کودک آزاری، بیشترین پذیرش در مرکز امداد اجتماعی استان مرکزی در سال گذشته

[ad_1]

ایسنا/ مرکز معاون اجتماعی بهزیستی استان مرکزی گفت: کودک آزاری پذیرفته شده ترین ویژگی مرکز اورژانس اجتماعی استان مرکزی در سال گذشته بود.

مریم راست در گفت وگو با ایسنا، چهار دستگاه تویوتا در اراک، ساوه، دلیجان، سه دستگاه ایویکو در خمین، شازند و محلات و دو دستگاه پژو در خنداب و اورژانس اجتماعی سیار زرندیه تایید کرد.

وی افزود: در استان شهرهای اراک، ساوه، دلیجان، شازند، محلات، خنداب، زرندیه و خمین در وضعیت اضطراری قرار دارند.

معاون اجتماعی بهزیستی مرکزی با بیان اینکه خودروی سیار خدمات اجتماعی توسط متخصصان مددکاری اجتماعی، روانشناسی و علوم تربیتی اداره می شود، گفت: ۴۳ درصد از خدمات مرکز بهزیستی در سال ۱۴۰۰ متعلق به ماموریت خدمات اجتماعی سیار بوده است.

به گزارش رسالت اولویت اجتماعی رست، ارجاع خدمات بیشتر و بهتر به مراکز سلامت در منزل، ارجاع خدمات بیشتر مرتبط با سازمان های غیردولتی و اختلافات خانوادگی، به عنوان یکی از این اولویت ها می باشد.

وی افزود: ماموریت خدمات اجتماعی سیار از طریق خودشناسی به معنای مراجعه به تیم های سیار، شناسایی و جذب توسط تیم های تخصصی، مراجعه از شبکه های اورژانس اجتماعی (123)، مراجعه از مراکز مداخله در بحران و ارجاع از مراکز مختلف است. هم دولتی و هم غیردولتی انجام می شود.

معاون اجتماعی بهزیستی استان مرکزی گفت: مرکز امداد اجتماعی به مرکزی اطلاق می شود که با هدف ارائه خدمات تخصصی و فوری به افراد در معرض خطر اجتماعی یا آسیب های اجتماعی برای جلوگیری از تخریب یا تکرار فعالیت می کند. شکاف. “

راست نحوه پذیرش و نحوه ارتباط با مرکز اورژانس اجتماعی را خودآموزی و ارجاع عنوان کرد و گفت: در دسته دوم (ارجاع) موارد در سازمان ها توسط خط امداد و نجات اورژانس اجتماعی 123 و توسط خدمات اجتماعی سیار. و توسط سایر مراکز مرتبط با سازمان های بهزیستی، پرونده ها و تشکل های غیررسمی مختلف توسط قوه قضائیه، مراجع انتظامی و سایر سازمان ها و نهادها (آموزش و پرورش، مراکز مشاوره، سازمان زندان ها) اجرا می شود. پزشکی، پزشکی قانونی، دانشگاه ها، سازمان های مردم نهاد. ، و غیره.)

وی تاکید کرد: هر یک از گروه های هدف زیر می توانند وارد مرکز اورژانس اجتماعی شوند: زنان و دختران در معرض خطر اجتماعی یا اجتماعی، افرادی که اقدام به خودکشی یا اقدام به خودکشی کرده اند، کودکان کار و خیابان، همسران بدسرپرست، کودکان بدسرپرست هستند. ، افراد ناتوان، افراد مسن، افراد دارای مشکلات هویت جنسی (TS) و دختران و پسران در حال فرار.

راست خاطرنشان کرد: در سال 1400 تعداد 26807 خدمات تخصصی روانپزشکی، کمک آموزشی، مراقبت تیم حقوقی سلامت از طریق مرکز اورژانس اجتماعی به گروه های هدف اورژانس اجتماعی ارائه شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.