چرا معتاد روانی می شویم؟ – ایسنا

[ad_1]

بسیاری از مردم دوران کودکی خود را در خانه یا در محیط های غیرمنتظره می گذرانند و بسیاری از خانه ها گرفتار بی ثباتی عاطفی، اضطراب و محیطی مملو از غم و اندوه یا وحشت در کودکان هستند.

به گزارش ایسنا، بررسی های کارشناسی نشان می دهد که گاهی به برخی افراد خانواده آموزش داده می شود که از ابراز خوشحالی خودداری کنند و همچنین گفته می شود تا زمانی که احساس ثبات و سازگاری نکنند، بله.

در نتیجه ذهن و بدن به محیطی که در آن رشد می کنند عادت می کند. در این محیط فرد یاد می گیرد که در هر شرایطی با استرس و اضطراب کنار بیاید و این احساسات را پناهگاهی (روانی) برای خود می کند. در واقع، این پناهگاه را فقط با این احساس اضطراب مرتبط می‌دانیم.

این شرایط افراد را به «معتادان عاطفی» تبدیل می کند. ضمیر ناخودآگاه به حالت عاطفی مرتبط با اضطراب و اندوهی که رشد می کند معتاد می شود. بنابراین وقتی در محیطی قرار می گیرد که جای نگرانی وجود ندارد، این موقعیت او را می ترساند زیرا احساس می کند در پناه خود نیست.

در این شرایط چه می توان کرد؟ و چگونه می توان این اعتیاد عاطفی را متوقف کرد؟

به گزارش هندوستان تایمز، روانشناسان بر این باورند که برخی افراد (به اشتباه) اضطراب و آسیب را به عنوان اصول تربیت عاطفی آنها عادت کرده اند متوجه شوند که وقتی تنها هستند یا در محیطی هستند که استرس ندارند، به طور طبیعی فاقد هورمون های استرس (هورمون استرس) هستند که وجود آنها معمولا باعث کاهش وزن آنها می شود، احساس راحتی کنید.

بنابراین (در واکنش‌های عاطفی و معمولاً ناخودآگاه) سعی می‌کنند رابطه یا اقدامی را برای ایجاد اضطراب و ناراحتی در زندگی روزمره خود انجام دهند. این فقط فرد را در وضعیت عاطفی تری قرار می دهد که در آن احساس می کند در خانه است (به این دلیل که کودکی خود را در اضطراب و نگرانی گذرانده و به آن عادت کرده است).

روانشناسان تاکید می کنند که برای افرادی که درگیر چنین حالات عاطفی هستند مهم است که بخشی از روز را در سکوت و مراقبه بگذرانند و به خود یادآوری می کنند که “همیشه دچار بحران نباشیم و در شرایط نگران کننده نباشیم” هیچ اشکالی ندارد. از جو خارج شوید از چیزهایی که باعث عصبانیت عاطفی در آنها می شود دوری کنید.

این یک عادت نگران کننده است. به این افراد دستور داده شده که شکرگزاری کنند. اگر فردی در شرایط آشفته ای بزرگ شده باشد، وضعیت ثبات برای او عجیب و ترسناک خواهد بود تا بتواند (برای کمک به شناخت بهتر خود) با خود صبور و همدردی کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.