پارک سنتی قزوین در انتظار ردیف بودجه ملی است

[ad_1]

ایسنا/ قزوین نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در شورای اسلامی گفت: در خصوص ردیف بودجه باغستان هنوز فکر درستی نشده و اقدامی صورت نگرفته است، اقدام کنید، باغستان قزوین بی نظیر است، باغ گل پیشگام بوده است. روش هایی که می توان از کشت گیاهان دارویی و کشت بادام و پسته الگوبرداری کرد.

فاطمه محمدبیگی شامگاه چهارم اردیبهشت 1401 با حضور در صحن علنی شورای شهر قزوین گفت: خستگی تامین آب و برق محدوده شهر جدید، ورودی و خروجی شهر، زباله است. مدیریت. و بازارهای شهر

وی افزود: درصد مشتری در شهر بسیار زیاد است و این نشان دهنده این است که باید ارتباط شهرستان با نمایندگان مجلس افزایش یابد و ارتباطات به طور منظم تقویت و برقرار شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به اینکه راه اندازی میز خدمت در شهرها و مناطق مختلف بسیار مفید است و اگر مردم وحدت ما را ببینند آرام می شوند، گفت: باید این تعاملات بیشتر شود. نیمی از جمعیتی که ما نمایندگی می کنیم در قزوین هستند در حالی که پروژه های بزرگی مانند بیمارستان 700 تختخوابی در این شهر است.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان قزوین در هفته جاری گفت: انتظار دارم به بهانه سفر رئیس جمهور با مدیریت شهری جلسه ای مشترک داشته باشیم اما این دیدارها اهمیت میدانی ندارد و سفر رئیس جمهور تنها سفر نیست. . صدای مسئولان مورد نیاز است.

محمدبیگی با بیان اینکه باید تکالیف کلان شهرسازی در مصوبه سفر در حوزه بازآفرینی شهری لحاظ شود و بافت های آسیب دیده زیادی در استان قزوین توزیع شود، گفت: در سفر به ما پاسخ ندهید. انتظارات؛ برآورد من از اعتبار سفر دولت به استان ها بالغ بر 12 هزار میلیارد توماس است که تا الان هم همین تسهیلات باید داده شود و با توجه به شاخص های توسعه استانی 22 میلیارد تخصیص داده شود.

وی با بیان اینکه به طور معمول مصوبه سفر ریاست جمهوری به پروژه هایی با پیشرفت 50 درصد تقسیم می شود، گفت: در قزوین پروژه هایی با رشد 50 درصدی پایین است اما بسیاری از پروژه های استان شامل سفر نمی شود این تفریح ​​است. مانند 700 بیمارستان. بستر البته با دیپلماسی همه جانبه می توان این پروژه مهم را در دستور کار سفر قرار داد و پیش بینی می شود هزار میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شود.

نماینده شورای اسلامی قزوین، البرز و آبیک گفت: بسیاری از پروژه ها در قزوین 30 درصد پیشرفت ندارند، نمی توانیم اعتبار بگیریم، اما در حوزه کشاورزی اتفاقات خوبی افتاده است. برنامه ریزی شهری و سرمایه گذاری.

وی افزود: در سفر ریاست جمهوری باید مواردی را مطرح می کردیم که یکی از آنها طرح امامزاده حسین (ع) و مساحت آن بود و با توجه به گستردگی کار باید 800 هزار میلیارد اعتبار دریافت می کردیم که این اتفاق نیفتاد. و پروژه های بسیار کمی تخصیص داده شد و برای ساخت مهدیه و مصلی شهر نیز انتظار اعتبار ویژه داریم.

محمدبیگی گفت: اکثر مساجد قزوین نیاز به کمک های زیرساختی دارند و دولت باید اعتبارات ویژه ای اختصاص دهد، زمان کمی برای سفر باقی مانده است اما برای تاثیرگذاری در تایید سفر باید نامه ای بنویسیم تا پیگیری کنیم، در بودجه ورزش آمده است. بخش پارک بانوان، پارک مادر و کودک و مجموعه شهربانو که یک طرح تفریحی و ورزشی ویژه بانوان است نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی گفت: راه اندازی کتابخانه مرکزی قزوین، تکمیل سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد، تکمیل زیرساخت های جدید فرهنگی، تعیین محور گردشگری از جاده سلامت، نقشه برداری بافت تاریخی قزوین، تکمیل شهر باستانی. محور گردشگری از خیابان امام و شهید انصاری، تبدیل آسیاب آرد به موزه صنعتی، پارک آشنایی با کودک، از پروژه های قابل تامل است.

نماینده قزوین در شورای اسلامی گفت: در مورد سطح ملی باغستان هنوز هیچ تصور درستی نشده و عملیاتی نشده است. باغ قزوین بی نظیر است. ما باید از شهرهای دیگر الگو بگیریم. باغ‌های سبزی سنتی اصفهان و باغ‌های سوری نمونه‌های خوبی هستند. در سوریه مزارع تقسیم شده و بین مزارع نمونه جاده ای ساخته شد و مدل های جدید باغات ایجاد شد و همچنین کشت گیاهان دارویی و نهال بادام و پسته در دستور کار قرار گرفت.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.