شده و تا دماي 7 درجه سانتيگراد خنک می شود.

فن کندانسور یخچال ال جی

در اثر تبخير مبرد (آب مقطر) داخل اواپراتور به صورت کامل به بخار تبديل ميشود و سپس به سمت ابزوربر جريان پيدا ميکند.

فن کندانسور یخچال فریزر الکترواستیل

در غیر این صورت عملکرد سنسور اشتباه است. واضح است که این دما باید با دمای محیط داخلی مطابقت نماید که صحت عملکرد سنسور را نشان میدهد.

قیمت فن کندانسور چیلر

اجزاي يک سيکل جذبی در شکل زیر نشان داده شده است. آمارها نشان ميدهد حدود 15 درصد کل انرژی الکتريکی در سراسر جهان توسط سيستم های تبريد مکانيکی مصرف ميشود.

مثلا برای یک برج خنک کننده به ظرفیت 100 تن تبرید که در شرایط نرمال میزان دبی آب در گردش آن حدود GPM 300 در نظر گرفته میشود ، میزان آب جبرانی را در حدود GPM 4 در نظر میگیرند .

فن کندانسور ماشین

بدلیل نیاز قطعی چیلر به دستگاه برج خنک کننده مصرف آب ناشی از تبخیر در برج خنک کننده چیلرهای جذبی نسبت به چیلرهایی تراکمی بیشتر است از این رو استفاده از آنها در مناطق کم آب توصیه نمیشود.

از کندانسور هوایی بیشتر در مناطق مرطوب، گرم مرطوب، کم آب استفاده می شود. گاهی اوقات مینی چیلر به همراه یک مخزن ذخیره و انبساط آب و پمپ متناسب با ظرفیت و دبی ساخته میشود و همگی درون یک کاور و پوسته قرار گرفته و به صورت یکپارچه عرضه میشود .

قیمت فن کندانسور پراید

مايع با فشار بالا وارد قسمت منبسط کننده (شیر انبساط یا لوله مویین) ميشود و در آنجا دچار افت فشار شده و سپس وارد اواپراتور ميشود و اين سيکل به طور پيوسته ادامه می يابد.

در اين قسمت مبرد گرمای جذب شده از اواپراتور را به محيط خارج دفع ميکند در حين اين تبادل حرارت به دليل از دست دادن گرمای نهان تقطير، گاز به مايع تبديل ميشود.

چهارمین تفاوت چیلر و مینی چیلر را میتوان در تجهیزات جانبی و نحوه نصب آن وهزینه های مرتبط با آن دانست .

ششمین تفاوت چیلر و مینی چیلر را میتوان در فشار کاری و فشار مجاز مدار آب این دو دستگاه دانست .

عکس فن کندانسور یخچال

چیلر تراکمی آب خنک به چیلر های تراکمی گفته می شود که دارای کندانسور آبی هستند و گرمای جذب شده توسط آب در گردش به برج خنک کننده منتقل شده و از آنجا دفع می گردد.

هنگامی که A/C روشن میشود، فن هوا را در کندانسور A/C حرکت میدهد و در نتیجه گرما را از مبرد خارج میکند، که از حالت بخار به حالت مایع تبدیل میشود، زیرا گرمایی که در اواپراتور گرفته میشود.

مبرد گرما را در قسمت قسمت فشار پايين (اواپراتور) در اثر تبخير جذب کرده و در قسمت فشار بالا (کندانسور) بر اثر تقطير و از دست دادن گرمای نهان تقطير آن را به محيط خارج دفع ميکند.

هر کد خطا معنا و مفهوم خاص خودش را دارد و از ایجاد یک مشکل و یا نقص فنی در قسمتی از یخچال خبر میدهد.

یکی از نشانه هایی که می تواند به ما خبر دهد که یخچال با مشکل مواجه شده و نیاز به بررسی دارد، صدا هایی است که غیر معمولی هستند.

خرید فن کندانسور یخچال

در فصل تابستان که عمده تجهیزات برودتی از برق برای تولید برودت استفاده میکنند، منابع حرارتی و سوختهای فسیلی که برای تولید حرارت به کار میروند با مشکل تامین مواجه نیستند.

وظیفه فن کندانسور

این یخچال ها از سیستم ضد برفک برخوردار نیستند و هر چند ماه یکبار نیاز است به صورت دستی برفک زدایی شوند.

تعویض فن کندانسور کولر گازی

به این صورت که ابتدا ببینید کولر شما چند هزار است؟ مصرف آب چیلر جذبی به دلیل نیاز به برج خنک کننده بالا است.

تعمیر فن کندانسور یخچال

چیلر جذبی با افزایش قیمت گاز و کمبود آب در حال منسوخ شدن میباشد. با بر هم ریختن تعادل دمایی یخچال بنا به هر دلیلی، تایمر خرابی موتور، فارغ از قیمت موتور یخچال شروع به هشدار میکند.

فن ها را در مدل های مختلف از نظر شکل پروانه، قطر پروانه، تعداد پره و دور موتور تولید می شود.

فن کندانسور چیلر

سیم کشی فن کولر گازی در انواع مدل اسپلیت و پنجر ای آن با یکدیگر متفاوت است فن سردخانه و اگر با طریقه نصب سیم ها آشنایی نداشته باشید، چه بسا با یک اتصال اشتباه با دست خودتان موتور فن کولر گازی را بسوزانید.

سیستم مبرد را از طریق سیم پیچ ها عبور می دهد و تضمین می کند که بخار به صورت مایع در آمده و خنک می شود.

تعویض فن کندانسور پراید

نکته : در دستگاه هایی که موتور فن کنترل دار دارند ( در مقاله کولرگازی به طور کامل توضیح داده ام) در صورت قطع ارتباط سیم های اطلاع دهنده ی دور موتور اِرور مشاهده خواهیم کرد.

و تنها ارتباط آنها با بیرون لوله های برج خنک کننده است. به غیر از تبخیر آب در برج خنک کننده ، معمولا مقداری آب به صورت قطرات کوچک به همراه هوا از برج خارج میشود .

رله فن کندانسور پراید

لیتیوم بروماید برای جذب مجدد به محفظه جذب (ابزوربر) بازگشته و بخار آب توسط آب برج خنک کننده تقطیر شده و به محفظه اوپراتور ارسال می شود.

فن کندانسور پراید

در تصاویر زیر دستگاه چیلر هوا خنک و چیلر آب خنک را مشاهده می کنید. منظور از اینکه سرما خیلی کم شده یعنی اینکه هنگامی که جلوی دستگاه ایستاده ایم باد سرد می زند اما محیطی که دستگاه برای خنک کردن آن در نظر گرفته شده اصلا سرد نیست، در واقع دمای محیط به حدی گرم است که آسایش را به هم می زند.

ضریب عملکرد چیلر های جذبی بسیار کم بوده و حدود یک چهارم تا یک ششم چیلر تراکمی است و در نتیجه مصرف انرژی بسیار بالاتر می رود.

فن کندانسور یخچال اسنوا

اگر اين فشار به 0.5 اتمسفر کاهش پيدا کند نقطه جوش در حدود 81 درجه سانتي گراد خواهد بود و اگر اين فشار تا 0.01 اتمسفر کاهش پيدا کند دماي جوش به حدود 4.5 درجه سانتي گراد خواهد رسيد.

فن کندانسور یخچال فریزر

استفاده از چیلرهای جذبی در فصل تابستان میتواند به کاهش پیک مصرف برق شبکه کمک کند. چیلرهای جذبی با مصرف این انرژی در محل پروژه کمک شایانی به پیک سایی شبکه برق کمک میکند.

فن کندانسور هوایی

در کولر های گازی با توجه به نوع و ظرفیت کولر گازی پرتاب باد از ۶ تا ۲۰ متر متفاوت است.

وظیفه فن کندانسور یخچال

با استفاده از دکمه های تنظیم صدا مناسب و دکمه های تنظیم طنین ، میکروفون ضبط برای استفاده و کار راحت تر است.

فن کندانسور فریزر الکترواستیل

کمپرسور پر سر و صدا گاز مبرد را از داخل یخچال پر سر و صدا حرکت می دهد و هوای گرم را از طریق فن به بیرون هدایت میکند.

فن کندانسور تیبا

دستگاه را از برق بکشید. قبل از روشن کردن breaker ها مطمئن شوید که کسی روی دستگاه مشغول کار نیست و یا دستگاه به دلایل امنیتی ایزوله نشده است.

فن کندانسور یخچال صنعتی

چگالنده درون سیکل تبرید وظیفه گرفتن حرارت مبرد و تبدیل کردن آن از حالت گاز به مایع سپس انتقال آن داخل شیر انبساط را عهده دار میباشد.

فن کندانسور یخچال کجاست

بنابراین تمیز یا تعویض کردن فیلترهای تصفیه هوای سیستم تهویه، برای کاهش ابتلا به مشکلات ریوی و پوستی و همچنین برای بهرهگیری بیشتر از سرمای کولر، ضروری است.

تعمیر فن کندانسور

به همین دلیل فیلتر های موجود در کولر گازی آکس AUX در بازدید های دوره ای باید تحت شست و شو قرار گرفته و یا در صورت نیاز تعویض گردند.

با یک عیب یابی ساده می توانید مشخص کنید که فن اواپراتور نیاز به تعویض دارد یا خیر. اواپراتور مجموعهای از قطعات است که وظیفه ایجاد برودت و کاهش گرمای هوای کابین اتومبیل را بر عهده دارد.

از آنجا که نقطه جوش مواد با فشار رابطه مستقيم دارد در صورت کاهش فشار، نقطه جوش نيز پايين مي آيد.

این خلا سبب اختلال حجم ویژه ای بین بخار و مایع چگال می شود و گاه این رویکرد برعکس صورت می گیرد.

اواپراتور یا تبخیر کننده دستگاهی است که در ان مایع مبرد اسپری شده توسط شیر انبساط با جذب گرما از محیط (اب مجاور لوله ها) تبخیر میشود .

شیر انبساط در انواع مختلف تولید میشود اما پرکاربردترین آنها شیر انبساط کنترلی ،شیر انبساط ترموستاتیک و لوله ی موئین میباشد .

در چیلرهای تراکمی از منبع انرژی الکتریکی برای تولید برودت استفاده میشود. منبع تامين انرژی می تواند حرارت اتلافی در يک فرآيند و يا منابع تجديد پذير باشد.

قیمت فن کندانسور یخچال الکترواستیل

يک سيکل جذبی از دو قسمت فشار بالا و فشار پايين تشکيل شده است. هواکشهای آکسیال زیلابگ صنعتی به هواکشهایی میگویند که قطعات آنها از ورق آهن یا احتمالاً آلومینیوم درست شده و معمولاً در کارگاهها و کارخانجات صنعتی بزرگ از آنها استفاده می گردد.

این تبخیر و تقطیر باعث جذب گرما یا دفع گرما می شود. در حقیقت اینورتر با استفاده از دو پارامتر ولتاژ و فرکانس باعث تغییر سرعت موتور کمپرسور میشود.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.