موسیقی برای قدیمی ترین بنای مذهبی ایران

[ad_1]

موزیکال «دشت مجنون» اثر رسانه فرج نژاد است که گوشه ای از زیبایی های زیگورات چغازنبیل را به تصویر می کشد.

به گزارش ایسنا، فرج نژاد ترانه «دشت مجنون» را بر اساس شعر هوشنگ ابتهاج و با خوانندگی رهام خورشیدوند و علیرضا نصیری فرد به صورت دف و بنده سروده است.

نماهنگ این آهنگ در ساختمان «چغازنبیل زیگورات» ضبط شده است.

یادداشت مدیا فرج نژاد درباره نمایش موزیکال «دشت مجنون» را در زیر می خوانید:

خوزستان دلیل آغاز تار و تاریخ سرزمینی اسرارآمیز است، قدم هایی که به خاک رفتم کودکی ام را زنده کرد، دلم برای هر شهر و خیابانی تنگ شده است.
آیا می توان تاریخ ایران را نام برد و شوش باستانی را فراموش کرد؟ اولین جایی که دوست دارم دوباره در خوزستان ببینم زیگورات چغازنبیل است و این اتفاق با سخاوت همه دست اندرکاران و آغوش باز آنها رخ داد.
این قدیمی ترین بنای مذهبی ایران است!
این بنا هزار و دویست و پنجاه سال قبل از میلاد مسیح است! بنای عظیمی برای احترام به خدای نگهبان شوش ساخته شد. این بنا اولین میراث جهانی ایران در یونسکو است!
در مورد شکوه و عظمت آن نمی توان گفت. در طول فیلمبرداری، همدردی کارگردان آنجا و کارکنانی که او را دوست داشتند، توجه کل تیم را به خود جلب کرد. البته نگرانی هایی نیز وجود دارد.
حفاظت از چنین بنای عظیمی نیاز به بودجه قابل توجهی دارد که در واقع آنچنان که باید نیست و شاید در سال های اخیر متأسفانه کمک های یونسکو به دلیل تحریم ها علیه ایران صورت نگرفته است.
امیدوارم مدیران ارشد به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند.
«دشت مجنون» با اشعاری از سایه در کنار این زیبایی شگفت انگیز، ترجمه ای از احساس ماست.

میکس و مسترینگ ترانه توسط احمد میر معصومی و کارگردان و آهنگساز «دشت مجنون» مرتضی حاج محمدی انجام شده است.
نقاشی های موسیقی در پروژه های مختلف تعاریف متفاوتی دارند. اما در پروژه تار و تاریخ، موسیقی مبتنی بر پدیده هایی مانند یک ساختمان یا تاریخ یک منطقه در یک نقطه خاص است، بنابراین راوی آن بنا یا راوی قسمت خاصی از تاریخ به زبان است. از موسیقی.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.