نقشه سه بعدی ماه فقط راه بروید!

[ad_1]

نسل بعدی کوله پشتی ماه ناسا به فضانوردان اجازه می دهد تا با راه رفتن بر روی سطح ماه، نقشه های سه بعدی از ماه ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل.کوله پشتی ناوبری و کارتوگرافی سینماتیک (KNaCK) یک اسکنر قابل حمل است که کوله پشتی را می پوشاند و از نور و لیزر برای اندازه گیری اندازه استفاده می کند.

لیدار یک فناوری سنجش از دور است که فاصله را با پرتاب کردن پرتو لیزر به هدف و تجزیه و تحلیل نور منعکس شده اندازه‌گیری می‌کند. لیدا شبیه رادار است که گاهی اوقات رادار لیزری نیز نامیده می شود.

محققان ناسا و شرکای صنعتی آن دستگاهی ساخته اند که نه تنها می تواند به فضانوردان در فضای ماه، بلکه در زمین نیز کمک کند.

کاربرد آن شامل استفاده از آن هنگام پیاده روی در مناطق ناشناخته است. اکنون کوهنوردان می توانند از همان کوله پشتی برای تهیه نقشه برای سایر شرکا و همچنین کسانی که ممکن است بعداً به منطقه بیایند استفاده کنند.

با این کوله‌پشتی، فضانوردان می‌توانند هنگام سفر از زمین به خشکی و پیاده‌روی، مناطقی مانند دره‌های عمیق، کوه‌ها و غارها را به دقت نقشه‌برداری کنند. آنها حتی می توانند مکان های کلیدی را برای ردیابی برچسب گذاری کنند.

KNaCK که شبیه کوله پشتی است، از نوعی سرب به نام “موج پیوسته مدوله شده فرکانس” به معنای کوتاه “FMCW” استفاده می کند.

دکتر مایکل زانتی، دانشمند سیاره‌شناسی که پروژه KNaCK را رهبری می‌کند، می‌گوید این دستگاه ابزاری برای اکتشاف علمی و نقشه‌برداری از مناطق غیرعادی است.

نقشه سه بعدی ماه فقط راه بروید!

علاوه بر این، این دستگاه ایمنی فضانوردان و فضانوردان را در محیط‌های غیر GPS مانند ماه تضمین می‌کند و بلافاصله مسافتی را که طی کرده‌اند و مسافتی که به مقصد رسیده‌اند به ناوبرها نشان می‌دهد.

لیدار حتی در تاریکی کامل هم کار می کند و نیازی به حمل تیرهای نور دشوار فضانوردان را از بین می برد.

با استفاده از این کوله‌پشتی، فضانوردان می‌توانند مکان‌های خاصی را شناسایی کنند که برخی یا منحصربه‌فردترین سنگ‌های قیمتی را در آن‌ها کشف کرده‌اند، تا دیگران به راحتی بتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر به این مناطق بازگردند. این برای فضانوردان مهم است زیرا به دلیل منابع اکسیژن محدود، زمان کمتری برای پوشیدن لباس دارند.

سخت افزار در اواخر آوریل در موسسه تحقیقات مجازی SSERVI ناسا (SSERVI) در سالن کیلبورن، نیومکزیکو آزمایش بزرگ دیگری انجام خواهد داد.

محققان اخیراً از این سیستم برای بازسازی یک نقشه سه بعدی از مانع شش مایلی در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا استفاده کردند.

مهندسان در مراکز فضایی کندی و مارشال به استفاده از KNaCK برای ارزیابی تأثیر طوفان ها بر فرسایش شن و ماسه و اطمینان از ایمنی ماموریت های آینده با ارتقاء سیستم ادامه خواهند داد.

پس از آن، تیم KNaCK سعی خواهد کرد تا سخت افزار را کوچکتر کند. مدل اصلی این کوله پشتی حدود 40 پوند (18 کیلوگرم) وزن داشت.

زانتی می‌گوید: «با استفاده از آخرین پیشرفت‌ها در فناوری Aeva، دستگاه نسل بعدی ما به اندازه یک قوطی نوشابه خواهد بود. او قصد دارد آن را روی یک سطح چرخان یا نزدیک کلاه یک فضانورد نصب کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.