چرا غرب به اوکراین و فلسطین نگاه متفاوتی دارد؟

[ad_1]

رسانه های عبری در یادداشتی به اختلافات جنگ روسیه و اوکراین و درگیری فلسطین و رژیم صهیونیستی و دلایل تبعیض در نوع نگاه غرب به این دو مورد پرداخته اند.

به گزارش ایسنا، روزنامه چپگرای عبری هاآرتص که رژیم صهیونیستی در یادداشتی به قلم دیمیتری چامسکی منتشر می کند، تلاش کرد دیدگاه های «دو کشور» را منتشر کند و تجاوزات روسیه به اوکراین را نمونه قرار داد. باید اذعان کرد که علیرغم شباهت‌های تلاش روسیه برای «اشغال» اوکراین و اشغال فلسطین توسط اسرائیل، تفاوت‌های اساسی بین این دو کشور وجود دارد.

این روزنامه می‌نویسد: «از آنجایی که نیروهای اوکراینی محکم، خشن و مسلح به انواع سلاح‌ها در برابر ارتش روسیه ایستاده‌اند و هزاران سرباز روسی را کشته‌اند، تاکنون شاهد بوده‌ایم که تمام دنیا دست‌های خود را بی‌وقفه کف می‌زنند.» با قهرمان خواندن آنها. که از آنها محافظت می کند.” آنها برای آزادی مردم خود می جنگند.

از سوی دیگر، اگر فلسطینی‌ها به ارتش اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی حمله کنند و سربازان آن‌ها را بکشند، نه تنها توسط اسرائیل، بلکه غرب که نفس سختی می‌کشد و شاهد «حماسه مبارزه اوکراین» است. آن را “تروریسم و ​​تخریب” نامید.

مؤلف می نویسد: دلیل اختلاف آن دو روشن است; اوکراینی ها یک کشور، دولت و قانون به رسمیت شناخته شده دارند، در حالی که فلسطینی ها بدون تابعیت و حاکمیت هستند. همانطور که ماکس وبر سوسیالیست بزرگ بیان کرد، دولت به معنای سلطه و قدرت در جامعه انحصاری، استفاده از خشونت مشروع است، که نشان می دهد سربازان اوکراینی و شهروندان مسلح از خشونت علیه سربازانی که قلمرو آنها را اشغال کرده اند استفاده می کنند. آنها توسط جامعه بین المللی مشروع هستند. و برعکس، به مبارزات افراد بی تابعیت مشروعیت بخشید.

در این یادداشت آمده است: اینجا ادعای مزخرف پست مدرن درباره «پایان عصر ملت» روشن می شود. شعار اغلب در سخنرانی های «جهانی شدن پسا ملی» دیده می شود. شکل قدیمی دولت ملی به معنای یک کشور مستقل و مستقل در داخل مرزهای شناخته شده توسط همه ملت ها است و این ذخایر و دارایی های قابل توجه مردم اوکراین است که به آنها حقوق دائمی برای دفاع از خود در برابر “اشغالگران خارجی” می دهد.

فلسطینی‌ها در ادامه می‌گویند: فلسطینی‌ها اما کشور خاصی ندارند و در مقابل اشغالگران اسرائیل برای تعیین سرنوشت خود به حال خود رها شده‌اند. اسراییل که آنها را برکنار کرد و اموالشان را مصادره کرد، در حالی که فلسطین از طرف جامعه جهانی حق ندارد به شدت علیه مقامات اشغالگر انتقام بگیرد.

درسی که از جنگ کنونی روسیه و اوکراین باید آموخت این است که دولت ملی و داشتن یک کشور محدود، چارچوب اساسی بشریت برای دفاع از خود در برابر بشریت دیگر یا نژادی در برابر نژاد دیگر باقی مانده است. به همین دلیل، اکثر جامعه جهانی دموکراسی و خودمختاری سیاسی پوتین را قبول ندارند. او گفت: «بهتر است اوکراینی ها (اسلاوها، برادران کوچکتر روس های بزرگ) در چارچوب فدراسیون روسیه زندگی کنند.

نویسنده استدلال می‌کند که مشکل این است که می‌خواهند به بهانه «لفاظی‌های پساملی ترجیحاً «خواه» دو دولت» یا در قالب سایر نظام‌های غیردولتی عجیب و غریب، نخ را به فلسطین بفروشند. در واقع، اگر قرار بود چنین نظامی ایجاد شود، از سوی دیگر، «طرح ترامپ» یا چیزی کمتر از یک کشور خواهد بود.

بنابراین، اگر اوکراین به فدراسیون روسیه بپیوندد، سلطه روسیه بر مردم اوکراین باقی خواهد ماند و این امر در چارچوب «دولت واحد» در اسرائیل یا فلسطین صورت می‌گیرد و قوم یهود اسرائیل از این حس بی بهره نخواهند بود. اقلیت آنها. فلسطینی ها از رویای دستیابی به برتری ملی بر اسرائیل دست بر نمی دارند.

نویسنده در پایان می گوید: تنها می توان امیدوار بود که طرح «دو دولت» به قدرت بازگردد، زیرا تنها راه، صلح و تحقق واقعی برابری بین اسرائیل و فلسطین است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.