لاپید به یونان سفر می کند تا در مورد انتقال گاز اسرائیل به اروپا تحقیق کند

[ad_1]

به گفته منابع، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی پس از نشست النقاب به یونان سفر خواهد کرد تا در مورد مسائلی مانند انتقال گاز اسرائیل به یونان و همچنین دلایل حمله اسرائیل به فلسطین به بهانه «مبارزه با تروریسم» گفتگو کند. ” دادن.

به گزارش ایسنا، یایر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) برای دیدار با کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان و نیکوس دندیاس، وزیر امور خارجه این کشور، عازم یونان می شود.

به گفته منابع، لاپید در نشست فردا که با حضور ایوانیس کاسولیدس، وزیر امور خارجه قبرس برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

این نشست یک هفته پس از اجلاس نقاب برگزار می شود که در آن آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و وزرای خارجه چهار کشور عربی، امارات، بحرین، مصر و مراکش – برای تشکیل یک باشگاه نقاب به توافق رسیدند.

وزرای خارجه شرکت کننده در این نشست همچنین در مورد موضوعاتی مانند امنیت منطقه، تلاش اسرائیل برای ایجاد اتحاد جدید منطقه ای و مسائل اقتصادی به ویژه انرژی گفتگو کردند.

این دیدار در حالی انجام می شود که روابط ترکیه و اسرائیل در سال های اخیر به طور قابل توجهی بهبود یافته است و به سفر اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل به ترکیه در ماه گذشته ختم شد.

در این راستا، اسرائیل بارها گفته است که بهبود روابط با ترکیه روابط استراتژیک این کشور با یونان و قبرس، اعضای مجمع انرژی مدیترانه شرقی را تضعیف نخواهد کرد.

به نظر می رسد سفر وزیر خارجه اسرائیل به یونان نیز با انتقال گاز اسرائیل به اروپا مرتبط باشد.

به گفته العربی الجدید، یکی از موضوعات این نشست موضوع فلسطین خواهد بود. لاپید به نوعی قصد دارد حملات رژیم صهیونیستی به فلسطین را در چارچوب مبارزه با تروریسم بررسی و توجیه کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.