کرونا تا 7 ماه پس از عفونت در مدفوع انسان یافت می شود

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان کووید 19 در درجه اول به عنوان یک بیماری تنفسی شناخته می‌شود، اما یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که این ویروس می‌تواند تا هفته‌ها و ماه‌ها پس از پاکسازی ریه‌ها به عفونت روده شما ادامه دهد.

در این مطالعه، محققان دریافتند که از هر هفت بیمار مبتلا به کووید، یک نفر حداقل چهار ماه پس از تشخیص اولیه کووید، باقی مانده ویروسی در مدفوع خود دارد.

استادیار پزشکی و ژنتیک در دانشگاه استنفورد در توضیح این مطالعه گفت: این یافته ها می تواند توضیح دهد که چرا برخی از افراد مبتلا به کوادری پلژی علائم گوارشی مانند درد شکم، تهوع، استفراغ و اسهال را تجربه می کنند.

آنها این نظریه را مطرح کردند که عفونت های روده ای می تواند منجر به علائم مزمن بیماری عروق کرونر قلب در برخی افراد شود.

به گفته محققان، کودهای طولانی مدت ممکن است نتیجه یک پاسخ ایمنی مداوم به ویروس باشد، که نشان می دهد ویروس ممکن است در مناطقی غیر از دستگاه تنفسی مانند گاستروانتریت پنهان شده باشد.

به گزارش ایسنا، برای این مطالعه، محققان از اولین کارآزمایی بالینی که در ماه می 2020 در استنفورد آغاز شد، برای آزمایش درمان‌های احتمالی عفونت خفیف کووید استفاده کردند. بیش از 110 بیمار غربالگری شدند و نمونه مدفوع آنها مورد بررسی قرار گرفت. محققان دریافتند که حدود نیمی از بیماران (49٪) در هفته اول پس از تشخیص، 4 ماه پس از تشخیص، و زمانی که اصلاً عفونتی وجود نداشت، در مدفوع خود باقی مانده RNA کووید در ریه های خود داشتند. همچنین حدود 13 درصد از بیماران همچنان RNA ویروسی در مدفوع خود دارند و حتی 4 درصد از بیماران تا 7 ماه پس از عفونت ویروس را منتشر می کنند.

به گفته محققان، این اولین مطالعه ای است که حضور RNA را در نمونه های مدفوع جمع آوری شده از افراد مبتلا به ماهیچه های خفیف تا متوسط ​​ارزیابی می کند.

این تیم اشاره کرد که RNA یک ژن باقیمانده از ویروس است، نه خود ویروس واقعی. بنابراین بعید است که مدفوع کسی آلوده باشد. با این حال، حضور منظم کووید در روده نشان دهنده یک اثر بالقوه برای ایجاد بیماری طولانی مدت است.

مطالعه جدید در مجله آنلاین Med منتشر شده است.

منبع: مدیکال نت

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.