چیلر (Chiller) دیهیم تهویه نوین

مصرف برق چیلر تراکمی هوا خنک چقدر است؟ تفاوت قیمت چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک چقدر است؟ چیلر تراکمی هوا خنک به برج خنک کننده یا پمپ آب کندانسور نیاز ندارند.

فن کویل و چیلر

برای درک تفاوت قیمت بین قیمت یک چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک باید طول عمر قطعات و لوازم سازنده و هزینههای نصب و نگهداری آنها در نظر گرفته شود.

چیلر فن کویل

در برخی موارد، این چیلرها را در فضای باز نصب میکنند. این کمپانی اکنون علاوه بر ایتالیا با بیش از 350 مرکز خدمت رسانی در 34 کشور نمایندگی دارد.

مینی چیلر فن کویل

هم اکنون بسیاری از تولید کنندگان واحد هایی می سازند که یا دارای بخار هستند یا با مشعل به شکل مستقیم این کار را انجام می دهند.

چیلر فن کویل چیست

چرخش آب سرد درون کویل(که از طریق چیلر تامین می شود) عبور هوا از روی این کویل سرمایشی باعث تولید هوای خنک میشود.

لوله کشی فن کویل های زمینی در دو صورت توکار و روکار انجام می گیرد. تمامی فن کویل ها به وسیله لوله کوشی به مخزن آب سرد چیلر متصل می شوند و پمپ مخزن هم وظیفه به چرخش در آوردن این آب سرد را بر عهده دارد.

موتور فن چیلر

فن کویل های دیواری چگونه عمل می کنند؟ تفاوت مصرف برق و انرژی این دو نوع چیلر در این است که در چیلرهای تراکمی هوا خنک کندانسور با فن خنک میشود اما در چیلرهای تراکمی آب خنک، کندانسور با فن خنک نمیشود بلکه توسط آب در یک مبدل حرارتی پوسته و لوله خنک میشود.بعد این آبگرم توسط یک پمپ به برج خنک کننده ارسال میشود تا در آنجا خنک شود.

قیمت فن کندانسور چیلر

یونیت های مجزای فن کویل در سیستمهای چهار لوله ای می توانند کاملاً مستقل از یکدیگر عمل سرمایش یا گرمایش را انجام دهند.

چیلر و فن کویل ابارا

برای گرمایش در فصل زمستان باید به جای ورود آب سرد، آب گرم به سمت فن کویل وارد شود. پس به سرعت کنترل دما در بخشهای مختلف محیط یا اتاق توسط فن کوئل کنترل می شود.

آتش از طریق مشعل آتش در داخل بویلر ایجاد شده و آب پس از عبور از فضای گرم داخل بویلر به دما مورد نظر رسیده و پس از گردش داخل بویلر به سمت مصرف کننده ها(مبدل های حرارتی) حرکت می کند.

فن دمنده چیلر

در چیلرهای تراکمی بیشترین مصرف برق را موتور الکتریکی متصل به کمپرسور و پس از آن موتور الکتریکی متصل به آب اپراتور دارد.

5. متریال کنترلی و برقی چیلرهای کیاتهویه (شیر شارزینگ،گیج فشار،روغن ،شیر اطمینان ،سولونوید ،کنتاکتور ،بی متال و…) در این دستگاه از برندهای معتبر موجود در کشور استفاده می شود.

قیمت فن کویل چیلر

بخاری انواع مختلفی مانند: گازی، نفتی و برقی دارد. قیمت انواع چیلرهای تراکمی هوا خنک بسته به سایز و اندازه و نوع کارکرد آنها متفاوت است.

چیلرهای تراکمی فعالیت خود را با استفاده از انرژی الکتریکی و حرکت کمپرسور و تراکم و فشرده سازی بخار آغاز می کنند و چیلرهای جذبی با استفاده از سوخت های فسیلی و جذب گرما این کار را انجام می دهند.

مصرف برق و مصرف انرژی در چیلر تراکمی هوا خنک برای موتور الکتریکی کمپرسور، پمپ آب سرد و فنهای کندانسور استفاده میشود، در حالی که در چیلر تراکمی آب خنک برق و انرژی برای موتور الکتریکی کمپرسور، پمپ آب سرد، پمپ آبگرم و فن برج خنک کننده مصرف میشود.

همچنین در اماکنی مانند فضا دانشکده ها که تامین انرژی لازم برای استفاده از سیستم غیر متمرکز الکتریکی به مشکل می خورد می توان از این سیستم به همراه چرخه بخار مرکزی استفاده نمود. Th is post has ᠎be​en c re ated by GS᠎A Cont ent  Ge​ne ra​to r DE᠎MO᠎.

به صورت کلی در پروژه ای که امکان تامین برق کافی نباشد و بتوان گاز و آب تامین کرد و نیروی نگهدار خبره استخدام شود استفاده از سیستم جذبی توصیه می شود و در غیر این صورت می توان از انواع مختلف دیگر استفاده نمود.

فن سه فاز چیلر

انواع چیلر تراکمی هوا خنک کدامند؟ بخار مبرد تا زمانی که در لولههای کندانسور قرار دارد، حرارت خود را جذب هوا یا آب خنک کننده میکند.

برای تکمیل چرخه مداوم، بخار مبرد در لولههای آب سرد برگشت داده میشود تا گرمای بیشتری از آن جذب شود.

چیلر و فن کویل چیست

در این فرایند، گرمای جذب شده آب سرد تبخیر میشود. به طور کلی قیمت چیلرهای آب خنک نسبت به هوا خنک کمتر است.

چیلر فن کویل سقفی

با این حال، چیلرهای هوا خنک میتوانند با فشار پایین تحت فشار کار کنند و مصرف برق و مصرف انرژی کمتری دارند.

یکی از ویژگی های برند آذر نسیم امکان سفارش رنگ مورد نظر خود را دارید که این امر باعث میشود کاربران زیادی به سمت این برند سوق پیدا کنند .

فن کویل مینی چیلر

برخی از این تولید کنندگان با سابقه زیاد و برخی دیگر با ارائه تکنولوژی های جدید مشتریان را به خود جذب کرده اند و برخی دیگر نیز علاوه بر این موارد کیفیت را هم به این مجموعه اضافه کردند تا در برند و نام درخشانی از خود ثبت کنند.

چیلرها به صورت کلی از اجزای مختلفی از یک مجموعه کامل می باشند. چیلر صنعتی در واقع سیستم تبریدی می باشد که از تجهیزاتی همچون کمپرسور کندانسور، شیر انبساط، اواپراتور و مبرد برای تامین سرمایش مورد نیاز در یک مجموعه صنعتی و فرآیندی استفاده می کند و به طور مکرر آب خنک را در سیکل بسته به گردش در می آورد تا منجر به کاهش دما، بهبود فرایند و یا کاهش زمان فرآیند در فعالیت های صنعتی و فرآیندی شود.

بهتر است قبل از انتخاب سیستم یا دستگاه سرمایشی و گرمایشی مناسب برای خانه خود، انواع آن و ویژگیهای هرکدام را بشناسید و بعد دست به خرید بزنید.

لیست قیمت انواع مینی چیلر ؟ چیلر صنعتی چه کاربردی دارد؟ چیلر تراکمی هوا خنک سیستم تبریدیای است که هم در ساختمان تجاری و صنعتی برای خنک کردن مایعات و از بین بردن خشکی و رطوبت هوا از آن استفاده میشود.

گردش هوا در محیط به وسیله فن انجام می شود که می توان فن را مهم ترین قطعه موجود در این سیستم دانست.

همانطور که قبلا هم گفتیم لوله کشی سیستم آبی فن کوئل با سیستم های لوله سلولی و چالههای کار میکند در چیلر ها هم همینطور میباشد.

گزینه مناسب سیستم جذبی steam fire است. تکنولوژی جذبی ممکن است یکی از با سابقه ترین مکانزیم های گرمایش یا سرمایش فضا باشد.

در توناژ بالا ( مثلا” بالا تر از 500 تن ) به دلیل هزینه اولیه کم تر نسبت به تکنولوژی برقی ، هزینه پایین تری دارند.

از ویژگی های بسیار مهم این کمپرسورها قابلیت کنترل ظرفیت، راندمان بالا نسبت به کمپرسورهای دو حالته رفت و برگشتی ، جریان راه اندازی پایین ، تعداد قطعات کم و …

در مناطق کم آب که آب به مقدار کافی وجود نداشته باشد یا قیمت آن بالاتر باشد بهتر است که از نوع هوا خنک استفاده شود.

از آنجایی که اکثرا” گرایش به سمت کاهش هزینه در خصوص تهیه چیلر است ، همچنین کاهش تولید آلاینده های CFC و HCFC جهت جلوگیری از گرم شدن زمین و حفظ محیط زیست در دستور کار بسیاری از شرکت ها قرار دارد ، فرایند مشعل مستقیم با مصرف سوخت گاز مایع طبیعی در سیستم های هیبرید و یا مناطق با هزینه برق بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

یک مدل از سیستم های تهویه، سیستم چیلر و فنکویل می باشد، که چیلر در بیرون از فضای ساختمان و فنکویل در داخل فضای ساختمان نصب می شود.

دستگاه های چیلر و پکیج به صورت جداگانه طراحی، ساخته و نصب می شوند. این روش استفاده از آب گرم پکیج و یا موتورخانه و انتقال آن به دستگاه های داخلی است.استفاده از این سیستم برای انواع کاربری های اداری ، تجاری ، مسکونی و..قابل استفاده است.

بازار مدرن تکنولوژی آب و هواامروزه پر از تعداد زیادی پیشنهاد است، با این حال، انتخاب تجهیزات برای سیستم فن کویل چیلر و نصب آن توسط خودتان توصیه نمی شود.

به منظور بهتر انجام شدن این فرآیند می بایست کندانسور چیلرهای تراکمی در فضای باز و محیط آزاد نصب گردد.

شرکت دیهیم تهویه نوین چیلرهای تراکمی کممصرف را جهت صرفهجویی در مصرف انرژی و کمک به محیط زیست، تولید میکند.

در این مقاله از یک ریزشبکه چندحاملی برای اثبات اثرگذاری روش پیشنهادی استفاده شده است که در آن از یک رابط به نام سیستمهاب انرژی برای اتصال باسهای مختلف به نقاط محلی در نظر گرفته شده است که درنهایت کار بهرهبرداری این ریزشبکه را تسهیل میکند.

به عنوان مثال، این حرارت و گرمای اضافی را میتوان برای گرم کردن محیطها و مکانهای خاصی در زمستان استفاده کرد و در بسیاری از هزینهها و مصرف انرژی برای گرم کردن آن محیط و مکان صرفه جویی کرد.

چیلر تراکمی هوا خنک متحرک و قابل حمل : از چیلرهای تراکمی متحرک و قابل حمل میتوان به عنوان چیلرهای ثابت هم استفاده کرد.

چیلرهای تراکمی هوا خنک معمولا در اتاقهای تجهیزات مکانیکی یا در منطقهای از ساختمان که هوای خنکی دارند، نصب میشوند.

᠎This w as c reat ed by GSA Conte nt Gen᠎erator Demoversion.

برای مثال در یک چیلر ۴۰ تن تبرید به جای نصب یک کمپرسور ۴۰ تن تبریدی از ۲ کمپرسور ۲۰ تن با دو مدار مجزای تبرید و یا ۴ کمپرسور ۱۰ تن با ۴ یا ۲ مدار مجزا استفاده می شود.

سپس کمپرسور بخار مبرد را به سرتاسر لولههای تبخیر کننده میفرستد. بعد کمپرسور با پمپاژ بخار مبرد را به خازن میفرستد که باعث افزایش دما و فشار خرید فن چیلر میشود.

سپس مایع با فشار بالا از طریق دستگاه انبساط به سمت تبخیر کننده حرکت میکند. چیلر تراکمی هوا خنک حدود 10 درصد بیشتر از چیلر تراکمی آب خنک، برق مصرف میکند.

چیلر تراکمی هوا خنک چگونه کار میکند؟ از آنجایی که چیلر های جذبی از CFC یا HCFC جهت خنک کردن استفاده نیم کنند بسیاری از دوست داران محیط زیست به این جهت ان را ترجیح می دهند.

این سیستم ها هنگام اوج مصرف برق از چیلر جذبی استفاده کرد ولی در زمان عملیات از چیلر برقی استفاده می کنند.

از طریق چیلر و مینی چیلر تامین می شود و گرمایش این سیستم از طریق بویلر موتورخانه یا واحد مستقل مانند پکیج گرمایشی تامین می شود.

چیلر تراکمی هوا خنک گرما را از آب فرایند صنعتی جذب میکند؛ سپس این گرما را به هوای اطراف واحد خنک کننده انتقال میدهد.

بنابراین برای خرید و انتخاب یک نوع چیلر باید به کل فرایند ساخت و استفاده توجه تا تصمیم درستی گرفته و خریدی آگاهانه و مناسب انجام شود.

در انتخاب چیلر بسیار مهم است. آنها جمع و جور و بسیار کارآمد هستند و نصب و جمع آوری آنها آسان است.

قرار ندادن یونیت داخلی داکت اسپلیت در نزدیکی آشپزخانه و سرویس بهداشتی و کانال کشی با کمترین پیچ و خم از نکات نصب اسپلیت کانالی است.

عملیات سردسازی هوا توسط یونیت داخلی یا همان پنل داخلی انجام می گیرد. داکت اسپلیت یا همان اسپلیت کانالی از دو یونیت داخلی و خارجی تشکیل می شود.

این مورد را میتوان با اتومبیل مسافربری مقایسه نمود که استاندارد یورو ۵ موجود را دارا میباشد که (معرفی شده از سپتامبر ۲۰۰۹) که ۰٫۰۰۵ گرم در کیلوگرم است.

مینی چیلر کارکردی مشابه چیلر دارد و در انواع مختلف مانند چیلرها ساخته و مورد استفاده قرار میگیرند. که امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع دستگاه، با کابین است که روی کار (سقف ) نصب می گردد.

اين سويچ جهت قطع و وصل برق موتور در چيلر مورد استفاده قرار ميگيرد. 4. سپس هوا، خنک یا گرم شده، به اتاق باز می گردد – در حال حاضر در دمای مورد نظر.

زمانی که این دو ماده در محیط بسته با یک دیگر ترکیب می شوند، آب دچار تغییر فاز شده و دمای آن به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.

نقطه جوش آب در شرایط نرمال 100 درجه است در حلی که در جذب کننده ، بخار آب سرد در دمای 7 درجه تشکیل می شود.

برای اینکه افت دمای به شدت بالا در میان آب رفت و بازگشت احساس نشود، باید کنترل دقیق اختلاف این دما، از پیش تعیین شده و اعمال گردد.

نیاز ساختمان به آب خنک را مدنظر داشته باشید. در حالی که اغلب فرض میشود که چیلرهای تراکمی آب خنک بهتر از چیلر تراکمی هوا خنک است، این در صورتی درست است که به هزینههای نصب و نگهداری و مصرف برق و مصرف انرژی آنها نگاه کنید.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.