قیمت + خرید مبدل حرارتی صفحه ای

قیمت + خرید مبدل حرارتی صفحه ای [اقساطی، چکی + تهاتر] مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

به دلیل جریان گردابی بالا، تشکیل رسوب در سطوح مبدل بسیار پایین بوده و زمان سرویس و طول عمر مفید مبدل نسیت به انواع دیگر بسیار یالا می باشد.همچنین به دلیل مکانیزم ساده و وزن کم سرویس و تعمیرات دوره ای با حداقل هزینه قابل انجام است. Th​is po st w as g en᠎erated by GSA Content Gen​erat or​ D emoversion.

مبدل های صفحه ای واشردار قابلیت باز و بست،افزایش ، کاهش ظرفیت و تعمیرات زا دارند و به راحتی می توان جهت سرویس های ادواری صفحات را از یکدیگر جدا نمود. ​C ontent h᠎as be en c᠎reat ed ​by GSA Content Ge᠎ne ra tor  DE MO .

کاربرد اصلی مبدل صفحه ای جوشی Compabloc در سیستم های مایع و دو فازی مانند سیستم های مایع-مایع، کندانسورها، تبخیرکننده ها و جوش آورها می باشد.

مبدل های حرارتی صفحه ای نیمه جوش خورده Alfa Laval برای تبرید، فرایندهای شیمیایی، و انواع مختلف خدمات صنعتی مناسب هستند.

یکی از معایب این مبدل ها در مقایسه با انواع مبدل شل اند تیوب (پوسته و لوله) این است که فشار کمتری را تحمل می کنند و برای کاربردهای فشار بالا معمولا از نوع پلیتی استفاده نمی شود.

به دليل سختي بالا و ناصاف بودن آب شهري و همچنین فاصله بسيار اندك صفحات مبدل با يكديگر، توصیه می شود که از سختي گير مناسب در سيستم استفاده شود.

مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو از نوع یکپارچه (brazed) است. در مبدل های صفحه ای واشردار بین پلیت ها، واشرهایی از جنس لاستیک طبیعی یا EPDM قرار دارد که عملیات آب بندی توسط آنها صورت می گیرد.

انعطاف پذیری مبدل حرارتی صفحه ای نسبت به تفییر شرایط کاری ، از ویژگیهای منحصر بفرد این نوع مبدل حرارتی است و، با تغییر در تعداد صفحات مبدل، به راحتی و آسانی می توان به این مهم دست یافت.

در غیر اینصورت به سرعت مبدل رسوب گرفته و ظرفیت آبدهی خود را از دست خواهد داد. کمپانی GEA به دو دلیل توانسته تاثیر زیادی در صنعت برودت داشته باشد؛ جدید ترین دستاورد های علمی در صنعت برودت و مواد غذایی را کمپانی گ.آ به دست میآورد؛ و دیگر اینکه ایده های جدید و راهکار هایی که مهندسین گ.آ برای فرآوری مواد غذایی برای افزایش راندمان انرژی صنایع غذایی ارائه میدهند همیشه از نو آورانه ترین ایده های روز دنیا است.

از مزیت های این پلیت GEA می توان سبک بودن سیستم پلیتی ct 193، طراحی فشرده آن که باعث صرفه جویی در فضا می شود و عدم انسداد مبدل حرارتی طی تبادل گرمایی توسط ذرات جامد موجود در سیال به دلیل وجود فاصله بین جداره ها اشاره کرد.

همچنین باید بسته به سیال مورد استفاده در مبدل حرارتی نوع پلیت را انتخاب کنید. در شرایطی که از سیالات دارای ذرات معلق استفاده می شود و مبدل حرارتی صفحه ای گ آ کارایی کمی دارد قدرت پیلت اف ای بسیار مورد توجه است.

بایستی توجه داشت که قابلیت افزایش دمای سیال سرد خروجی نسبت به سیال گرم خروجی در مبدل حرارتی جریان ناهمسو مهیا است.

واشرهای آب بندی مخصوص طراحی شده که در بین صفحات قرار دارند ، مایعات را هدایت می کنند تا مایعات گرم و سرد در مقابل یکدیگر در حال عبور در کانالهای متناوب باشند. Po᠎st has been gen er​ated wi th t᠎he help of GSA Con​tent  Gene᠎rator  DEMO!

عدم ترکیب سیال ها در این مبدل های حرارتی: از آن جایی که هر سیال را به صورت جداگانه واشر بندی می کنند و فضای بین واشر ها به اتمسفر راه دارد، بین دو سیال اختلاط به وجود نمی آید.

مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار WideGap آلفالاوال برای مایعات الیافی و مایعات حاوی ذرات درشت مناسب هستند.

پلیت های GEA که از استنلس استیل ۳۱۶ ساخته شده اند برای استفاده در صنایع کاغذ، پتروشیمی و دریایی بسیار مناسب هستند.

در فرایندهای قند و شکر، بیواتانول، خمیر کاغذ، پتروشیمی ها و کندانسورها برای بازیابی گرما مورد استفاده قرار می گیرند.

از مبدل حرارتی صفحه ای GEA مدل پلیت وی تی ۴۰ در صنایع گوناگونانی مانند صنایع غذایی و بهداشتی، فراورده های قندی، صنایع شیمیایی، انرژی های تجدید پذیر، تهویه مطبوع (HVAC)، صنایع سنگین مانند اتومبیل سازی و مهندسی مکانیک، تولید کاغذ، نفت و انرژی، صنایع کشتی سازی و دریایی و به عنوان پلیت کولر استفاده می شود.

مبدل های حرارتی wideGap می توانند با کانال های عریض-عریض یا عریض-باریک چیده شوند. در این مقاله ضمن آشنایی با شرکت برودتی GEA، به معرفی انواع مدل های مبدل حرارتی صفحه ای گ آ و قیمت انواع پلیت GEA می پردازیم.

بنابراین از لحاظ اقتصادی نسبت به مبدل های پوسته ولوله به صرفه تر می باشند. برای طراحی و سفارش انواع مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار APV/SPX، بریز پلیت ها APV/SPX یا مبدل های جوشی APV/SPX، انواع پلیت و واشر (گسکت های) های APV/SPX اورجینال یا با برند غیر اورجینال اسپانیایی لیگو (Laygo Gaskets) با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت با ما در تماس باشید.

امروزه سیستم مبدل حرارتی APV Paramine بر مشکلات ناشی از نشتی گاز از آمین ها در مبدل های قدیمی فایق آمده و مبدل های پلیت حرارتی صفحه ای را به محدوده های دمایی خاص می رساند.

همچنین در صورت استفاده از مبدل های حرارتی صفحه ای هپاکو در سیستم های گرمایش از کف به ازاء هر متر طول لوله PEX کارشده در کف، حدود 136 کیلو کالری ظرفیت گرمایش برای انتخاب مبدل حرارتی مورد نیاز در نظر گرفته شود.

این نوع ساده ترین نوع مبدل است که بزرگترین عیب آن ، توان انتقال حرارت کمتر نسبت به سایر مبدل ها به خاطر سطح تبادل حرارتی کم آن است.

شرکت GEA در سال ۱۸۸۱ در آلمان تاسیس شد و در حال حاضر به عنوان بزرگ ترین شرکت در صنعت برودت جهان فعالیت می کند.

۱- مهم ترین قسمت مبدل حرارتی صفحات نازک فلزی می باشند که بصورت شیار دار پرس می شوند و نقش اصلی در انتقال حرارت را به عهده دارند.

تمام مبدل های حرارتی صفحه ای GEA از شرایط سخت مندرج در دستورالعمل تجهیزات فشار ۹۷/۲۳ / EC برخوردار هستند.

در نتیجه وجود مبدل حرارتی صفحه ای پلیت در سیستم گرمایشی فوری باعث کاهش مصرف انرژی و آب میشود. این بنیانگذار شرکت APV ، جناب آقای دکتر ریچارد سیلیگمن، بود که در سال 1923، اولین پلیت و قاب مبدل حرارتی صفحه ای را بصورت تجاری ساخت.

مبدل های حرارتی صفحه ای M Line آلفالاوال برای فشارهای بالای 10 بار طراحی شده اند. نحوه کار مبدل صفحه ای چگونه است؟

اجزای مبدل حرارتی صفحه ای در شکل زیر نشان داده شده که همانطور که گفته شد، سیال دما بالا و دما پایین با الگوی یکی در میان بین صفحات حرکت کرده و حرارت از جداره این صفحات بین دو سیال منتقل می شود.

همانطور که می دانیم گرمای زیادی در کندانسور چیلر ها ایجاد می شود که باید این گرما دفع شود ، یکی از روش های رفع گرمای کندانسور چیلر ها استفاده از آب و برج خنک کن است .

وجود دارند که در صنایع مختلف و همچنین مارکت ایران استفاده می شوند. وجود شیارهای موجی شکل روی پلیت های حرارتی GEA سبب افزایش تلاطم سیال در این مبدل ها شده است.

برای بیش از 25 سال APV نیاز به کارایی بالا و مطمئن را در سیستم Evaporator ها و کندانسورهای خنک شده مایع (Liquid Cooled Condensors) با مبدل های ParaWeld خود مرتفع ساخته است.

مبدل حرارتی هوا خنک (Fin Heat Exchanger) که به آنها فن دار یا درای کولر نیز گفته می شود، از یک یا تعدادی کویل (لوله های متعدد رفت و برگشتی با پره هایی در اطراف آن) و یک یا تعدادی فن تشکیل شده اند (همانند رادیاتور اتومبیل) که سیال با درجه حرارت بالا از داخل کویل عبور می کند و در اثر وزش هوا توسط فن ها از سطح بیرونی کویل و در نتیجه برخورد ذرات هوا با سطح داغ لوله ها و پره های کویل، حرارت اضافی از سیال با درجه حرارت بالا گرفته می شود.

برای مطالعه و اطلاعات بیشتر در مورد مبدل های حرارتی آلفالاوال (اطلاعات فنی مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار آلفالاوال Alfa laval Gasketed Plate Heat Exchanger Data Sheet ) فایل pdf را ملاحظه کنید.

مسأله­ ی حاضر مربوط به شبیه­ سازی یک مبدل حرارتی مشابه مبدل صفحه­ ای به نام chevron پرداخته است. اگر آرایش صفحات مبدل حرارتی صفحه ای یا پلیت کولر در کنار یکدیگر به درستی باشد ، باید در دو طرف یک صفحه پلیت ، دو سیال متفاوت جریان داشته باشد تا فرصت کافی برای تبادل حرارت را داشته باشد .

مبدل حرارتی پوسته و لوله یا همان شل اند تیوب از یک محفظه جهت نگهداری قطعات داخلی و تعدادی لوله درون آن تشکیل شده است.

سپس از دو جهت مخالف سیال سرد و گرم وارد مبدل شده و سپس به صورت یکی در میان بین صفحات فلزی جریان مییابند و با یکدیگر به تبادل گرما میپردازند.

این مبدلها دارای تعدادی از صفحات نازک با سطح چین دار میباشند که سیالهای گرم و سرد را از هم جدا میسازد.

در مبدل هایی حرارتی موتورخانه، سیال های گرم و سرد در جهات مخالف هم به شبکه مجاری مبدل وارد می شوند.

زیرا این انواع پلیت گ آ از فولاد ضد زنگ ساخته می شود و هر چه قیمت این ورق ها در بازار بیشتر باشد این پلیت ها نیز گرانتر و قیمت مبدل حرارتی نیز بالاتر می رود.

زیرا چنانچه ضریب انتقال حرارت برای جریان سیال درون دستگاه (در فضای میان لوله های داخلی و خارجی) کم باشد، میتوان از لولههای داخلی که پره های طولی دارند، بهره گرفت.

زیرا این محیط ها دارای کلر و آلودگیهای دریایی و محلول های اسیدی و خورنده می باشند و این متریال خاصیت ضد زنگ دارد و می تواند در این محیط ها دارای مقاومت بالایی باشد.

وجود تعداد زیادی عنصر مولبیدن سبب شده که این فولاد خاصیت ضد زنگ داشته باشد و نسبت به خورگی و حرارت از مقاومت بالایی برخوردار شود.

لازم به ذکر است که در این نوع مبدل حرارتی امکان نظافت فیزیکی وجود ندارد و تنها می توان به روش شیمیایی این کار را انجام داد.

در پلیت گرمایی (FA) فاصله ای در حدود ۱۲ میلی متر بین جدارههای صفحه و موجهای درشت روی آن وجود دارد که حرکت سیالات پالپ دار را امکان پذیر می کند.

دقت کنید که قیمت انواع ورق های فولاد و گالوانیزه می توانند روی قیمت انواع پلیت و مبدل حرارتی تاثیر داشته باشند.

کاربرد پلیت گ آ سری CT در صنایع تولید و فرآوری شکر می باشد که از این نوع مبدل حرارتی GEA مبدلهای پوسته و لوله به عنوان تقویت کننده نیز استفاده می شود.

از مبدل حرارتی صفحه ای ساخت صنایع برودتی نصر که با نام صنعتی پلیت کولر معروف است برای مصارف مختلفی می توان استفاده کرد از جمله در دامداری ها، ایستگاه های جمع آوری شیر، کارخانجات صنایع غذایی ، کارخانجات صنعتی مانند کارخانه های تولید روغن ، لوله ، نساجی، صنایع پلاستیک، داروسازی ها و …

برای اطلاعات فنی بیشتر در مورد مبدل حرارتی APV ParaWeld به اینجا مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر، طراحی، تأمین و نگهداری از خطوط پاستوریزاتور، مبدل های حرارتی صفحه ای یا قطعات یدکی ( واشر و پلیت ) مبدل های خود از برندهای اورجینال و معتبر با ما در تماس باشید.

برای اطلاعات فنی بیشتر در مورد مبدل حرارتی APV ParaFlow به اینجا مراجعه کنید. مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار M Line آلفالاوال در سه سایز مختلف و با انواع پلیت ها کار می کند.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مناسب جهت تامین آب گرم بهداشتی و سیستم گرمایشی از کف و گرمایش استخر و ذوب برف می باشد.

مبدل حرارتی که در صنایع مختلف کاربرد دارد؛ نوع مبدل پوسته و لوله می باشد. جنس این صفحه با توجه درخواست مشتری و نوع کاربری محصول می تواند آهن رنگ شده ، آهن با روکش استیل و استیل زنگ نزن باشد.

همچنین ممکن است به صورت لوله های تخت یا کانالهای مستطیلی در کنار همدیگر قرار بگیرند که اصلاحاَ به این نوع آرایش قرارگیری «لاملا» گفته میشود.

لولهها ممکن است به صورت مستقیم (Straight) ویا -Uشکل باشند. در این روش خریداران محترم می توانند تجهیزات مورد نیاز خود را از طریق پنل استعلام قیمت به صورت آنلاین در اختیار کارشناسان ترموتجهیز قرار دهند تا جهت امکان سنجی تهاتر مورد بررسی قرار گیرد.

این شرکت حوزه اصلی فعالیت خود را ساخت تجهیزات صنایع تبدیلی(Process Technology) به ویژه تجهیزات مورد استفاده در سیستم های سرمایشی مانند سردخانه قرار داده است.

تمام مبدلهای حرارتی صفحه ای GEA از شرایط سخت مندرج در دستورالعمل تجهیزات فشار 97/23 / EC برخوردار هستند. این شرکت محصولات متنوع و گوناگونی را در صنعت برودتی تولید می کند که از آن جمله می توان به کمپرسور های فریونی و آمونیاکی و کمپرسور های حمل و نقل مانند کمپرسور های اتوبوسی اشاره کرد همچنین این کمپانی محصولاتی دیگری را ماند انواع کمپرسور های سردخانه و چیلر، یونیت کندانسور، اواپراتور های سردخانه ای و چیلر ، چیلر های آب خنک و هواخنک ، آیس بانک های شیر و دستگاه های انجماد سریع محصولات دامی طراحی و تولید می کند.

مدل industrial line در صنایع HVAC، خنک سازی، خنک کننده موتور، صنایع لبنیات و غذایی، صنایع فراوری شیمیایی، در تولید روغن، تولید برق به کار می روند.

ساختار این مبدل های حرارتی به نحوی است که امکان باز نمودن صفحات جهت بازرسی و نظافت آنها را فراهم می آورد.

مبدل حرارتی 1000 لیتری سری E کائوری با کاربرد فراوان ، ساخت شرکت کائوری است که در حال حاضر برند شماره 1 کشور تایوان می باشد.

قیمت انواع پلیت گ آ بسته به متریال استفاده شده در ساخت آن می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.