کلیه موارد قانون طبقه بندی معلمان مورد توجه دولت است / اجرای اسناد تبادل آموزشی ضروری است.

[ad_1]

کلیه موارد قانون طبقه بندی معلمان مورد توجه دولت است / اجرای اسناد تبادل آموزشی ضروری است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایران قدرتمند بدون اصول آموزش و پرورش و ارتقای آموزش قابل درک نیست، گفت: آنچه برای آموزش و پرورش هزینه می شود سرمایه ای برای تضمین توسعه و پیشرفت کشور آینده است.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی دوشنبه شب در دیدار هم اندیشی با فرهنگیان و فعالان عرصه تعلیم و تربیت بر لزوم حمایت عملی از فرهنگیان تاکید کرد و دولت را متعهد دانست و توجه به اصلاح همه جوانب قانون را داشته باشد. در رتبه بندی معلمان به جایگاه فرهنگیان محترم توجه و از این طریق اقداماتی در جهت ارتقای کیفیت آموزش در کشور انجام شود.
وی با بیان اینکه متأسفانه معلمان تنها بخش مالی را برجسته می کنند، افزود: سایر جنبه هایی که می تواند جایگاه فرهنگیان را در جامعه بهبود بخشد نادیده گرفته می شود.
رئیسی اجرای سند تبادل آموزش و پرورش را یک ضرورت خواند و گفت: یکی از اسناد فوق است و دولت قطعاً آن را به عنوان مهمترین سند پیگیری و اجرا خواهد کرد.
وی همچنین بر لزوم نظارت بر وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد و گفت: نظارت بر وضعیت صندوق یکی از مهم ترین دغدغه های فرهنگیان است و لازم است مسئولان ذیربط در این زمینه اقدام جدی و انجام دهند. اقدامی برای رفع نگرانی معلمان».
آیت‌الله رئیسی همچنین با انتقاد از وجود سیستم‌های مختلف و چندپارگی در آموزش و پرورش بر لزوم مدیریت این دستگاه‌ها تاکید کرد و از وزیر آموزش و پرورش خواست هرچه سریع‌تر این اقدام را برای ساماندهی این بخش آغاز کند.
رئیس جمهور از زحمات و تلاش های دلسوزانه معلمان ما در دوران کرونا که عرصه تعلیم و تربیت را به دانش آموزان نگذاشتند، قدردانی کرد و در این عرصه مشغول شدند و با خلاقیت و ابتکار در تربیت فرزندانمان تلاش کردند. مزاحم نشوید و رها نکنید.
دکتر رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود موارد مطرح شده را در رابطه با استفاده از فضای بهینه مدارس در راستای ارتقای سطح آموزش دانست و گفت: باید تلاش کرد تا از توانمندی ها و تجهیزات موجود استفاده بهتر و مناسبتر شود. افزایش بهره وری.”
آیت الله رئیسی با تأکید بر اهمیت جذب نیروی انسانی جوان، مؤثر و انقلابی در مؤسسات آموزشی، نقش مهم دانشگاه فرهنگیان را در این زمینه یادآور شد: امروز دانشگاه باید متعهد و دارای مهارت های آموزشی باشد. زیرساخت و منابع انسانی.» این باید تغییر کند.
رئیس جمهور در خصوص سخنان یکی از حاضران در خصوص تغییر شورای عالی آموزش و پرورش گفت: شورای عالی آموزش و پرورش ضمن احترام به ایثارگران و کسانی که امروز در آموزش و پرورش تلاش کرده اند، اتاق فکر است، ایجاد تحول آموزشی در کشور باید نقشه ایجاد کند و با حضور نیروهای تحول، نگاهی نو و بدیع در آن حاکم شود.
رئیسی افزود: نیروهای شایسته و متعهد زیادی در نقاط مختلف کشور وجود دارند که می توانند منشأ تحول در عرصه های مختلف باشند و باید از آنها استفاده کرد.
وی گفت: دولت معتقد است که باید در همه زمینه ها عدالت اجرا شود و در انتخاب عدالت در کار به عدالت نیاز است، عدالت در ارتقا و عدالت در نظر گرفته شود. حقوق و دستمزد
آیت الله رئیسی با تاکید بر لزوم ایجاد فضای رقابتی برای جذب افراد برای یادگیری، افزود: داشتن یک فرد فعال با نگاه انسانی و تربیتی، همان گونه که خداوند بهترین جانور خود را برای تربیت مردم فرستاد.
در این نشست 16 نفر از فرهنگیان و فعالان تعلیم و تربیت کشور در سخنانی به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود برای تقویت و بهبود آموزش و رفع مشکلات فرهنگیان پرداختند.
افزایش فضای آموزشی برای افراد مناطق نیازمند حمایت از معلمان شاغل در مناطق محروم تقویت کمک های پژوهشی فرهنگ سازی بازیافت زباله و استفاده از آن برای ساختمان مدارس ارتقای کیفیت برنامه های تربیت معلم قرآن بهبود روش های آموزش قرآن در مدارس، تشکیل و تکمیل کارگاه های آموزشی در هنرستان ها، با محوریت انتصابات آموزشی، رسیدگی به کتب درسی مافیایی، حل مشکلات و چالش های آموزش عشایری، ارتقای کیفیت مدارس دولتی و یکسان سازی مدارس در سراسر کشور، توجه به سیستم حمل و نقل دانش آموزی. به ویژه توجه به برابری معلمان، تاکید بر عادلانه بودن آموزش، حل مشکلات دانشگاه فرهنگیان بهره گیری از حاکمان جهادی و انقلابی در عرصه آموزش، تبادل مسکن در شورای عالی آموزش و پرورش، اجرای قانون جامع. در مورد ایثارگران و تنظیم نظام های موجود در آموزش و پرورش یکی از موضوعات سخنرانان این نشست است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.