کمک 500 میلیارد دلاری به مالباختگان صندوق های خانگی رامهرمز

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان رئیس سابق کل دادگستری خوزستان با بیان اینکه در رامهرمز با پدیده عجیب صندوق های مسکن مواجه هستیم و بسیاری از مردم در سراسر کشور میلیاردها تومان از مردم دریافت کرده اند، گفت: بیش از 500 اقدام در این حوزه میلیاردها تومان پول مردم در فرم صندوق مسکن رامهرمز از مردم سراسر کشور جمع آوری و بدون طرح شکایت به ساکنان بازگردانده شد.

حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی امروز (15 فروردین) در مراسم تودیع و معارفه رئیس قاضی خوزستان گفت: شاید به اندازه یک شعبه یک استان کوچک باشد. همچنین حدود چهار شعبه در دست ساخت داریم که برای کاهش تاخیر طراحی شده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در ابتدای حضورم در دادگستری خوزستان 13 شعبه حقوقی داشتیم در حالی که 30 شعبه در استان های مشابه فعالیت می کردند که با پیگیری های انجام شده مجوز این شعبه را گرفتیم. هشت مورد که راه اندازی شده اند.”

مرادی با اشاره به افتتاح دومین ساختمان تجاری کشور در خوزستان گفت: در زمینه جذب نیرو از توانمندی نیروهای جوان انقلابی در سمت های مختلف استفاده کرده ایم.

رئیس سابق کل دادگستری استان خوزستان گفت: با همکاری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، میز خدمت در مرکز استان فعال شده و این سنت به سایر دستگاه ها نیز کشیده شده است. . الان وضعیت به گونه ای است که باشکوه ترین نماز جمعه کشور را در اهواز داریم. همچنین حضور در مساجد و مناطقی که از دو سال پیش مصادره شده بود را آغاز کردیم و توجه مسئولان را به این مناطق جلب کردیم. با این کار فروش زمین کوی مدرس منتفی شده و امیدواریم در آینده مراسم واگذاری خانه داشته باشیم.

مرادی با بیان اینکه بیش از 100 هزار نفر به این بیماری مبتلا شده اند، گفت: در رامهرمز با پدیده عجیب صندوق های مسکن مواجه بوده ایم و بسیاری از مردم در سراسر کشور میلیاردها تومان از مردم پول گرفته اند. با این اقدام بیش از 500 میلیارد تومان پول جمع آوری شده از مردم سراسر کشور در قالب صندوق های مسکن در رامهرمز بدون شکایت به مردم بازگردانده شد.

وی با اشاره به افزایش حدود 320 درصدی استفاده از خدمات نوین در قوه قضاییه (اوراق الکترونیکی) گفت: همکاران قضایی در زندان های استان خوزستان نیز افزایش یافته اند و از رتبه 28 به رتبه 3 به رتبه رسیده ایم. . 5 در کشور.”

وی گفت: در منطقه بزرگ و طویل خوزستان کمپ ماده 16 معتادانی که مرتکب سرقت می شوند نداریم. با این اقدام کار راه اندازی کمپ با ظرفیت 2000 نفر به اتمام رسیده و طی یکی دو ماه آینده فاز اول آن با ظرفیت 150 تا 500 نفر افتتاح می شود. یکی دو زندان دیگر ماه آینده افتتاح می شود.

مرادی با اشاره به پرونده هفت تپه و شرکت لوله سازی، گفت: دادگستری خوزستان با عاملان این جرایم خشن همدردی ندارد.

وی با اشاره به 5345 مراجعه به 10 زندان خوزستان و بیش از 45 هزار مراجعه مردمی گفت: امسال بیش از 50 قاچاقچی در دادگستری خوزستان دستگیر شده اند. ریاست و همکاران دادگاه نیز بیش از 45000 جلسه عمومی دارند.

رئیس کل سابق دادگستری خوزستان از افزایش 20 درصدی جایگزینی حبس خبر داد و گفت: تا سال 1400 محاکمات الکترونیکی نیز 360 درصد افزایش یافته است. امروزه به جای انتقال زندانیان و خطرات آنها، در زندان ها ارتباط برقرار می شود و احکام صادر می شود.

مرادی گفت: 124 هزار تن ذرت کثیف در یکی از بنادر خوزستان داریم و با ردیابی 100 هزار تن، مابقی در حال خروج است. در سال 1378، 2 هزار و 354 هکتار از اراضی ملی و در سال گذشته 454 هکتار از اراضی ساحلی آزاد شد.

وی افزود: واحد بازرسی نیز اقدامات خوبی را برای رسیدگی به موقع به حواله های میلیاردی انجام داده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.