“من او را کشتم زیرا او گفت هیچ کاری نمی توانید انجام دهید.”

[ad_1]

دیوان عالی کشور حکم اعدام مردی را که دخترش را با تفنگ ساچمه ای کتک زده بود تایید کرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه خراسان نوشت: بعدازظهر شانزدهم بهمن ماه سال 97 بود که مردی میانسال با دستی درشت به سمت میدان فلسطین در قوچان می رفت که ناگهان چشمش به ن.ا می افتد که نشسته است. در نیمه راه (تعظیم) صحبت کردن با تلفن. او که از مرد جوان عصبانی شده بود، به طرز وحشیانه ای قمه اش را بلند کرد و ضربه محکمی به سر و پیشانی او زد. وقتی مرد جوان آغشته به خون روی زمین افتاد، مسافری سعی کرد در درگیری مداخله کند، اما محمد عصبانی از مرد جوان خواست تا در ماجرای «افتخار» دخالت نکند. دقایقی بعد مرد مجروح به سرعت به مرکز درمانی منتقل شد اما هیچ علامتی نداشت و بر اثر سکته قلبی جان باخت. طولی نکشید که تحقیقات همه جانبه برای دستگیری عامل جنایت با حضور پلیس و دادگاه در محل جنایت آغاز شد و ساعاتی بعد در روستای مجاور به دام افتاد.

پس از انتقال متهم به دادسرا، تحقیقات دادگاه در خصوص این جنایت شنیع ادامه یافت و «محمد» به صراحت به قتل اعتراف کرد. وی در بازجویی و بازسازی صحنه قتل به بازپرسان گفت: «مدتی است که به دلیل کتک زدن دخترم با NA درگیری داشتم و شکایت می کنم که پرونده به خارج از دادگاه ختم شده است. چند روز بعد شهود را به دادگاه بردم، اما امروز (روز حادثه) پیامی دریافت کردم که وقتی به کافه رفتم و متن اخطاریه را دیدم، فقط با اطلاع از تبرئه «ن.ا»، خیلی احساس کردم. از اینکه برای ملاقات با مقامات دادگاه به دادسرا رفتم عصبانی هستم و چون آنها ملاقات کاری داشتند، حالا وقتی به خانه می روم فکر می کنم باید چیزی بخرم زیرا یخ زده است و باید یخ را بشکنم. به همین دلیل مسیرم را تغییر دادم و یک عدد چاپستیک به قیمت 10000 تومان از یک مغازه آهن‌فروشی خریدم و عازم فلسطین شدم و در این هنگام به‌طور تصادفی NA را دیدم چون از او متنفر بودم، به سمتش رفتم و به دلیل اینکه او با مشت به سرش زدم. در دادگاه به من گفت. چیزی نیست که شما بتوانید انجام دهید! البته من قصد کشتن او را نداشتم و فقط می خواستم او را مجازات کنم!

پرونده جنایی پس از رسیدگی بیشتر و صدور قرار قانونی به دلیل اهمیت ویژه به شعبه ششم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی ارجاع و توسط قاضی مورد رسیدگی قرار گرفت. این دادگاه به ریاست قاضی هادی دنیادیده و مشاور قاضی غلامرضا مصطفوی برگزار شد.

قاضی ابتدا از متهم پرسید که چند ضربه به سر ن.ا زده است. متهم پاسخ داد: سه بار با یک چوب او را زدم، دو تا عمودی و یکی افقی.

آیا همسر مقتول نیز در صحنه حضور دارد؟

– من او را ندیدم!

– کس دیگه ای هست که باهاش ​​بریم؟

– نه! من تنها هستم.

– آیا از قبل برای قتل برنامه ریزی کرده بودید؟

– من اتفاقی NA را دیدم و قصد کشتن او را نداشتم.

– اگر قصد کشتن او را ندارید، چرا ضربه محکمی به سرش می زنید؟

– من می خواهم مودب باشم. من او را کتک زدم چون دخترم را کتک زد. او حتی شهودی را که به دادگاه آوردم مسدود کرد و به هم زد. برای همین با چوب زدمش!

بر اساس این گزارش، متهم جلسه دادگاه را از سر گرفت و در تشریح جزئیات ماجرا گفت: آن روز که دادگاه را ترک کردم حدود ساعت 11 صبح بود. وقتی به فلسطین رسیدم، ساعت نزدیک به 12 بود که به یاد آوردم که باید تبر بردارم. وقتی به فلسطین رفتم، ناگهان تلفن ن.ا را در دستش دیدم که نیمه ایستاده بود و یک کاغذ در دست دیگرش بود. وقتی به او رسیدم سعی کردم در مورد همان شکایتی که داشتم با او صحبت کنم اما او قبول نکرد.به حرفم توجه کنید. با خودم گفتم پر است. من قصد کشتن او را نداشتم، فقط می خواستم او را ساکت کنم. وقتی به سرش زدم، جوانی آمد و مرا گرفت. به او گفتم که این باعث افتخار است که آن را درآورد و یادم نیست چند بار به سرش زد، اما وقتی روی زمین افتاد استرس داشتم و چند دقیقه بعد با افتخار به روستا رفتم. دستگیری.

متهمان این پرونده جنایی نیز در آخرین جلسه دادگاه به سوالات قضات دادگاه به شرح زیر پاسخ دادند:

– با دیدن «نا» (قربانی) از خیابان رد شدید؟

– نه! چون مغازه تجهیزات و صحنه در یک جاده است.

متوفی تا آخرین حمله ای که دریافت کرد هیچ عکس العملی نشان نداد؟

– او فقط دستش را روی پیراهن من گذاشت، اما نتوانست در برابر افتادن روی زمین مقاومت کند.

-قبلا گفتی به پیشونی اول زد و لیوان افتاد.

– نه! گفتم ضربه ای به پشت سرش زدم به همین دلیل عینکش افتاد.

آیا می دانستید ضربه زدن به سر انسان با باتوم برقی باعث مرگ می شود؟

– نه! نمی دانم. فقط میخوام ساکتش کنم

پس از پایان جلسه دادگاه و در حالی که ارتکاب جنایت به قاضی شعبه ششم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی تایید شد، آنان دست به قلم شدند و با توجه به اقرار صریح متهمان و محتوای پرونده، حکم خود را صادر کردند. دادگاه با ادله محکمه قانونی رای به نفع متهمان صادر کرد و بدین ترتیب با ایرادات دفاعیات و متهمان پرونده برای رسیدگی ویژه به دیوان عالی کشور ارجاع شد اما قاضی شعبه بیست و نهم دادگاه تاپ پس از بررسی کامل تحقیقات در مورد پرونده جنایی تکمیل شده است. شعبه ششم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی را بر اساس موازین و قوانین شرعی به رسمیت شناخت و رضایت نامه را مهر کرد.

به گفته قاضی دیوان عالی کشور، این پرونده کیفری برای اجرای حکم به دادسرای عمومی و انقلاب ارسال شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.