واشنگتن به دنبال کمک های بشردوستانه بیشتر به یمن در زمان آتش بس است

[ad_1]

فرستاده ویژه آمریکا به یمن با رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ دیدار و درباره راه های افزایش کمک های بشردوستانه به یمن در جریان آتش بس کنونی گفت وگو کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، در اول آوریل، هانس گروندبرگ، نماینده سازمان ملل در یمن اعلام کرد که طرف های جنگ یمن با آتش بس دو ماهه ای موافقت کرده اند که می تواند تمدید شود.

در پی این آتش بس، وزارت امور خارجه امروز (شنبه) در پیامی توئیتری اعلام کرد که تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه این کشور در امور یمن با پیتر مورر، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ برای افزایش کمک های بشردوستانه به یمن دیدار و گفتگو کرد. آتش بس

دو طرف همچنین درباره پر کردن خلأهای بودجه ای که دسترسی میلیون ها نفر در یمن به کمک های ضروری را کاهش داده است، گفتگو کردند.

وزارت امور خارجه در بیانیه ای بدون اشاره به جزئیات اعلام کرد که زمان افزایش کمک های بشردوستانه به یمن فرا رسیده است.

در 17 مارس، سازمان ملل متحد اعلام کرد که 1.3 میلیارد دلار از 36 کمک کننده برای پروژه بشردوستانه 2022 خود در یمن دریافت کرده است.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، در کنفرانسی در مورد وضعیت وخیم انسانی در یمن، از جمله هزینه‌های مربوط به طرح سازمان ملل برای پوشش 17.3 میلیون نفر از مردم یمن، به دنبال 4.27 میلیارد دلار است.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، یمن بیش از هفت سال شاهد یک جنگ مداوم با 377 هزار کشته و 126 میلیارد دلار خسارت به اقتصاد یمن تا پایان سال 2021 بوده است.

بر اساس این گزارش، اکثر نقاط کشور با حدود 30 میلیون نفر جمعیت یکی از بدترین بحران های غذایی و بهداشتی را تجربه می کنند.

سازمان ملل متحد از برگزاری یک رویداد بین المللی برای جمع آوری کمک های مالی برای طرحی برای حذف بیش از یک میلیون بشکه نفت خام در سواحل استان حدیده در غرب یمن خبر داده است.

دیوید گریسلی، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن، درباره یمن نوشت: «در روز زمین (22 آوریل هر سال)، سازمان ملل به جلوگیری از فاجعه انسانی در دریای سرخ و حفاظت از محیط زیست کمک می کند. رویدادهایی در این زمینه برای دریافت کمک مالی برای تخلیه کشتی.

در یازدهم ماه جاری، سازمان ملل متحد از حامیان بین المللی خواست تا حدود 80 میلیون دلار برای تامین مالی پروژه جلوگیری از نشت نفت از نفتکش آسیب دیده صفر در سواحل غربی یمن جمع آوری کنند.

Safer که 45 سال پیش ساخته شده و به عنوان مخزن و شناور مورد استفاده قرار می گیرد، اکنون با 1.1 میلیون بشکه نفت خام به ارزش حدود 40 میلیون دلار بارگیری می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.