گناباد در ایام نوروز میزبان 250 هزار گردشگر است

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی مدیر اداره میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی گناباد گفت: گناباد پذیرای 250 هزار گردشگر و گردشگر است که از 25 اسفند 1392 تا 14 اردیبهشت 1390 از اماکن طبیعی و تاریخی این شهرستان بازدید کردند.

رسول صنوبری در گفت وگو با ایسنا، گفت: به طور کلی حجم سفرهای امسال نسبت به سال 1399 حدود 20 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه بیشترین بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی گناباد مربوط به چهار محوطه اصلی این شهرستان از جمله منطقه گردشگری آبشار کاخک با 41 هزار و 343 بازدیدکننده است، گفت: استخر قصبه 21 هزار و 77 گردشگر در فهرست میراث جهانی قرار دارد. در مجموع 20711 بازدیدکننده و موزه مردم شناسی با 1443 بازدیدکننده ثبت شد که از این تعداد 84574 نفر از این چهار اثر بازدید کردند.

وی با اشاره به نقش موثر اقامتگاه های بوم گردی در اسکان و اسکان مسافران و گردشگران گفت: 14 اقامتگاه بوم گردی شهرستان در ایام نوروز شاهد حضور مسافران و گردشگران بوده که توانایی های آنها در طول روز تکمیل شد.

صنوبری راه اندازی بوم گردی در این شهرستان را یکی از مزایای ثبت حوضه قصبه در فهرست میراث جهانی دانست و یادآور شد: در سال 1390 که قصبه ثبت شد تقریباً هیچ اقامتگاه بوم گردی در گناباد وجود نداشت. قنات در میراث جهانی. ، ما فقط دو سایت بوم گردی داریم، اما اکنون 14 سایت بوم گردی فعال در شهر داریم که نشان دهنده تأثیر آکواریوم های ثبت شده در فهرست میراث جهانی بر توسعه زیرساخت های گردشگری است. از سوی دیگر اقامتگاه های بوم گردی علاوه بر سه هتل گناباد می توانند گوشه ای از نیازهای گردشگران و مسافران یعنی اقامت، اقامت و پذیرایی را پوشش دهند.

وی خاطرنشان کرد: گناباد در مسیر مسافرانی است که از مشهد به جنوب یا از جنوب به مشهد سفر می کنند. بنابراین حداکثر تلاش ما این است که از این فرصت برای جذب گردشگر استفاده کنیم.

صنوبری خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری یک صنعت عام المنفعه است و باید کاری کنیم که گردشگری گناباد تنها در برخی مناطق متمرکز نباشد و باید از قابلیت های سایر حوزه ها نیز استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: حجم زیادی از گناباد به سمت پاسکلوت است که مورد بی توجهی قرار گرفته است. بنابراین باید از ظرفیت های گردشگری و مناطق بوم گردی این مسیر از جمله کویر روشنوند، ایستگاه حسن ترک، قلعه عمرانی و کال شور استفاده کرد. خوشبختانه متقاضیانی هستند که در برخی زمینه ها سرمایه گذاری را آغاز کرده اند و مشکلات در سایر حوزه ها همچنان ادامه دارد.

با توجه به اینکه راه‌آهن به چرخه توسعه زیرساخت‌های گردشگری اضافه می‌شود، آینده گردشگری در این شهرستان در پنج سال آینده بسیار روشن است و کسانی که سرمایه‌گذاری می‌کنند. این میدان نتایج خوبی خواهد گرفت.

وی گفت: تمام تلاش ما این است که از بخش خصوصی به عنوان تسهیل کننده برای ورود قوی تر و شجاعانه تر به بخش سرمایه گذاری گردشگری حمایت کنیم.

امسال پس از دو سال تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا، جشن های نوروزی در چهار نقطه خراسان برگزار شد که یکی از آن ها حوضه قصبه گناباد بود. همچنین امسال مراسم و مراسم نوروزی در بسیاری از مناطق گناباد از جمله روستاهای این شهرستان برگزار می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.