یک توربین آبی جدید به اندازه 12 پنل خورشیدی انرژی تولید می کند

[ad_1]

یک شرکت کانادایی ادعا می کند که یک توربین موج جدید ساخته است که می تواند انرژی معادل 12 پنل خورشیدی تولید کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آیه. یک شرکت کانادایی انرژی های تجدیدپذیر به نام Idenergie از یک توربین جدید با طراحی هیدروسینیکال رونمایی کرده است که نیروی آب جاری را به هم متصل کرده و آن را به برق تبدیل می کند.

از آنجایی که امروزه بسیاری از کشورها به دنبال کنار گذاشتن استفاده از سوخت های فسیلی هستند، نیاز به توسعه تجهیزات برای استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر عمیقا احساس می شود. در حالی که پانل های خورشیدی و توربین های بادی در بیشتر موارد استفاده می شوند، تاکنون هر دو سیستم تولید برق محدودی دارند.

در حالی که توان خروجی توربین‌های بادی به شدت به سرعت باد بستگی دارد، پنل‌های خورشیدی تقریباً نیمی از شبانه روز را به دلیل وجود نور خورشید در طول روز، برق تولید می‌کنند. اما توربین های آب جاری می توانند به طور مداوم برق تولید کنند، روز یا شب.

توربین جزر و مدی سازگار با محیط زیست

در گذشته، استفاده از توربین های جزر و مدی با اختلال در زیستگاه های آبی و پوشش گیاهی همراه بوده است. با این حال، Eidenergy، مستقر در مونترال، کانادا، توجه ویژه ای به این مشکل رایج داشته است و ماشین ها و موتورهایی را انتخاب کرده است که به اکوسیستم آسیبی نمی رساند و همچنین از آلومینیوم ساخته شده است، که در بازیافت راحت است.

توربین ها به منظور کاهش نیاز حمل و نقل به صورت جداگانه ارسال می شوند و می توان آنها را به راحتی در هفت مرحله ذکر شده در وب سایت شرکت مونتاژ کرد.

طراحی توربین همچنین دارای یک موتور محوری است که از ورود آب به ژنراتور جلوگیری می کند و در نتیجه نیازهای تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد.

توان خروجی

این توربین در حداکثر توان خود می تواند 12 کیلووات ساعت برق در روز تولید کند و به باتری متصل است که دائما شارژ می شود. علیرغم کاهش ظرفیت تولید برق، توربین ها می توانند انرژی کافی برای ذخیره وسایل رایج در خانه مانند یخچال، تلویزیون، کامپیوتر و سیستم های روشنایی تولید کنند.

به گفته سازندگان، برخی از این توربین ها می توانند انرژی تولید شده توسط 12 پنل خورشیدی را تولید کنند و به کار خود در تمام ساعات شبانه روز ادامه دهند.

در صورت لزوم، توربین را می توان متناسب با شرایط جریان آب، از جمله نصب در اعماق کم و مناطقی با سرعت جریان کمتر از یک متر در ثانیه، تنظیم کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.