مکتب قرآن نقشه راه مدیریت شهری جدید تبریز است

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی شهردار تبریز، قرآن را نقشه راه برنامه های نوین مدیریت شهری در حوزه های مختلف عنوان کرد.

یعقوب هوشیار در مراسم افتتاحیه قرآن در مسجد جامع حکم آباد گفت: جوانان عزیز و علاقه مند به قرآن در بهار قرآن کریم در این محفل حضور دارند.

وی ادامه داد: عظمت قرآن بر هیچکس پوشیده نیست، اعجاز قرآن به حدی است که حتی مخالفان این مکتب نیز به تأثیرگذاری این کتاب آسمانی در طول تاریخ پی می برند.

وی گفت: به عنوان مثال یکی از رهبران غربی در مجلس آن کشور اذعان داشت که تا زمانی که قرآن الگوی راه اسلام است، نمی‌توانیم به برنامه‌ها و اهداف خود عمل کنیم.

شهردار تبریز ادامه داد: تمام خصوصیات انسانیت در قرآن نازل شده است و نتیجه این دریای معرفت انسان شدن است. انسانی که نسبت ها را می داند و می تواند راه درست را از راه نادرست بشناسد.

هوشیار با بیان اینکه انحلال رابطه انسان با خدا شهادتی بیش نیست، می گوید: یکی از الگوهای این عرصه، رهبر ذهن، حاج قاسم سلیمانی است.

وی گفت: بیایید دعا کنیم که این تقدیر از جانب خداوند بر اساس قرآن به همه ما عطا شود.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه مدیریت جدید شهر بر اساس کوچه‌ها و مدارس قرآنی و دستورات رهبر معظم انقلاب برنامه‌های خود را اجرا کرد، گفت:

وی افزود: از این حیث تمام تلاش ما بر این است که مسجد را در اولویت اجرای برنامه های مختلف به ویژه برنامه های فرهنگی برای رسیدن به اهداف عالی و البته جوانانی که در مسجد فعالیت می کنند، قرار دهیم و اسلام نیز از این امر پیروی خواهد کرد. مدرسه قرآن قوطی شهر ما تاثیر ویژه ای خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی خاطرنشان کرد: برگزاری چنین مسابقات قرآنی علاوه بر اینکه به ما کمک می کند تا با نابغه حوزه قرآنی آشنا شویم، می تواند برای نوجوانان و جوانانی که زندگی می کنند فعالیت بسیار خوبی باشد. مطابق با راهبرد قرآن زندگی می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.