مردم ایران و افغانستان باید مراقب حفظ روحیه برادری خود باشند.

[ad_1]

رئیس جمهور سابق افغانستان با سفیر ایران در کابل دیدار کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از صدای افغانستان (آوا) در این نشست، حامد کرزی با اشاره به بازپخش کلیپ انشعاب در روزهای اخیر گفت: ملت ایران و افغانستان هر دو باید مراقب حفظ روحیه باشند. برادری و همسایگی

سفیر ایران در کابل نیز انتشار این عکس ها و فیلم ها را خلاف واقع خواند.

بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل روز گذشته با وزیر امور خارجه طالبان دیدار و در مورد مسائل مهاجرین گفتگو کرد.

امیرخان متقی وزیر امور خارجه طالبان گفت: آزار و اذیت مهاجران افغان بر روابط و احساسات عمومی دو کشور تأثیر منفی می‌گذارد و به دشمنان دو کشور فرصت ایجاد ناآرامی و اختلاف می‌دهد.

وی افزود که اقدامات هر جنایتکاری که از نام مهاجران افغان استفاده می کند، افکار، نیات و اعمال مردم را منعکس نمی کند.

امینیان، سفیر ایران در افغانستان نیز با تکرار نگرانی های وزیر امور خارجه طالبان گفت: زمانی که دو کشیش و یک خادم در حرم امام رضا با ضربات چاقو به قتل رسیدند، برخی تعصبات طبق برنامه بین مردم کشور دوست پیش رفت. و کشورهای همسایه با هدف ایجاد نفرت و بدبینی تبلیغات منفی در مطبوعات آغاز کرده اند.

امینیان مهاجران افغانستانی مقیم ایران را مهمان ایرانی خواند و افزود: برخورد مهاجران افغانستانی در ایران پس از 43 سال نشان دهنده رابطه عاشقانه آنها با مردم ایران است.

سفیر ایران تائید کرد که دولت قصد سوء استفاده از پناهجویان افغان را ندارد و همواره تلاش خواهد کرد تا روابط دو کشور را نزدیک‌تر و معتبرتر کند و پیام شما را به مقامات کشور و دولت خواهم فرستاد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.